English
 • Przechowalnia 0
 • Strona głównaGRY PLANSZOWERodzinneTimeline: Nauka i odkrycia
  Promocja

  Timeline: Nauka i odkrycia

  59,90 zł 34,90 zł

  Producent: Rebel
  Kod: 1124
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Czy znasz chronologiczną kolejność odkryć naukowych?

  Co odkryto najpierw: Amerykę czy Australię? Co wynaleziono wcześniej: narkozę czy insulinę? 

  Wraz z grą karcianą Timeline poznasz odpowiedzi na te, oraz tysiące innych pytań, konfrontując swą wiedzę i domysły z faktyczną chronologią.

  Jednak pamiętaj, nie musisz znać faktycznych dat odkryć! Do zabawy potrzeba jedynie trochę logiki, rozsądnego myślenia i gotowości do dobrej zabawy! :)

  Na początku gry, wszyscy uczestnicy otrzymują taką samą liczbę kart, reprezentujących rozmaite odkrycia naukowe i historyczne. Na odwrocie każdej karty znajduje się data.

  Rozgrywka rozpoczyna się od położenia na środku stołu jednej, losowo wybranej karty (z talii pozostałych, nieprzydzielonych graczom kart). Kartę tą należy położyć datą do góry, będzie ona punktem wyjścia do chronologicznej linii, która podczas rozgrywki będzie stopniowo budowana przez graczy.

  Każdy gracz w swojej turze wybiera jedną z trzymanych na ręku kart i umieszcza ją na lewo, lub na prawo od karty początkowej, zależnie od tego, czy uważa że data odpowiadająca zawartości karty jest wcześniejsza, czy późniejsza od daty początkowej. Następnie dokonuje się sprawdzenia, czy gracz miał rację. Jeśli tak, karta pozostaje na stole, w przeciwnym razie jest odrzucana, zaś gracz zmuszony jest pociągnąć nową.

  Czynność powtarzana jest przez kolejnych graczy zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Im więcej kart na stole, tym trudniej jest poprawnie umieścić kolejną kartę. Wygrywa gracz, który jako pierwszy zdoła pozbyć się wszystkich kart.

  Opis gry w serwisie BoardGameGeek.com

  Zawartość pudełka:

  ♦ 110 kart
  ♦ instrukcja

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję

  Autor: Frédéric Henry
  Wydawca: Rebel
  Ilustracje: Xavier Collette Nicolas Fructus
  Wydanie: polskie

  Liczba graczy: 2 - 8 osób
  Wiek graczy: od 8 lat
  Czas gry: ok. 15 minut

  Klienci polecają również:
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.