• Przechowalnia 0
  • Znajdziesz nas:


    facebook


     
    Współpracujemy z:

    Santa Maria

    88,90 zł

    Producent: Granna
    Wysyłka:24 godziny
    Sprawdź koszty wysyłki

    Koszty dostawy tego produktu

    Ilość:szt.

    Hit targów Essen 2017 w polskiej wersji językowej!

    Santa Maria to jedna z najlepiej przyjętych gier targów Spiel 2017 w Essen. Gracze wcielają się w kolonizatorów przybyłych do Nowego Świata na pokładzie flagowego okrętu Krzysztofa Kolumba. Ich zadaniem będzie stworzenie jak najlepiej prosperującej kolonii.

    Stwórz przyczółek w Nowym Świecie
    Tytuł autorstwa Eilifa Svenssona i Kristiana Amundsena Ostbiego, znanych z takich gier jak Automania, Winnica czy Ucieczka: Świątynia Zagłady, to niezwykle zgrabne połączenie kilku mechanik m.in. dice drafting i tile placement.

    Do dyspozycji mamy unikalne plansze kolonii, które stopniowo zapełniamy kaflami terenu. Zarówno plansza jak i kafle posiadają pola akcji, które mogą być aktywowane za pomocą kości - draftowanych z ze wspólnej puli dostępnej dla wszystkich gracz. Wybrana kostka wskaże nam, jakie akcje (z którego rzędu lub kolumny) będziemy mogli wykonać w danej rundzie za darmo.
    Musimy więc zaplanować kiedy, i jakie pola będziemy chcieli wykorzystać, by w odpowiednim momencie wziąć potrzebną nam kostkę (nim zabiorą ją nam nasi przeciwnicy).

    Ocean dylematów
    Gracze staną przed dylematem, jak najlepiej rozwinąć swoją kolonię? Czy najpierw zdobyć niezbędnie do jej budowy surowce? A może lepszym rozwiązaniem będzie od razu ruszyć na podbój kontynentu, przesunąć się na torze konkwisty i natychmiast otrzymać złoto i pokaźną liczbę punktów zwycięstwa?
    Może jednak lepszym pomysłem będzie zadbanie o rozwój religijny i pozyskanie do pomocy mnichów, którzy zdobędą dla nas dodatkowe kostki oraz przydatne umiejętności? A może prowadzić zamorski handel i tym samym zapewnić sobie więcej zasobów w następnej rundzie...
    Morze decyzji do rozważenia, mnóstwo dróg do zwycięstwa - a to wszystko zamknięte w średnio-ciężkiej, elegancko zaprojektowanej grze Euro, gdzie dobrze przemyślana strategia liczy się dużo bardziej, niż łut szczęścia.

    Zawartość pudełka:
    ♦ plansza
    ♦ 15 podwójnych żetonów terenu
    ♦ 15 potrójnych żetonów terenu
    ♦ 4 żetony ze stolicą
    ♦ 3 żetony drogi
    ♦ 4 dwustronne plansze kolonii
    ♦ 1 drewniany znacznik roku
    ♦ 24 żetony mnichów
    ♦ 12 drewnianych znaczników graczy
    ♦ 4 startowe żetony statków
    ♦ 12 białych kostek
    ♦ 12 niebieskich kostek
    ♦ 50 żetonów monet
    ♦ 10 żetonów uczonych
    ♦ 6 żetonów biskupów
    ♦ 30 żetonów statków
    ♦ 72 żetony punktów szczęścia
    ♦ 60 znaczników surowców
    Instrukcja Pobierz plik

    Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

    Napisz recenzję
    Autor: Eilif Svensson, Kristian Amundsen Ostby
    Wydawca: Granna
    Ilustracje: Gjermund Bohne

    Liczba graczy: 1 - 4 osoby
    Wiek graczy: od 12 lat
    Czas gry: ok. 45 - 90 minut
    Akceptuję
    Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.