English
 • Przechowalnia 0
 • Polecamy

  Tindaya (PL)

  219,90 zł 214,90 zł

  Producent: Ogry Games
  Kod: 5542
  Wysyłka:24 godziny
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:szt.

  Tindaya - gra planszowa

  U progu XV wieku do rajskich wysp znanych dziś pod mianem Wysp Kanaryjskich dobijają konkwistadorzy niosąc ze sobą płomień swej wiary oraz pożogę swych przekonań. Chcą kolonizować dzikie lądy, nawracać niewiernych i podporządkować sobie bogactwa zasobów naturalnych. W takich realiach ty, mój drogi wodzu, poprowadzisz swoje plemię by przetrwało w świecie rządzonym przez bogów i kształtowanym przez klęski żywiołowe. 

  Tindaya to survivalova, planszowa gra przygodowa z duszą tytułu ekonomiczno-logicznego. Posiada dwa tryby rozgrywki, które zadowolą indywidualne preferencje różnych grup graczy. Pierwszy z nich to współpraca, zawierająca tryb dla pojedynczego gracza, a druga to klasyczne konkurencja, do której możemy włączyć także tryb zdrajcy dla osób spragnionych knucia za plecami i podstępnych intryg. Poziom trudności można stopniować, a mniej doświadczeni gracze mogą nauczyć się grać przechodząc przez minikampanię składającą się z 3 rozgrywek.

  W trzech fazach tubylcy będą się osiedlać, rozwijać i walczyć z najeźdźcami, a wszystko to w mitologicznej scenerii rządzonej przez dwóch bogów, Acorana i Moneibę. Na każdym etapie gry będą oni żądać określonych dóbr. Jeśli tubylcy nie będą w stanie lub nie będą chcieli ich dostarczyć, wyzwolą boski gniew.

  Gracze jednak nie są jednak całkowicie zdani na siebie. Dwóch wieszczów będzie przepowiadać przyszłość, czytając ją z kłębów dymu unoszących się znad paleniska. Tibiabin przewidzi nadchodzące katastrofy. Tamonante zobaczy, gdzie się one wydarzą. Znaczniki katastrof będą umieszczane na planszy, aby zasygnalizować to, co ma nadejść w najbliższej przyszłości.

  Na koniec każdej Ery bogowie będą zsyłać mityczne potwory, legendy, plagi, burze lub trzęsienia ziemi, które uderzą w wyspy, a mieszkańcy wiosek powinni być przygotowani... inaczej czeka ich niechybna zguba. Jakby klęski i zagłady zsyłanej przez bogów było mało, podczas rozgrywki gracze będą zmuszeni stawić również czoła konkwistadorom próbującym przejąć władzę nad wyspami.

  Katastrofy zmienią kształt ziemi, łącząc wyspy, a nawet powodując ich zniknięcie, zmuszając graczy do dostosowywania strategii do zmieniającego się świata. Stale zmieniający się scenariusz, a także różne tryby gry, karty wydarzeń i misje sprawią, że gra będzie za każdym razem niepowtarzalna i pełna wyzwań.

  Tindaya będzie nieustannie stawiać przed graczami wyzwania, a przerażające wydarzenia będą czaić się za każdym rogiem. Przetrwanie nie będzie łatwe. Tylko pracując jako zgrany zespół tubylcy mają szansę na przetrwanie w tym niegościnnym raju.

  Opis gry w serwisie Boardgamegeek.com (j. angielski)

  Koszulki pasujące do gry:
  Standard American (124 szt.)

  Liczba graczy: 1-4 graczy
  Wiek graczy: 13+
  Czas gry: 30min/gracz

  Zawartość gry:

  8 kafli mapy
  48 kafelków terenu
  24 rozliczenia
  4 planszetki rzemiosła (jednowarstwowe)
  4 dwustronne planszetki plemienia (jednowarstwowe)
  36 drewnianych figurek tubylców
  60 drewnianych znaczników akcji
  80 znaczników zasobów
  24 żetony mnożnika zasobów
  4 znaczniki jedności
  4 żetony katastrof
  3 żetony statków
  7 plastikowych podstawek
  3 kostki
  1 stojak Góry Tindaya
  1 stojak Dziczy
  2 drewniane znaczniki gniewu
  124 karty
  8 żetonów punktacji
  72 żetony zasobów
  20 drewnianych zasobów
  18 konkwistadorów
  10 żetonów łodzi
  2 żetony murów
  4 żetony zamówień
  Zasady gry

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję
  Klienci polecają również:
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.