English
 • Przechowalnia 0
 • Promocja

  Oto jest pytanie!

  39,90 zł 14,90 zł

  Producent: Rebel
  Kod: 611
  Wysyłka:24 godziny
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:szt.

  Sztuka zadawania trafnych pytań

  Co robi grupa wiewiórek podczas wspinaczki po zboczu góry? Wymienia się najróżniejszymi pytaniami! Czemu akurat wiewiórki? Oto jest pytanie! Co prawda tutaj nie znajdziecie na nie odpowiedzi, ale zagrajcie, a gwarantujemy, że dowiecie się wielu nowych rzeczy na temat pozostałych graczy.
  Oto jest pytanie! to zabawna gra familijno-imprezowa, w której uczestnicy samodzielnie konstruują pytania na zasadzie dylematu, zadają je innym i obstawiają prawdopodobne odpowiedzi. Myślisz, że doskonale znasz swoich znajomych? Cóż, to się jeszcze okaże...

  Na czym to polega?
  W grze występują dwa rodzaje plansz: pytania oraz odpowiedzi. Pierwsze z nich występują w trzech wersjach:
  Kto jest według Ciebie gorszy?
  Czego by Ci najbardziej brakowało?
  Wolisz…?

  Natomiast drugie - w bardzo dużej ilości. Aktywny gracz, w oparciu o posiadane na ręce kafelki, konstruuje dylemat składający się z pytania i dwóch możliwych odpowiedzi, a następnie decyduje, komu chce je zadać. Wskazana osoba w tajemnicy wybiera jedną z odpowiedzi, a gdy to zrobi, pozostali gracze obstawiają, co ich zdaniem wybrała osoba pytana.
  Każdy, kto poprawnie obstawił odpowiedź, otrzymuje punkt. Z kolei gracz, który zadawał pytanie, punktuje za każdą pomyłkę zgadujących.

  Dlaczego pokochasz tę grę?
  Ta szybka gra sprawdzi się zarówno wśród znajomych, jak i w gronie rodzinnym dzięki prostym i łatwym do wytłumaczenia zasadom - Oto jest pytanie! nadaje się wszędzie, gdzie znajdziemy osoby, które chcemy jeszcze lepiej poznać.

  Mimo że pytania występują tylko w trzech rodzajach, za każdym razem nabierają nowego znaczenia w kontekście zupełnie innych odpowiedzi; tych z kolei jest na tyle dużo, żeby utrzymać różnorodność rozgrywek.

  Zadając pytanie od razu wybieramy osobę, do której je skierujemy, możemy więc dobierać odpowiedzi w taki sposób, by dylemat był dla niej jak najtrudniejszy, co dodatkowo skomplikuje zadanie zgadującym graczom.

  Sami możemy zdecydować, jaki charakter będzie miał stworzony przez nas dylemat - dostępne plansze pozwalają na tworzenie zarówno poważniejszych, jak i bardziej zwariowanych pytań. Dzięki temu gra jest uniwersalna, a jej wykorzystanie gwarantuje świetną zabawę.

  Zawartość pudełka:
  ♦ 1 plansza do gry
  ♦ 1 planszetka pytań
  ♦ 108 kart odpowiedzi
  ♦ 5 orzechów
  ♦ 6 wiewiórek
  ♦ 1 instrukcja
  ♦ 6 kart "A"
  ♦ 6 kart "B"
  ♦ 6 żetonów "×3"
  ♦ 6 żetonów "dopalacz zagwozdkowy"

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję
  Autor: Vlaada Chvátil
  Wydawca: Rebel
  Ilustracje: Sören Meding
  Wydanie: polskie

  Liczba graczy: 3 - 6 osób
  Wiek graczy: od 15 lat
  Czas gry: ok. 30 minut
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.