English
 • Przechowalnia 0
 • Gizmos

  109,90 zł

  Producent: Portal Games
  Kod: 844
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  ZBLIŻA SIĘ WIELKA WYSTAWA NAUKOWA!

  Jesteście najbardziej błyskotliwymi wynalazcami swojego pokolenia, starającymi się stworzyć w przydomowych warsztatach najbardziej pomysłowe i efektywne machiny. Czy będziesz potrafił ujarzmić różne formy energii i zbudować najlepszą kombinację machin, aby wyjść z tej rywalizacji zwycięsko i  zdobyć nagrodę za pierwsze miejsce?

  W tej sprytnej grze, wykorzystującej mechanikę budowania silniczka, będziesz używał energii pobieranej ze specjalnego podajnika, aby zasilać różnorodne wynalazki generujące punkty zwycięstwa. Dzięki nim prześcigniesz konkurencję w wyścigu o miano największego wynalazcy wystawy naukowej!

  W każdej kolejnej rozgrywce w Gizmos będziesz chciał skonstruować zupełnie nowe maszyny, aby sprawdzić, jakie szalone kombinacje możesz uzyskać.

  Zapowiedź:  Krótka instrukcja:  Zawartość pudełka:

  ♦ 112 kart Machin
  ♦ 1 Podajnik Energii (do samodzielnego złożenia)
  ♦ 52 kulki Energii
  ♦ 1 instrukcja
  ♦ 1 Lista Efektów
  ♦ 1 instrukcja składania Podajnika
  ♦ 4 obręczę Magazynów Energii
  ♦ 4 Panele Sterowania
  ♦ 20 żetonów Punktów Zwycięstwa

  Liczba opinii: 1

  Adar

  Data dodania: 04 December 2018

  Gizmos to lekka, łatwa i naprawdę bardzo przyjemna gra. Budowanie machin jest tutaj umowne, bo niestety klimatu za bardzo nie czuć. Ot, zbierasz kulki, kupujesz karty i starasz się stworzyć jak najlepszy łańcuch zależności. Jednakże to właśnie wyszukiwanie tych zależności jest kluczowym aspektem gry – od tego, czy uda ci się stworzyć efektywne (i efektowne) połączenia zależy twoja wygrana. Początkowo idzie ciężko, bo do dyspozycji mamy tylko 4 podstawowe akcje (dobranie kulki, archiwizacja karty, wybudowanie karty oraz akcję przeszukiwania). Jednak każda kolejna karta powoduje z jednej strony wzmocnienie podstawowej akcji, z drugiej uruchomienie kolejnego łańcuszka zdarzeń. I tak na przykład budujemy kartę z archiwum, co powoduje aktywację akcji pobierania, więc pobieramy kulkę z podajnika. A ponieważ jest to kulka czerwona możemy dobrać kolejną kulkę. Co powoduje aktywację kolejnej akcji – i tak dalej, i tak dalej. Jeśli ktoś lubi budowanie silniczków – to ta gra jest dla niego. Gra niestety potrafi być losowa - zły dociąg kart może spowodować, że nasz przeciwnik zostawi nas daleko w tyle i właściwie nie mamy na to żadnego wpływu. Na szczęście długość rozgrywki rekompensuje tę losowość – gra jest na tyle krótka, że spokojnie możemy rozegrać kilka partii z rzędu. Do tego ładne i solidne wydanie powoduje, że miło się przy niej spędza czas. Przyczepiłbym się jedynie do planszetek graczy, bo są one składane i mam wrażenie, że po jakimś czasie mogą się rozejść na zgięciu. Do tego gra jest podatna na downtime, szczególnie przy 4 graczach. Przy dwóch działa idealnie. Mimo tych wad, które nie są duże gra niesamowicie wciąga. W mojej ekipie nigdy nie kończy się na jednej partii – zawsze chce się spróbować innych taktyk i rozwiązań. Gra jest z gatunku gier familijnych, zasady proste, symbole na kartach intuicyjne i nie ma problemu z ich zapamiętaniem i zrozumieniem. Powiem szczerze - jak dla mnie bardzo miłe zaskoczenie, i jeśli szukacie czegoś lekkiego jak najbardziej polecam!

  Ocena: 4/5

  Napisz recenzję

  Właściciel sklepu internetowego nie gwarantuje, że publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go kupili.

  Autor: Phil Walker-Harding
  Polskie wydanie: Portal Games

  Liczba graczy: 2-4
  Wiek graczy: 14+
  Czas gry: 40-50 min.
  Klienci polecają również:
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.