English
 • Przechowalnia 0
 • Strona głównaGRY PLANSZOWEDla DzieciMistakos - Walka o stołki

  Mistakos - Walka o stołki

  42,90 zł

  Producent: Trefl
  Kod: 624
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Czas na zwariowane meblowanie!

  Wybierz krzesło w swoim kolorze i ustaw je na poprzednim, tak żeby nie spadło na stół. Kto pierwszy skusi i dostanie punkty karne?
  Mistakos to świetna zręcznościowa zabawa dla graczy w każdym wieku!

  Wariant 1
  Celem gry jest zdobycie jak najmniejszej liczby punktów karnych w trakcie układania stosu krzeseł. Gracze mogą zdecydować, ile rund chcą zagrać. Średnio wybierają 5 rund. Gra może zakończyć się remisem. Grę rozpoczyna najmłodszy gracz. Wybiera kolor krzeseł i kładzie jedno na stole. Gra toczy się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Następny gracz wybiera swój kolor krzeseł i kładzie je na krześle, ustawionym przez pierwszego gracza, tak aby żadna z nóg mebla nie opierała się na stole. Trzeci gracz dostaje ostatni kolor krzeseł. Ustawia swoje na krzesełkach przeciwników. Tylko jedno krzesło może stać na blacie, pozostałe można układać na sobie w dowolny sposób. Liczba punktów karnych równa się ilości krzeseł, które upadły na stół w czasie jego ruchu. Kolejną rundę rozpoczynamy od nowa. Zaczyna gracz po lewej stronie osoby, która przewróciła wieżę. Wygrywa osoba posiadająca najmniej punktów karnych.

  Wariant 2
  Celem gry jest jak najszybsze pozbycie się swoich krzeseł. Podzielcie się równo między graczy. Gra polega na układaniu, każdy po sobie krzeseł tak, aby inne krzesła nie spadły. Tylko jedno krzesło może stać na blacie, pozostałe układamy na nim. Jeśli krzesła spadną podczas ruchu danego gracza, musi on zebrać wszystkie krzesła, które spadły i wchodzą one do jego puli. Nastepny ruch należy do gracza po lewej stronie. Wygrywa osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich krzeseł.

  Dogrywka
  Jeżeli gra zakończy się remisem, to w ramach dogrywki należy rozmonować powstałą konstrukcję. W tym celu gracze usuwają po jednym krześle w swoim kolorze. Gracz który sprawi, że którekolwiek krzesło spadnie na stół - przegrywa.

  Zawartość pudełka:
  ♦ 24 krzesła w 3 kolorach

  Liczba recenzji: 1

  Rusałka

  Data dodania: 23 November 2018

  Uwielbiam gry zręcznościowe, niestety bierki szybko się gubią, natomiast krzesła już nie. Gra Mistakos to gra w, której to gracze wybierają sobie kolor krzesła, następnie starają się układać krzesła w taki sposób, aby niespadły układają krzesło jedno na drugim. Ta osoba, której krzesło spadnie i rozwali konstrukcie przegrywa . Gra prosta szybka zręcznościowa. Idealna dla dzieci i dorosłych, a także osoby starsze moja babcia bardzo lubi ze mną w nią grać. Polecam.

  Ocena: 5/5

  Napisz recenzję
  Wydawca: Trefl
  Wydanie: polskie

  Liczba graczy: 1 - 3 osoby
  Wiek graczy: od 5 lat
  Klienci polecają również:
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.