• Przechowalnia 0
 • Znajdziesz nas:


  facebook
  Współpracujemy z:
  Promocja

  The River

  129,90 zł 121,90 zł

  Producent: Rebel
  Wysyłka:24 godziny
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:szt.

  Nowy świat czeka na Twoich osadników!

  Spójrz na tę wspaniałą rzekę i otaczające ją tereny. Popatrz, jak piękna jest okolica, która rozpościera się przed Tobą i pomyśl, że już niebawem to właśnie tutaj stanie Twój dom!

  Wciel się w dzielnego pioniera i odkryj zupełnie nowy świat, nietknięty do tej pory przez człowieka. Gromadź zasoby i wykorzystuj je do rozbudowania swojej posiadłości tak, by stała się perłą całej okolicy. Gracz z najbardziej imponującym dorobkiem, pod koniec gry zostanie ogłoszony zwycięzcą.

  Na czym to polega?

  Podczas rozgrywki uczestnicy zarządzają własną grupą osadników, między którymi rozdzielają zadania. Mogą wysyłać ich, by pozyskali niezbędne surowce lub wykorzystać ich siłę do rozbudowy posiadłości. Dzięki nim możliwe jest eksplorowanie kolejnych terenów w górze rzeki oraz przebudowa zagospodarowanych ziem.

  Planując ruchy należy pamiętać, że niektóre akcje są ograniczone: nie możemy pozyskać większej ilości zasobów, niż znajduje się na planszy, a z niektórych pól może skorzystać tylko jeden gracz. Ta zależność znacząco wpływa na poziom rozgrywki i nasze możliwości; sprawia że gra wymaga od nas umiejętnego planowania.

  Naszym głównym celem jest rozbudowanie własnej płytki rzeki. Znajduje się na niej 12 pól, które możemy zapełnić dostępnymi kafelkami terenu, te z kolei zwykle dają nam określone profity (najczęściej produkcję surowców lub magazyny, w których możemy przechowywać zebrane dobra). Oprócz tego w swojej posiadłości możemy stawiać wartościowe budynki, które zaowocują punktami na koniec gry.

  Zabawa kończy się, gdy któryś z graczy zapełni kafelkami całą płytkę rzeki lub gdy wybuduje maksymalną liczbę budynków.

  Dlaczego pokochasz tę grę?

  ♦ Dzięki jasnym i czytelnym zasadom gra The River świetnie nadaje się na początek przygody z bardziej zaawansowanymi planszówkami. Jest przyjemnie rozbudowana, ale nie przytłaczająca.
  ♦ Pod koniec gry punktujemy za wiele różnych rzeczy (nie tylko za postawione budynki i zebrane premie, ale też za posiadane surowce, czy układy pól na planszy) - dzięki temu gra nie posiada jednej, prostej drogi do zwycięstw. Umiejętne planowanie może się opłacić i sprawić, że zaskoczymy pozostałych graczy!

  Opis w BGG:BoardGameGeek.com

  Zawartość pudełka:

  ♦ dwustronna plansza przedstawiająca 7 wysp
  ♦ 4 zestawy komponentów (po 1 dla każdego gracza: 1 dwustronna planszetka rzeki, 1 łódka, 5 odkrywców)
  ♦ 44 drewniane znaczniki zasobów (13 x drewno, 13 x glina, 13 x kamień, 5 x żywność)
  ♦ 65 płytek terenów (12 pustyń, 10 pustkowi, 14 lasów, 17 łąk, 8 gór, 4 tereny mieszane)
  ♦ 20 żetonów premii
  ♦ 33 karty budynków
  ♦ pionek pierwszego gracza
  ♦ instrukcja

   

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję
  Autor: Ismael Perrin, Sebastien Pauchon
  Wydawca: Rebel
  Wydanie: polskie

  Liczba graczy: 2 - 4 osoby
  Wiek graczy: od 8 lat
  Czas gry: 30 - 45 min.
  Klienci polecają również:
  Akceptuję
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.