• Przechowalnia 0
 • Znajdziesz nas:


  facebook
  Współpracujemy z:

  Krótka historia cywilizacji

  60,40 zł

  Producent: Lucrum Games
  Wysyłka:24 godziny
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:szt.

  Poprowadź swój lud przez ciężkie czasy

  Krótka historia cywilizacji to gra kierowana raczej do zaawansowanych graczy, lecz bardzo elegancka, zwięzła i pozwalająca zakończyć partię w okolicach godziny, nawet przy pełnym składzie osobowym.

  Autorem tego tytułu jest młody, utalentowany projektant rodem z Tajwanu Jesse Li, który zasłynął już takimi tytułami, jak Guns & Steel oraz Ponzi Scheme.

  Spotkamy tu typowe mechaniki gier cywilizacyjnych: wybór kart za kolejnych epok, liderów, ustroje, gospodarkę, kulturę i oczywiście mechanizm wojny i wyniszczenia przeciwnika. Unikalną mechaniką jest sposób zakupu kart, który lekko przypomina licytację, lecz jest bardziej dynamiczny i konfrontacyjny.

  Niczym niewidzialna ręka kierująca przeznaczeniem, będziesz wyznaczać niepowtarzalną ścieżkę dla swego narodu poprzez rozwój w dziedzinie Wiedzy, Budownictwa, Militariów i Ustroju. Z pomocą charyzmatycznych Przywódców poprowadzisz swój lud przez ciężkie czasy, zbudujesz też wspaniałe Cuda, by cały świat mógł podziwiać Twoje osiągnięcia.

  Emocje, wybory, poczucie rozwoju cywilizacji i unikalne napięcie, a wszystko to zaklęte w godzinnej rozgrywce. Taka jest Krótka historia cywilizacji.

  Jak grać?

  Każdy z graczy, jeśli chce pozyskać kartę musi w nią wpierw zainwestować pewną ilość zasobów. Inwestycja może zostać zakończona dopiero w kolejnej turze. W międzyczasie inny gracz może ją "odstrzelić" i dołączyć do swojej cywilizacji.

  Jednak w takim przypadku pierwotny inwestor zarabia dużą ilość zasobów. Gracze zmagają się zatem z dylematami. Czy dać ofertę zaporową, która uniemożliwi wykup karty przez innego gracza, czy zaryzykować i liczyć, że nikt nie będzie nią zainteresowany?

  Może lepiej zainwestować w kartę, na którą czai się przeciwnik, licząc na łatwy zarobek, a ryzykując, że przeciwnik z niej zrezygnuje?

  Dla kogo?

  Krótka historia cywilizacji to idealna gra dla:

  ♦ miłośników gier cywilizacyjnych i strategicznych
  ♦ zaawansowanych graczy szukających ciekawej gry tableau building


  Opis gry w serwisie BoardGameGeek.com

  Zawartość pudełka:

  ♦ 68 kart
  ♦ 5 kart pomocy
  ♦ 72 znaczniki zasobów
  ♦ 5 znaczników inwestycji
  ♦ instrukcja


  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję

  Autor: Jesse Li
  Wydawca: Lucrum Games
  Ilustracje: Desnet Amane, SY Li, Adam P. McIver
  Wydanie: polskie

  Liczba graczy: 2 - 5 osób
  Wiek graczy: od 12 lat
  Czas gry: ok. 60 - 90 minut

  Akceptuję
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.