• Przechowalnia 0
 • Znajdziesz nas:


  facebook

  DragonEye na Instagramie
  Współpracujemy z:

  7 cudów świata

  107,90 zł

  Producent: Rebel
  Kod: 555
  Wysyłka:24 godziny
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:szt.

  "Już samo dążenie do wielkiego celu jest przejawem wielkiego męstwa."
  - Aleksander Wielki


  Władcy antycznego świata zawsze walczyli o prestiż i chwałę, jednak aby je osiągnąć, musieli stworzyć silnie działającą gospodarkę, wielkie armie oraz sprawną administrację. Wciel się w rolę jednego z nich, aby pokazać całemu starożytnemu światu jak powinno się zarządzać swoim państwem. Niech Twoje dokonania odbiją się echem w wieczności.

  Szukasz dopracowanej gry, z elementami losowości, które nie zabijają rozgrywki i nie powodują, że utkniesz w grze na kilka tur, czekając na otrzymanie konkretnych zasobów, aby można było wybudować cokolwiek i ruszyć grę do przodu? Gra 7 Cudów Świata oferuje rozgrywkę nawet 7 graczom na raz. Jest przy tym szybka, gdyż rozwój miast graczy następuje w tym samym czasie, a zatem nie czekamy zbyt długo na tego jednego kolegę, który zawsze musi dłużej pomyśleć nad planszą... Partię w 3-4 osoby jesteśmy w stanie zagrać w około pół godziny, więc zawsze zostaje dużo czasu aby spróbować się odegrać. Po dwóch partiach okazuje się, że minęła dopiero godzina, więc dlaczego nie zagrać jeszcze raz? 


  Gracze losują jeden z dostępnych 7 Cudów Świata antycznego (m. in. Kolos Rodyjski, wiszące ogrody Babilonu, posąg Zeusa w Olimpii), które będą budować w trakcie rozgrywki. Każdy z graczy dobiera do ręki 7 kart. Następnie wszyscy kładą wybraną kartę na stole, grzbietem do góry, tak aby wszystkie zostały zagrane w tym samym momencie. Gracze mogą wznosić budynki, które pozwolą im otrzymać dodatkowe zasoby naturalne, rozwinąć swój potencjał militarny lub naukowy. Mogą też odrzucić kartę, w zamian za złoto. Następnie, każdy gracz przekazuje karty przeciwnikowi po swojej lewej lub prawej stronie. Pamiętaj – to Ty decydujesz, jakie karty otrzyma twój współgracz. Wybudować kolejny tartak, czy może lepiej baraki, zwiększając tym samym siłę armii? Oddać innemu graczowi baraki i ryzykować utratę przewagi militarnej? Wyrzucić kartę baraków, tak żeby nikt się nie zorientował ł i wziąć za to 3 sztuki złota? Decyzji jest wiele i tylko ty decydujesz jak potoczą się losy twej cywilizacji. Rozgrywka składa się z 3 rund a każda z nich ma 6 tur.
  W grze 7 Cudów Świata punkty zdobywamy z wielorakich źródeł. Dominacja militarna, naukowa, ilość budowli cywilnych (sądy, świątynie) obecność różnych gildii w mieście gracza, a nawet ilość posiadanego złota i zasobów naturalnych – wszystko to przynosi dodatkowe punkty. Niejednokrotnie, do samego końca sumowania wyników nie wiadomo, kto wygrał daną partię. Gra posiada całą gamę dodatków, które prowadzą rozgrywkę w nowe strony. Nie wydłużają znacznie czasu jej trwania, ale powodują jeszcze większe zaskoczenia podczas punktowania. Jeżeli szukasz gry na którą nie trzeba poświęcać 7 godzin, ale za to można grać w 7 osób, 7 Cudów Świata to naprawdę trafny wybór.

  Gra posiada tryb dla dwóch graczy, jednakże jeżeli planujecie grać tylko we dwójkę, polecamy sprawdzić wersję dwuosobową - 7 Cudów Świata: Pojedynek.

  Koszulki pasujące do gry:
  Rozmiar 65x100 mm (157 szt.)
   
  Opis gry w serwisie Boardgamegeek.com (j. angielski)

  Autor: Antoine Bauza
  Wydawca: Rebel
  Wydanie: polskie 

  Wiek: od 10 lat
  Liczba graczy: 2-7
  Czas gry: około 30 -45 minut

  Zawartość pudełka:

  • 7 plansz Cudów Świata
  • 49 kart pierwszej Ery
  • 49 kart drugiej Ery
  • 50 kart trzeciej Ery
  • 42 żetony Konfliktu
  • 20 monet o wartości 3
  • 30 monet o wartości 1
  • 1 notes punktacji
  • 1 instrukcja
  • 2 karty wariantu dla 2 graczy

  Liczba recenzji: 1

  Beatrycze

  Data dodania: 07 December 2018

  7 Cudów Świata to gra, w której naszym celem będzie wznoszenie różnych budynków (militarnych, cywiln..

  Ocena: 5/5

  Napisz recenzję
  Zobacz także:
  Klienci polecają również:
  Akceptuję
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.