• Przechowalnia 0
 • Podsumowanie tygodnia

  Planszowe newsy w DragonEye
  Witajcie,
  Oto kolejny tydzień w którym będziemy Was rozpieszczali nowościami i zapowiedziami. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ilości różnorodnych gier, które mogliśmy przygotować w tym podsumowaniu kilku ostatnich dni i mamy nadzieję, że ponownie każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie, nieważne, czy jesteście fanami gier planszowych, fabularnych, czy też bitewnych - jest tu po trochę wszystkiego. Zaczynajmy więc!

  Nowe przedsprzedaże
  Jak zwykle, nasze podsumowanie rozpoczynamy nowymi przedsprzedażami i tutaj działo się bardzo wiele. Na czele stawki mamy Wieczną Zimę, pięknie wykonaną, planszową grę strategiczną, w której przewodzili będziemy plemionom mroźnej północy Ameryki w okresie późnego paleolitu. Nasz lud poszukiwać będzie ziemi do osiedlenia się, rozwinie swoją kulturę, zapoluje na grubą zwierzynę i z czasem z plemienia koczowniczego przekształci się społeczność prowadzącą osiadły tryb życia. Gra doskonale łączy ze sobą elementy budowania talii i rozmieszczania pracowników, dając pole do popisu naszym zdolnościom planowania kolejnych ruchów. Nasza druga propozycja to Oltree, coś dla miłośników kooperacji i gier z narracyjnym tłem, które nie stanowi tylko pretekstu do rozwiązywania kolejnych łamigłówek, ale jest pełnoprawnym atutem gry. Historia przedstawiona w Oltree jest ciekawa i z przyjemnością odkrywa się kolejne jej rozdziały, a sama rozgrywka polega na gromadzeniu surowców i reagowaniu na rozmaite przeciwności losu, które pojawiają się w krainie oddanej nam pod opiekę. Warto też tutaj wspomnieć o wykonaniu gry, które stoi na bardzo wysokim poziomie i cieszy oko każdego wrażliwego na estetykę gracza. Numer trzy na naszej liście przedsprzedaży to Talisman: Kingdom Heart's, który oparty jest na mechanice ze słynnej Magii i Miecz. Tutaj jednak zamiast wcielać się w postacie rodem ze świata fantasy, otrzymamy możliwość pokierowania bohaterami znanymi z bajek Walta Disneya. Numer cztery to Wsiąść do Pociągu: San Francisco, kolejne już wcielenie popularnego tytułu w którym budujemy trasy pociągów, łącząc nimi kolejne miasta. Tym razem będą to jednak nie pociągi, a tramwaje i nie miasta, a dzielnice tytułowego San Francisco z którego będziemy się starali przywieźć jak najwięcej pamiątek.
  Idąc dalej tropem przedsprzedaży, traficie na kilka rozszerzeń do popularnych gier. W oczy rzuca się przede wszystkim słodka wydra na okładce dodatku do gry Łąka, wprowadzającego nową planszę spływu rzecznego i sporo nowych kart powiązanych z nadbrzeżną i wodną przyrodą. Mamy też dla Was dodatek do inspirowanego mitologią nordycką Nidavellir o podtytule Thingvellir. Jest kolejny dodatek do gry figurkowej w świecie He-Mana i jest też dodruk Potęgi Ix do popularnej planszowej Diuny, który powraca po tym jak błyskawicznie rozsprzedał się w pierwszym druku.
  Na froncie bitewniakowym mamy jedną, bardzo ciekawą pozycję, a mianowicie nowy zestaw startowy do starego, dobrego, wojennego Władcy Pierścieni. Jeśli jeszcze nie graliście, to polecamy wypróbować - to pudełko może stać się dla Was początkiem całkiem nowego hobby. A jeśli temat nie jest wam obcy to z pewnością zainteresujecie się także innymi nowościami z tej linii, które premierę mają mieć w przyszłym tygodniu - mowa tu o całych zestawach poszczególnych armii dla sił Mordoru, Isengardu, Rohanu czy Gondoru i dedykowanych kościach frakcji Rivendell oraz Dale.
  W tym tygodniu nie zabrakło też czegoś dla graczy w Warhmmer Underworlds - nowa banda, Gorechosen of Dromm trafi na wasze pola bitew już niebawem.

