• Przechowalnia 0
 • Znajdziesz nas:


  facebook

  DragonEye na Instagramie
  Współpracujemy z:

  Welcome to... (edycja polska)

  57,90 zł

  Producent: Rebel
  Kod: 1228
  Wysyłka:24 godziny
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:szt.

  W grze Welcome To… wcielamy się w architektów z lat 50-tych. Naszym celem jest zaprojektowanie jak najlepszego, najpiękniejszego i najbardziej funkcjonalnego zupełnie nowego miasta na terenie Stanów Zjednoczonych. Każdy z nas będzie miał te same możliwości (definiowane przez losowe karty), jednak to od nas zależy, jak zagospodarujemy swoje własne miasto.

  Na czym to polega?

  Każdy z graczy otrzymuje swój własny arkusz, na którym znajdują się trzy rzędy budynków oraz dodatkowe możliwości zdobywania punktów. Każdy będzie zapisywał swój wynik na własnym arkuszu.

  Kluczowe dla rozgrywki są pojawiające się na stole karty. Z jednej strony każdej karty znajduje się numer od 1 do 15, natomiast z drugiej – jeden z sześciu obiektów dostępnych w grze. Na początku rozgrywki karty dzielimy na trzy stosy i odkrywamy po jednej karcie z każdego z nich. W ten sposób każdy stos stanowi parę liczba (na wierzchniej z zakrytych kart) oraz obiekt (na wierzchniej z kart odkrytych).

  Każdy z graczy wybiera jeden z numerów i zapisuje go w na dowolnym pustym polu swojej planszy, a następnie rozpatruje efekt związany z odpowiadającym mu obiektem. Kiedy każdy dokona wyboru, runda się kończy i odsłaniany jest nowy zestaw kart.

  Podczas planowania swojego miasta należy pamiętać, że budynki w każdej alejce muszą mieć numery ułożone w kolejności od najmniejszego do największego. Niektóre pola mogą pozostawać puste.

  Obiekty umieszczane na planszy pozwalają nam zdobywać punkty zwycięstwa. Konkretne zasady punktowania są opisane na planszach graczy. Dodatkowo na każdą rozgrywkę losowane są trzy karty celów specjalnych – pierwsza osoba, która zrealizuje dany cel otrzymuje 7 punktów, kolejne już tylko 4 punkty.

  Dlaczego pokochasz tę grę?

  • Zasady Welcome To… są bardzo proste i nadają się do wytłumaczenia w dosłownie kilka chwil. W połączeniu z neutralną tematyką gra staje się bardzo uniwersalna.
  • W tej niewielkiej grze mamy do dyspozycji naprawdę wiele obszarów punktowania, co daje nam również sporo dróg do zwycięstwa. Każda kolejna partia to okazja, by wypróbować nową strategię i zaskoczyć pozostałych graczy!
  • Brak negatywnej interakcji czyni z Welcome To… doskonałą grę familijną.
  Opis gry Welcome to... w serwisie Boardgamegeek.com (j. angielski)  Recenzja Gry Welcome to... od Shut Up & Sit Down (j. angielski):  Zawartość pudełka:

  • 29 kart planu miasta
  • 81 kart budowania
  • 4 pomoce graczy
  • bloczek kart dla graczy
  • instrukcja


  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję
  Autor: Benoit Turpin
  Wydawca: Rebel

  Ilość graczy: 
  1-100
  Wiek: od 10 lat
  Czas rozgrywki: ok. 25 minut
  Zobacz także:
  Klienci polecają również:
  Akceptuję
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.