• Przechowalnia 0
 • Znajdziesz nas:


  facebook

  DragonEye na Instagramie
  Współpracujemy z:

  Descent: Wędrówki w Mroku (2 edycja)

  259,90 zł

  Producent: Galakta
  Kod: 83
  Wysyłka:24 godziny
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:szt.

  Descent - wędrówki w mroku - gra planszowa
  Schodzili po kamiennych stopniach najciszej jak umieli, nie chcąc oznajmić swojego przybycia czającym się w cieniach plugawym monstrom. Słaby blask zaklętego kamienia Leorica nie rozświetlał już gęstniejącej tutaj coraz bardziej ciemności. Jaina nałożyła strzałę na cięciwę swego łuku, w każdym momencie gotowa do strzału, stojący za nią, mikrej postury Tomble przygotował swoje ostre jak brzytwa noże.
  - Gdzieś tu jest – szepnął Avric pewnym siebie głosem – Bądźcie gotowi.
  - Witajcie, dzielni śmiałkowie – zadudnił głos z ciemności odbijając się złowrogim echem pośród ścian wielkiej sali do której dotarli – Jakaż szkoda, że wasza wędrówka dobiegnie tutaj końca…
  Głos rozmył się w odległy chichot. Ze wszystkich stron, z mroków wyłoniły się potworne istoty... 

  Mennara to kraina przepełniona magią, tajemnicami i przygodą. Głęboko pod powierzchnią ziemi, w nieprzebytych czeluściach czają się przerażające potwory oraz niegodziwi przestępcy, knujący spisek, który ma pogrążyć ziemię w zaciemnieniu. Najmroczniejsze zakątki lasów skrywają rzeczy oraz istoty, o których lepiej zapomnieć. W górach zbierają się hordy żądnych krwi bestii, których jedynym celem jest obrócenie wszystkiego w krwawą łaźnię. Za całym tym złem i nieprawością stoi On, Pan Ciemności, skryte zagrożenie, które chce podporządkować losy całego królestwa swym mrocznym planom. Na szczęście Mennara jest także krainą bohaterów o bystrym umyśle, niespożytej sile oraz sercu przepełnionym męstwem i odwagą. Bohaterów wywodzących się z różnych ras, podążających w życiu różnymi ścieżkami. Bohaterów takich jak ty…


  Descent: Wędrówki w Mroku - figurki wrogów


  Descent: Wędrówki w Mroku (Druga Edycja) to przygodowa gra planszowa, w której jeden z graczy wciela się w rolę Mrocznego Władcy, knującego spisek przeciw wolnym ludom zamieszkującym fantastyczną krainę, a reszta graczy staje się dzielnymi bohaterami, próbującymi pokrzyżować jego plany (o trybie solo lub w pełni kooperacyjnym przeczytasz niżej). Podczas każdej gry, śmiałkowie wyruszając na spotkanie przygody, zapuszczają się w mrok kryjących niebezpieczeństwo jaskiń, starożytnych ruin, opuszczonych lochów i przeklętych lasów, aby walczyć z potworami, zdobywać bogactwa i artefakty, próbując przeciwstawić się złowrogim planom Władcy Podziemi. Niebezpieczeństwo kryje się na każdym kroku, w każdym cieniu, za każdym rogiem, a walka będzie nieodzowną częścią waszej wyprawy. Aby pokonać zło kryjące się pod powierzchnią będziecie musieli wykorzystać swój spryt, taktyczne umiejętności, unikalne zdolności waszych postaci, oraz zdobyty ekwipunek. 

  Descent: Wędrówki w mroku
  to epicka gra planszowa osadzona w świecie fantasy przepełnionym magią i mieczem. Waleczni bohaterowie, walczący z siłami poza zdolnościami pojmowania zwykłego śmiertelnika, niebezpieczne potwory, które zwykłych ludzi rozszarpały by na strzępy jednym uderzeniem ostrych jak brzytwa pazurów, magiczne relikty, dające moc o jakiej nie śniło się najpotężniejszym czarnoksiężnikom, a nade wszystko ekscytujące przygody, składające się na epicką kampanię, w której będziecie starali się pokonać głównego wroga stojącego za wszystkimi niecnymi niespodziankami, jakie Was napotkają. 
   

