• Przechowalnia 0
 • Znajdziesz nas:


  facebook


   
  Współpracujemy z:

  Pan Lodowego Ogrodu

  195,90 zł

  Producent: RedImp
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Świat Midgaardu kryjący w sobie rasę istot rozumnych oraz magię, który z niewyjaśnionych przyczyn, utknął w rozwoju kulturowym i technicznym na poziomie uniwersum średniowiecznych wikingów. Świat, w którym interwencja naukowców z Ziemi burzy kruchy ład i porządek. Władza zyskana dzięki magii zmienia naukowców w ludzi opętanych żądzą zmieniania, naprawiania świata – bogów, którzy dla realizacji w ich mniemaniu szczytnych idei są w stanie poświęcić życie - oczywiście cudze, nie swoje.

  Gracze wcielają się w rolę naukowców walczących o dominację Wybrzeża Żagli a także o pozostanie na Midgaardzie, bo wkrótce po nich na planetę przybywa doskonale wyszkolony Vuko Drakkainen z zadaniem odstawienia członków ekspedycji naukowej z powrotem na Ziemię lub w najgorszym wypadku musi zatrzeć po naukowcach wszelkie ślady. Czy gracze będąc czyniącymi bogami dadzą mu na to szansę?
  Od pierwszej tury gracze zostają wrzuceni w sam środek walki odczuwając przypływ adrenaliny, strach, gorączkę walki, ból, zapach krwi i potu, szczęk oręża, jęki rannych i konających.
  Zasady gry w skrócie:
  Rozgrywka toczy się na Wybrzeżu Żagli, podzielonym na regiony. Podstawowym celem graczy jest walka o dominację w regionach. Region jest kontrolowany przez gracza, który posiada w nim największe wpływy. Dominacja w regionie pozwala na czerpanie z niego zasobów (czynnik M, złoto, populacja), na zdobywanie punktów zwycięstwa w wybranych rundach oraz realizacje własnych celów.

  Każdy z graczy posiada inne warunki zwycięstwa oraz dysponuje zupełnie innymi jednostkami:
  Olaf Fjollsfinn - wykorzystuje Lodowe Drakkary, aby porwać do Lodowego Ogrodu sześciu mieszkańców Wybrzeża Żagli.
  Passionaria Callo - zsyła koszmary na kontrolowane przez siebie regiony i dąży do ich odizolowania. Wygraną zapewnia jej izolacja dwóch obszarów planszy.
  Pier van Dyken - zachłanny zbieracz czynnika M. Dominacja obszaru, na którym znajduje się uroczysko - miejsce przeklęte i pełne magii, pozwala na transport z niego czynnik M do Ciernia(siedziba gracza). Wygrywa, jeśli wchłonie do Ciernia magię z 4 uroczysk.
  Ulrike Freihoff - krzewi swoją religię. Jeżeli dominuje region, to może wybudować Czerwoną Wieżę przy pomocy Oświeconej Istoty - jednostki specjalnej.
  Vuko - przybył, aby ewakuować naukowców i posprzątać po nich bałagan. W każdej turze Vuko pojawia się w regionie, w którym gracz o najniższej reputacji/moralności (reputacja spada, jeżeli gracz korzysta z czynienia, czyli magii) ma największy wpływ. Taka wizyta nie jest przyjemna, gdyż Vuko bezlitośnie zabija jednostki specjalne gracza w tym regionie oraz tymczasowo obniża jego wpływy.

  Zawartość pudełka:
  ♦ dwustronna plansza przedstawiająca Midgaard
  ♦ 4 karty pomocnicze
  ♦ 4 karty postaci
  ♦ 24 figurek jednostek:
  ♦ 6 jednostek Callo
  ♦ 6 jednostek Dykena
  ♦ 6 jednostek Freihoff
  ♦ 6 jednostek Fjollsfinna
  ♦ 12 okrągłych znaczników (po 3 w kolorach graczy)
  ♦ 20 znaczników Akcji (po 5 w kolorach graczy)
  ♦ 80 znaczników wpływu (po 20 w kolorach graczy)
  ♦ 5 żetonów kolejności pól Akcji
  ♦ 20 żetonów ulepszeń jednostek
  ♦ kafelki punktacji Regionów
  ♦ 8 znaczników niezależnej nacji
  ♦ 1 żeton Martwego Śniegu
  ♦ 7 żetonów uroczysk
  ♦ 1 Cierń - figurka
  ♦ 1 Vuko Drakkainen - figurka
  ♦ 24 żetony populacji
  ♦ 22 żetony złotych gwichtów
  ♦ 16 żetonów czynnika „M”
  ♦ 4 żetony Koszmaru
  ♦ 2 żetony zamknięcia Regionu
  ♦ 6 żetony Czerwonych Wież
  ♦ 10 żetonów Vuko
  ♦ 4 kafelków scenariusza Vuko
  ♦ 1 instrukcja do gry

  https://www.youtube.com/watch?v=qigK3DkK8xA&feature=youtu.be

  UWAGA! Drugie polskie wydanie Pana Lodowego Ogrodu posiada pudełko w wersji angielskiej. Zawartość pudełka jest w wersji polskiej.

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję
  Autor: Krzysztof Wolicki
  Wydawca: RedImp
  Wydanie: polskie

  Liczba graczy: 2 - 4 osoby
  Wiek graczy: od 14 lat
  Czas gry: ok. 90 minut
  Klienci polecają również:
  Akceptuję
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.