• Przechowalnia 0
 • Znajdziesz nas:


  facebook

  DragonEye na Instagramie
  Współpracujemy z:
  Gizmos
  [844]
  Cena: 109,90 zł
  od Adar Data dodania: 04 December 2018

  Gizmos to lekka, łatwa i naprawdę bardzo przyjemna gra. Budowanie machin jest tutaj umowne, bo niestety klimatu za bardzo nie czuć. Ot, zbierasz kulki, kupujesz karty i starasz się stworzyć jak najlepszy łańcuch zależności. Jednakże to właśnie wyszukiwanie tych zależności jest kluczowym aspektem gry – od tego, czy uda ci się stworzyć efektywne (i efektowne) połączenia zależy twoja wygrana. Początkowo idzie ciężko, bo do dyspozycji mamy tylko 4 podstawowe akcje (dobranie kulki, archiwizacja karty, wybudowanie karty oraz akcję przeszukiwania). Jednak każda kolejna karta powoduje z jednej strony wzmocnienie podstawowej akcji, z drugiej uruchomienie kolejnego łańcuszka zdarzeń. I tak na przykład budujemy kartę z archiwum, co powoduje aktywację akcji pobierania, więc pobieramy kulkę z podajnika. A ponieważ jest to kulka czerwona możemy dobrać kolejną kulkę. Co powoduje aktywację kolejnej akcji – i tak dalej, i tak dalej. Jeśli ktoś lubi budowanie silniczków – to ta gra jest dla niego.
  Gra niestety potrafi być losowa - zły dociąg kart może spowodować, że nasz przeciwnik zostawi nas daleko w tyle i właściwie nie mamy na to żadnego wpływu. Na szczęście długość rozgrywki rekompensuje tę losowość – gra jest na tyle krótka, że spokojnie możemy rozegrać kilka partii z rzędu. Do tego ładne i solidne wydanie powoduje, że miło się przy niej spędza czas.
  Przyczepiłbym się jedynie do planszetek graczy, bo są one składane i mam wrażenie, że po jakimś czasie mogą się rozejść na zgięciu. Do tego gra jest podatna na downtime, szczególnie przy 4 graczach. Przy dwóch działa idealnie.
  Mimo tych wad, które nie są duże gra niesamowicie wciąga. W mojej ekipie nigdy nie kończy się na jednej partii – zawsze chce się spróbować innych taktyk i rozwiązań.
  Gra jest z gatunku gier familijnych, zasady proste, symbole na kartach intuicyjne i nie ma problemu z ich zapamiętaniem i zrozumieniem.
  Powiem szczerze - jak dla mnie bardzo miłe zaskoczenie, i jeśli szukacie czegoś lekkiego jak najbardziej polecam!Ocena: 4/5

  Akceptuję
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.