  Nowa edycja gry rozwija pomysły i rozwiązania zawarte w pierwotnej jej wersji. Wprowadza nowy system epickich kampanii i przystępne zasady dynamicznej, taktycznej walki. Bohaterowie będą musieli zdobyć moc i doświadczenie podczas serii wciągających, fabularnych przygód, aby przygotować się na ostateczne starcie z przebiegłym mrocznym władcą. Poza kampanią istnieje także jednak tryb pozwalający na rozegranie znajdujących się tutaj przygód osobno. Ta gra to wielkie pudło, bogate w wysokiej jakości zawartość - 31 figurek przedstawiających przerażające potwory, które staną na waszej drodze, 48 kafelków terenu, z których za każdym razem składać będziecie inne podziemia, 8 bohaterów, nad którymi przejmiecie kontrolę podczas swoich wędrówek w mroku, oraz wiele, wiele więcej.

  Descent Wędrówki w Mroku - kafelki mapy

  Wasza podróż jednak nie musi zakończyć się po pokonaniu finalnego wroga. Do gry Descent zostało wydanych wiele rozszerzeń, które oferują nowych wrogów, nowych bohaterów, a co najważniejsze, nowe przygody i kampanie, które tak jak gra podstawowa, zapewnią długie godziny grania.

  Descent: Wędrówki w Mroku dla jednego gracza
  Gra oferuje także tryb rozgrywki w pełni kooperacyjnej oraz możliwość gry w pojedynkę za pomocą stworzonej specjalnie do tego celu darmowej aplikacji cyfrowej Road to Legend, która przejmuje rolę Mrocznego Władcy i daje nam możliwość rozegrania kilku kampanii, w tym dwie całkowicie w języku polskim. Linki do aplikacji znajdują się poniżej:
  Road to Legend w serwisie Google play (Android)
  Road to Legend w serwisie Steam (PC)

  Opis gry w serwisie Boardgamegeek.com (j. angielski)

  Koszulki pasujące do gry Descent: Wędrówki w Mroku (2. edycja):
  Standard American (84szt.)
  Mini American (152 szt.)


  Film promujący angielską wersję gry:


  Recenzja Descent: Wędrówki w mroku od OnTable:


  Zawartość pudełka:

  ♦ 24-stronicowa instrukcja
  ♦ 44-stronicowa Księga Przygód
  ♦ 8 plastikowych figurek bohaterów
  ♦ 31 plastikowych figurek potworów
  ♦ 9 specjalnych kości
  ♦ 7 plastikowych podstawek
  ♦ 8 arkuszy bohaterów
  ♦ 1 notes kampanii
  ♦ 84 karty klasy
  ♦ 34 karty przedmiotów sklepowych
  ♦ 16 kart stanów
  ♦ 12 kart przeszukiwania
  ♦ 6 kart reliktów
  ♦ 40 kart mrocznego władcy
  ♦ 18 kart potworów
  ♦ 12 kart popleczników
  ♦ 10 kart wydarzeń podróży
  ♦ 4 karty aktywacji
  ♦ 48 kafelków planszy
  ♦ 45 żetonów obrażeń
  ♦ 35 żetonów zmęczenia
  ♦ 7 drzwi
  ♦ 16 żetonów bohaterów
  ♦ 9 żetonów przeszukiwania
  ♦ 6 żetonów popleczników
  ♦ 10 żetonów celów
  ♦ 8 żetonów postaci
  ♦ 20 żetonów stanów
  ♦ 1 żeton chowańca Ożywieńca


  Liczba recenzji: 1

  sla

  Data dodania: 25 November 2018

  Gra przygodowa osadzona w fantastycznym świecie Terrinoth (znany m.in. z Runebounda), gdzie na każdy..

  Ocena: 5/5

  Napisz recenzję
  Autorzy: Adam Sadler, Corey Konieczka, Daniel Lovat Clark i Kevin Wilson
  Producent: Galakta
  Wersja językowa: Polska
   
  Liczba graczy: 2-5
  Wiek: od 14 lat
  Czas rozgrywki: 1-2 h
  Zobacz także:
  Klienci polecają również:
  Akceptuję
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.