  Wieczna Zima - gra planszowa
  Wieczna Zima

  Oltree - gra planszowa
  Oltree

   Talisman: Kingdom Hearts - gra planszowa
  Talisman: Kingdom Hearts

  Łąka: Z Biegiem Strumienia - dodatek do gry
  Łąka: Z Biegiem Strumienia

  Wsiąść do Pociągu: San Francisco - gra planszowa

  Wsiąść do Pociągu: San Francisco

   Nidavellir: Thingvellir - edycja polska
  Nidavellir: Thingvellir

  Masters of the Universe: Legendy Preterni
  Masters of the Universe: Legendy Preterni

   Diuna: Imperium - Potęga Ix - dodatek do gry planszowej
  Diuna: Imperium - Potęga Ix

  Middle-Earth Strategy Battle Game: Battle of Osgiliath
  Middle-Earth Strategy Battle Game: Battle of Osgiliath

  Warhammer: Underworlds - Gorechosen of Dromm
  Warhammer: Underworlds - Gorechosen of Dromm

  Premiery i dodruki w mijającym tygodniu
  MIjający tydzień przyniósł na nasze półki kilka nowości. Przede wszystkim zadowoleni będą wytrawni RPGowcy, którzy od dłuższego czasu dopytywali o podręcznik podstawowy do Conana oraz drugi tom Warhammerowego Wewnętrznego Wroga (oczywiście wraz z niezbędnikiem) - te pozycje już do nas dotarły i dostępne są na miejscu od ręki.
  Oczywiście jednak to nie koniec, bo nawiedziły nas też nowe koszmary z gry Deep Madness, dodruk trzeciej edycji Horroru w Arkham oraz wypchany po brzegi zawartością, nowy zestaw do Warhammer 40k: Kill Team - Into the Dark.

  Conan: Przygody w Erze Niewyśnionej - Gra Fabularna
  Conan: Przygody w Erze Niewyśnionej - Podręcznik Główny

   Warhammer Fantasy Role Play - Wewnętrzny Wróg Tom II: Śmierć na Rzece Reik
  Warhammer Fantasy Role Play - Wewnętrzny Wróg Tom II: Śmierć na Rzece Reik

  Deep Madness - gra planszowa i dodatki
  Deep Madness - dodatki

   Horror w Arkham 3. edycja - gra planszowa
  Horror w Arkham 3. edycja

  Kill Team: Into the Dark

  Spodziewane w nadchodzącym tygodniu
  W przyszłym tygodniu szykujemy się z wysyłkami dodatków do Zombicide: Czarna Plaga. Dzięki dodatkowi NPC-1 do waszych gier będziecie mogli teraz włączyć specjalny rodzaj nowych umarlaków, których likwidowanie pozwoli Wam zdobyć potężne artefakty, a Hero Box to dodruk pudełka z dodatkowymi bohaterami, którzy wniosą masę regrywalności do potyczek z nieumarłymi zarówno w grze podstawowej jak i licznych do niej rozszerzeniach. Szykujemy się także na premierę nowej armii do Neuroshimy Hex, o tyle ciekawej, że wprowadzającej całkowicie nową mechanikę wykorzystującą pola poza podstawowym obszarem gry. Bardzo jesteśmy ciekawi jak to wyjdzie w praniu - sam zamysł wydaje się bardzo tematycznie pasować do tej nowej frakcji i mamy nadzieję, że wzorem innych wydanych ostatnio armii, wprowadzi do gry mocny powiew świeżości.

   Zombicide: NPC-1 - dodatek do gry Zombicide
  Zombicide: NPC-1

  Zombicide: Hero Box 1 - dodatek do gry Zombicide - edycja polska
  Zombicide: Hero Box 1

  Neuroshima Hex: Piraci - armia do gry Neuroshima Hex - edycja polska
  Neuroshima Hex: Piraci

  I to wszystko w tym tygodniu, pamiętajcie by obserwować naszą stronę na bieżąco, bo nowości w najbliższych miesiącach szykuje się naprawdę sporo.

  Pozdrawiamy!

  Zespół DragonEye

  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.