• Przechowalnia 0
 • Znajdziesz nas:


  facebook

  DragonEye na Instagramie
  Współpracujemy z:
  Klub Kultury Łokietek

  Mr. Dawid - Mistrz Gry  Planszeo - gry planszowe dla każdego


  I-SZOP.pl - wyszukiwarka gier planszowych, porównywarka cen, gry planszowe, RPG, karciane, kolekcjonerskie, figurkowe i bitewne  Planszove.pl - porównywarka gier planszowych

  Via Magica (PL)

  64,90 zł 59,90 zł

  Producent: Rebel
  Kod: 3830
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Niedostępny - wyślij zapytanie

  Zbieraj energię, otwieraj portale i wyprzedź przeciwników w drodze do zwycięstwa!

  Drodzy uczniowie, witajcie na egzaminie z krystalizacji! Akademia zatwierdziła 80 portali, dzięki którym będziecie mogli używać naszego magicznego systemu, który wszyscy znamy jako Via Magica. Aby otworzyć portale, musicie najpierw schwytać animusy i je skrystalizować. Animusy to małe, ale potężne duszki żywiołów. Niektóre z nich są łatwe do złapania, lecz schwytanie innych wymaga sporo pracy. Lepiej się pospieszcie, bo egzamin kończy się w momencie, gdy jeden z uczniów otworzy swój siódmy portal!

  Via Magica to nowatorska gra, doskonale łącząca elementy strategiczne z koniecznością umiejętnego wykorzystania nadarzających się okazji. Przypomina bingo, jednak zamiast wykreślać liczby, zbieramy kryształy, pozwalające otwierać magiczne portale.

  Na czym to polega?

  1. Rozgrywka jest podzielona na rundy. W każdej z nich łapany jest 1 animus - aktywny gracz wyciąga żeton z worka i ogłasza jego rodzaj. 
  2. Każdy z uczestników może umieścić 1 kryształ ze swojej rezerwy na polu pasującym do złapanego animusa na jednej ze swoich kart portali albo przenieść 1 dowolny kryształ już umieszczony na karcie portalu na inny portal.
  3. Otwieranie portali zapewnia punkty na koniec gry oraz efekt opisany na dole karty. Portal otwiera się natychmiast, gdy odpowiednie animusy zostaną skrystalizowane (zbierzemy zestaw kryształów na odpowiednich polach). 
  4. Gdy uda nam się otworzyć jeden z naszych portali, musimy wypowiedzieć słowo „INCANTATUM”!

  Gra kończy się w momencie, gdy któryś z uczestników otworzy 7 portali. Zwycięża osoba, która zbierze najwięcej punktów z otwartych portali i ich efektów oraz kart nagród. 

  Dlaczego pokochasz tę grę?

  • To jedna z planszówek, w których każdy uczestnik zabawy działa sam, tworząc własny układ z pozornie identycznych elementów. 
  • Czynniki zewnętrzne (to, jaki animus pojawi się, w którym momencie zabawy) są całkowicie losowe, ale każda z decyzji podejmowanych przez uczestników przełoży się bezpośrednio na ich wynik.
  • Każdy z rodzajów animusów ma inną częstotliwość występowania, dzięki czemu planowanie i odwlekanie kluczowych decyzji jest jeszcze bardziej ekscytujące!
  • Dzięki prostym zasadom gra świetnie nadają się na początek przygody z planszówkami i do zabawy w zróżnicowanym towarzystwie.
  Opis gry Via Magica w serwisie boardgamegeek.com (j. angielski)

  Autor: Paolo Mori
  Wydawca:Rebel
  Ilustracje:Biboun, Camille Chaussy, Jérémie Fleury, Mathieu Leyssenne, Paul Mafayon, Jean-Baptiste Reynaud, Régis Torres
  Wydanie: polskie

  Liczba graczy: 2-6
  Wiek graczy: 7+
  Czas gry: ok. 30 min

  Zawartość pudełka:

  • 80 kart portali
  • 48 kryształów
  • 23 żetony animusów
  • 10 kart nagród
  • 6 kart pomocy
  • woreczek
  • instrukcja

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję
  Klienci polecają również:
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.