• Przechowalnia 0
 • Znajdziesz nas:


  facebook

  DragonEye na Instagramie
  Współpracujemy z:
  Kakao
  [665]
  Cena: 89,90 zł
  od Hubertos Data dodania: 06 December 2018

  Kakao to przykład przyjemnej gry kafelkowej, która zachwyca już od początku, nie tylko okładką, czy oprawą graficzną, ale także niezwykle funkcjonalna i pomysłową wypraską. Mechanicznie jest zaś ciekawsza od swojej starszej siostry Carcassonne, ponieważ nie zdajemy się tu na czysty los, widzimy dwa odkryte kafelki, a ponadto umieszczamy kafle z robotnikami ze swojej puli. Innymi słowy w każdej turze warto będzie pomyśleć nad swoim ruchem by jak najwięcej zyskać. A jest tu wiele sposobów na zdobycie upragnionego złota. Można skupić się na „brązowym złocie”, czyli zbierać owoce kakaowca (Dodatek czekolada, zaś umożliwia przerobienie kakao na przepyszne, słodkie tabliczki czekolady), które potem sprzedajemy na rynku w różnej cenie od 2 do 4 monet. Ponadto możemy udać się do kopalni aby dostać na czysto 1 lub 2 monetki za każdego robotnika. Takoż wysyłając naszych współplemieńców po wodę przesuniemy się na torze nosiwody poczynając o 10 punktów ujemnych, a kończąc na 16 dodatnich. Są także świątynie, osoba, która ma przewagę na koniec gry zdobywa 6 monet, drugi gracz w kolejce 3 monetki. Można także zdobywać żetony boga słońca, który umożliwi nabudowanie jednego z naszych kafli na planszy, albo na koniec przyniesie jedną monetkę. I tak toczy się walka dwóch wodzów o złote monety.
  Esteci będą zadowoleni, ponieważ dzięki sprytnemu zabiegowi, wszystkie dołożone kafle bezwzględnie do siebie pasują tworząc na koniec gry piękny krajobraz dzikiej dżungli. To genialna pozycja na 45 minutek do pogrania w gronie rodzinnym, ale i gracze bardziej zaawansowani mogą potraktować ją jako przyjemny przerywnik przed cięższym tytułem.
  Warto także zwrócić uwagę na projektanta Phila Walkera-Harding, który to ma na swoim koncie coraz więcej interesujących pozycji familijnych poza Kakao, warto wspomnieć o Parku Niedźwiedzi, czy świeżo wydanym Gizmosie. Grałem w jego gry i mogę śmiało powiedzieć, że nie zawodzi i można się po nim spodziewać dobrze wykonanej i świetnej mechanicznie gry. Kakao, czy wspomniane wcześniej gry można brać w ciemno :D
  PS: Jest już jeden dodatek do Kakao, a kolejny w drodze, one zaś oferują jeszcze więcej możliwość, więc nawet jak nam się ta pozycja ogra to można ją znacznie wzbogacić.Ocena: 5/5

  Akceptuję
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.