English
 • Przechowalnia 0
 • Nowe Pokolenia

  99,90 zł

  Producent: Hobbity
  Kod: 1054
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Polska edycja gry My Village

  W kronikach wsi otwiera się nowy rozdział, nadchodzą nowe Pokolenia. Każdy gracz kontroluje jedną wioskę i stara się zapewnić jej mieszkańcom dobrobyt i sławę. 


  Każdy gracz zarządza jedną wioską i ma po jednym mieszkańcu w każdej z 5 profesji: opata, podróżnika, radnego, rzemieślnika i kupca. Aby przyciągnąć nowych klientów i mnichów do wioski, gracze ją rozbudowują, wznosząc nowe budynki, powiększając pola uprawne i sprzedając wyprodukowane dobra, a wszystko to pod presją uciekającego czasu.

  Co jakiś czas jeden z mieszkańców wioski umiera, pozostawiając swoje stanowisko wolne. I mimo, że można jego potomka przyuczyć do zawodu, to i tak wkrótce okaże się, że trzeba zaniedbać pewne obszary na rzecz innych. 

  Nowe Pokolenia to samodzielna gra, której akcja toczy się w tym samym "uniwersum", co utytułowana gra POKOLENIA. Łącząc znajome elementy ze świeżą mechaniką oczaruje zarówno nowych graczy, jak i doświadczonych fanów Pokoleń.

  Opis gry w serwisie BoardGameGeek.com

  Zawartość pudełka:

  ♦ 1 plansza
  ♦ 4 plansze wiosek
  ♦ 108 kart
  ♦ 12 kości
  ♦ 70 czarnych znaczników
  ♦ 1 pionek szczura
  ♦ 4 pionki zarządców
  ♦ 1 notatnik
  ♦ 4 ponurych żniwiarzy
  ♦ 4 żetony wyrobników
  ♦ 4 żetony o wartości "2/12"
  ♦ 58 znaczników punktów historii
  ♦ 1 żeton rozpoczynającego gracza
  ♦ 4 znaczniki czasu
  ♦ instrukcja

   

  Liczba recenzji: 1

  Sepiky

  Data dodania: 01 December 2018

  Eurogra Nowe Pokolenia to tytuł dla 2-4 osób do nieco dłuższego posiedzenia. Gracze swą wioską zarządzają i zapisać na kartach historii się starają. Podstawowa tej gry mechanika to umieszczanie na polach swojego pracownika. W tym przypadku są to kości, którymi aktywujemy banery z naszych włości, natomiast złoto umożliwia manipulowanie wynikami w celu ograniczenia losowości. I tak pojedynczą akcję da nam odpalenie baneru czarnego, ale już kilka akcji aktywowanie każdego jednakowego białego. Dodatkową ceną każdej akcji jest czas, przez który mroczny żniwiarz chce dopaść nas. A kiedy nasi mieszkańcy giną, pojawia się ryzyko, że i punkty przeminą. Każda taka nieunikniona śmierć zbliża nas do plagi szczurów, przed którą nasze punkty trzeba ukryć wśród domowych murów. W każdej rozgrywce to gracze zadecydują w jaki sposób swoją 'wiejską machinę' rozbudują. Dróg do zwycięstwa jest tutaj wiele, od podróżowania przez handel aż po pracę w kościele. Nie jest to gra skierowana dla osób rozpoczynających swoją planszówkową przygodę, dlatego przy wprowadzaniu do grania może przynieść zamiast pożytku szkodę. Pomimo ładnego wykonania klimat ze stołu się nie wylewa, ale mechanika i regrywalność wątpliwości rozwiewa. Jeśli jesteś miłośnikiem średnio ciężkiego eurogrania, zaopatrz się w Nowe Pokolenia bez wahania ;)

  Ocena: 5/5

  Napisz recenzję
  Autor: Inka Brand, Markus Brand
  Wydawca: HOBBITY.eu
  Wydanie: polskie

  Liczba graczy: 2 - 4 osób 
  Wiek graczy: od 12 lat 
  Czas gry: ok. 90 minut
  Klienci polecają również:
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.