English
 • Przechowalnia 0
 • Kakao

  89,90 zł

  Producent: G3
  Kod: 665
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Gra Kakao wprowadza graczy w egzotyczny świat "owocu bogów", w którym wcielą się w rolę plemiennych wodzów. Ich zadaniem jest wyspecjalizowanie swoich poddanych w handlu, by mogli zdobyć sławę i bogactwo. Jednak tylko ci, którzy wiedzą, jak wykorzystać przychylność bogów, zostaną obsypani złotem.

  W trakcie rozgrywki gracze dokładają kafle pracowników i kafle dżungli do wspólnego obszaru gry.

  W swojej turze gracz musi wykonać następujące czynności we wskazanej poniżej kolejności:
  1. Umieszczenie kafla pracowników (gracz wybiera jeden kafel pracowników z trzech dostępnych na ręce i dokłada go do przynajmniej jednego kafla dżungli znajdującego się w obszarze gry, tak by stykały się bokami).
  2. Uzupełnienie dżungli (jeśli ze względu na dołożenie kafla pracownika na obszarze gry znajdą się dwie płytki pracowników przylegające do pustego miejsca na dżunglę, gracz musi natychmiast uzupełnić te miejsce).
  3. Wykonanie akcji z kafli dżungli (każdy pracownik z nowo dołożonego kafla pracowników, który przylega do jakiegokolwiek kafla dżungli, zostaje aktywowany; dzięki aktywowanym pracownikom gracz może wykonać akcje z przylegających kafli dżungli).
   
  Gra kończy się, gdy każdy gracz umieści wszystkie swoje kafle pracowników w obszarze gry. Zwycięża osoba, która zdobyła najwięcej złota.

  Zawartość pudełka:
  ♦ 44 kafle pracowników
  ♦ 4 pionki nosiwodów
  ♦ 4 plansze wiosek
  ♦ 28 kafli dżungli
  ♦ 20 owoców kakaowca
  ♦ 12 żetonów Słońca
  ♦ 48 złotych monet
  ♦ instrukcja

  Liczba recenzji: 1

  Hubertos

  Data dodania: 06 December 2018

  Kakao to przykład przyjemnej gry kafelkowej, która zachwyca już od początku, nie tylko okładką, czy oprawą graficzną, ale także niezwykle funkcjonalna i pomysłową wypraską. Mechanicznie jest zaś ciekawsza od swojej starszej siostry Carcassonne, ponieważ nie zdajemy się tu na czysty los, widzimy dwa odkryte kafelki, a ponadto umieszczamy kafle z robotnikami ze swojej puli. Innymi słowy w każdej turze warto będzie pomyśleć nad swoim ruchem by jak najwięcej zyskać. A jest tu wiele sposobów na zdobycie upragnionego złota. Można skupić się na „brązowym złocie”, czyli zbierać owoce kakaowca (Dodatek czekolada, zaś umożliwia przerobienie kakao na przepyszne, słodkie tabliczki czekolady), które potem sprzedajemy na rynku w różnej cenie od 2 do 4 monet. Ponadto możemy udać się do kopalni aby dostać na czysto 1 lub 2 monetki za każdego robotnika. Takoż wysyłając naszych współplemieńców po wodę przesuniemy się na torze nosiwody poczynając o 10 punktów ujemnych, a kończąc na 16 dodatnich. Są także świątynie, osoba, która ma przewagę na koniec gry zdobywa 6 monet, drugi gracz w kolejce 3 monetki. Można także zdobywać żetony boga słońca, który umożliwi nabudowanie jednego z naszych kafli na planszy, albo na koniec przyniesie jedną monetkę. I tak toczy się walka dwóch wodzów o złote monety. Esteci będą zadowoleni, ponieważ dzięki sprytnemu zabiegowi, wszystkie dołożone kafle bezwzględnie do siebie pasują tworząc na koniec gry piękny krajobraz dzikiej dżungli. To genialna pozycja na 45 minutek do pogrania w gronie rodzinnym, ale i gracze bardziej zaawansowani mogą potraktować ją jako przyjemny przerywnik przed cięższym tytułem. Warto także zwrócić uwagę na projektanta Phila Walkera-Harding, który to ma na swoim koncie coraz więcej interesujących pozycji familijnych poza Kakao, warto wspomnieć o Parku Niedźwiedzi, czy świeżo wydanym Gizmosie. Grałem w jego gry i mogę śmiało powiedzieć, że nie zawodzi i można się po nim spodziewać dobrze wykonanej i świetnej mechanicznie gry. Kakao, czy wspomniane wcześniej gry można brać w ciemno :D PS: Jest już jeden dodatek do Kakao, a kolejny w drodze, one zaś oferują jeszcze więcej możliwość, więc nawet jak nam się ta pozycja ogra to można ją znacznie wzbogacić.

  Ocena: 5/5

  Napisz recenzję
  Projektant: Phil Walker-Harding
  Wydawca: G3 
  Wydanie: polskie

  Liczba graczy: 2 - 4 osoby
  Wiek: od 8 lat
  Czas gry: ok. 45 minut
  Zobacz także:
  Klienci polecają również:
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.