• Przechowalnia 0
 • Znajdziesz nas:


  facebook
  Współpracujemy z:

  Lost Cities: Pojedynek

  61,90 zł

  Producent: Galakta
  Wysyłka:24 godziny
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:szt.

  Pamiętacie Zaginione Miasta?

  Poznajcie nową wersję klasycznej gry autorstwa Reinera Knizii. Nowa wersja zachwyca pięknymi grafikami Vincenta Dutrait i oferuje dodatkowy, dłuższy wariant rozgrywki, wprowadzający szóstą talię.

  Wyścig po skarby
  Przy pomocy kart zorganizujecie ekspedycje badawcze, które wyruszą do najdalszych, owianych tajemnicą krańców Ziemi: na wieczną zmarzlinę, do lasów deszczowych, na pustynię, do wulkanicznej jaskini oraz pod wodę. Waszym celem jest ukończenie wypraw w jak największej chwale! Jeśli któryś z was jest pewny swojego sukcesu, może założyć się, że ekspedycja się powiedzie. Jednak jak każdy zakład, niesie to ze sobą pewne ryzyko. Gracz z największą liczbą punktów po trzech partiach zostaje zwycięzcą.

  Wyprawa w nieznane
  Lost Cities: Pojedynek to gra karciana z prostymi zasadami, które można wytłumaczyć w kilka minut. Jednak, podobnie jak inne gry Reinera Knizii, oferuje ona bogactwo opcji taktycznych i będzie wymagała od Was przemyślanych ruchów, aby zapewnić sobie zwycięstwo. Instrukcja to zaledwie 4 małe strony, dzięki którym dowiecie się, jak należy dobierać i zagrywać karty na rozłożoną między Wami kolorową planszę ekspedycji. Karty należy zagrywać ostrożnie, zachowując kolejność od mniej punktowanych do wartych więcej – ekspedycja nie będzie zawracać z drogi! Na końcu rundy następuje podliczenie punktów za wysłane ekspedycje – nie jest to jednak proste dodawanie – gracz zbiera dodatkowe punkty za różne taktyczne zagrania, np. mnoży wartość ekspedycji przez 2, jeśli zagrał jedną kartę zakładu.
  Czy uda Wam się zaplanować taką ekspedycję, która przywiezie najwięcej skarbów i odkryje zaginione miasta?

  Lost Cities: Pojedynek (dawniej znane jako Zaginione Miasta), jest jednym z pierwszych tytułów przygotowanych w polskiej wersji przez wydawnictwo Galakta w 2005 r. Pomimo upływu lat nadal pozostaje doskonałą pozycją do wprowadzania nowych osób w to doskonałe hobby. Dla wielu zagadką pozostaje powód, dla którego tytuł ten upatrzyły sobie głównie panie, które raz po raz rozkładają na łopatki swoich przeciwników, niezależnie od tego jak ci dwoją się i troją, aby było zupełnie inaczej.

  W przyszłym roku gra świętuje swoje 20. urodziny! W ramach przygotowań do obchodów tego wspaniałego jubileuszu została przygotowana nowa edycja, w której zaszło kilka zmian:
  - gra zyskała zupełnie nową szatę graficzną, za przygotowanie której odpowiada Vincent Dutrait,
  - od teraz w grze dostępnych jest 6. kolorów wypraw (spokojnie, na drugiej stronie planszy jest dostępny wariant „klasyczny” z 5. kolorami!),
  - gra na całym świecie zmienia nazwę z Zaginionych miast (i innych nazw lokalnych) na anglojęzyczne Lost Cities: Pojedynek.
   
  Nadszedł czas, abyście i Wy wyruszyli na poszukiwanie zaginionych miast!

  Liczba recenzji: 1

  Mariusz Basaj

  Data dodania: 03 December 2018

  Po latach wracam na szlak, czyli dziennik z wyprawy do Zaginionych Miast Dzień 1 To już 20 lat..

  Ocena: 5/5

  Napisz recenzję
  Autor: Reiner Knizia
  Wydawca: Galakta
  Wydanie: polskie

  Liczba graczy: 2
  Wiek graczy: 10+
  Czas gry: ∼30 min

  Klienci polecają również:
  Akceptuję
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.