English
 • Przechowalnia 0
 • Promocja

  Orbis

  99,90 zł 69,90 zł

  Producent: Rebel
  Kod: 839
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ułóż świat na nowo!

  Doszło do magicznej katastrofy, przez którą w eterze krążą regiony pełne wyznawców. Wybieraj je i łącz, by stworzyć idealną krainę! Wioski, monumenty, lasy, a nawet wulkany... Tylko od Ciebie zależy, w jaki sposób powstanie idealny wszechświat!

  Orbis to niezwykle przyjemna gra, w której umiejętne planowanie i łączenie różnorodnych zdolności stanowi prostą drogę do sukcesu.

  Na czym to polega?

  W grze Orbis każdy z graczy wciela się w kreatora światów, który z porozrzucanych, pozornie niezwiązanych ze sobą elementów będzie tworzył zupełnie nową, sprawnie działającą krainę. W grze dostępnych jest 6 rodzajów regionów, które będziemy dobierali, a następnie łączyli według określonego schematu: w piramidę o podstawie z 5 kafli. Jest tylko jedno ograniczenie: aby umieścić kafel w określonym kolorze na wyższych poziomach, pod nim musi znajdować się przynajmniej jeden teren identycznego rodzaju.

  W swojej turze każdy z graczy dobiera jeden z kafli i umieszcza go na swojej planszy (wyjątkiem jest kafel boga, który wybieramy tylko raz i umieszczamy na koniec gry, na samym górze swojej świątyni). Wraz z terenami możemy dobierać znajdujące się na nich kolorowe znaczniki – to wyznawcy, którzy z czasem będą stanowili walutę, pozwalającą kupować coraz lepsze (i coraz droższe) kafelki.

  Cała zabawa rozpoczyna się w momencie, w którym weźmiemy pod uwagę specjalne zdolności terenów. Każdy z kafelków ma na sobie symbole oznaczające profit, jaki daje po umieszczeniu go w naszym świecie. Są to bonusy natychmiastowe, stałe lub takie, które dadzą nam punkty zwycięstwa na koniec gry. To właśnie umiejętnie ich łączenie stanowi klucz do zwycięstwa.

  Dlaczego pokochasz tę grę?

  ♦ Orbis to połączenie prostych zasad z wieloma możliwościami odkrywanymi w trakcie gry. Poznanie ogólnego mechanizmu nie stanowi problemu, ale cały potencjał tkwi w budowaniu sieci zależności między dobieranymi kafelkami.
  Biorąc pod uwagę liczbę różnych kafelków i ich kombinacji, nie ma dwóch identycznych partii w Orbis. Za każdym razem otwierają się przed nami nowe możliwości.
  Z tych samych przyczyn w tej grze nie ma jednej, uniwersalnej drogi do zwycięstwa. Zawsze jesteśmy w stanie zrobić coś, co (przy odpowiednich działaniach) okaże się dla nas profitem.

  Opis w gry w serwisie BoardGameGeek.com

  Zawartość pudełka:

  ♦ 10 kafli bogów
  ♦ 65 kafli regionów (20 kafli z poziomu 1., 20 z poziomu 2., 25 z poziomu 3.)
  ♦ 100 znaczników wyznawców (po 20 w każdym z 5 kolorów)
  ♦ 18 żetonów dezaktywacji
  ♦ 5 żetonów zniżek (po 1 w każdym z 5 kolorów)
  ♦ 5 żetonów świątyń
  ♦ instrukcja  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję
  Autor: Tim Armstrong (II)
  Wydawca: Rebel
  Wersja językowa: Polska
   
  Liczba graczy: 2-4
  Wiek: od 10 lat
  Czas rozgrywki: ok. 45 min
  Klienci polecają również:
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.