English
 • Przechowalnia 0
 • Strona główna

  Nowości


  Witajcie,
  Co tu się najlepszego wyrabia... zapowiedź goni zapowiedź i jest ich tyle, że łapiemy się za głowy zastanawiając, kiedy skończy się to szaleństwo. Mamy już połowę marca i czas najwyższy, aby potok premier trochę zwolnił. Nic podobnego! W tym tygodniu po raz kolejny z rzędu mamy dla was zatrzęsienie nowości, zarówno premier jak i przedsprzedaży, które otwarte zostały w ostatnich dniach. A wiecie co jest najgorsze? Że to wszystko na prawdę niezłe tytuły i żaden szanujący się planszówkowicz nie przejdzie obok nich obojętnie.

  Nowe przedsprzedaże:
  Zaczynamy więc od prawdziwego hitu, gorącego pre-orderu, który pobudza wyobraźnię wszystkich fanów Władcy Pierścieni. Ale nie tylko, bo duża, planszowa Wojna o Pierścień przyciągnęła do siebie rzeszę ludzi, którym z książkami czy filmami niekoniecznie było po drodze. Tutaj dostaniemy jej adaptację karcianą, która wyszła spod skrzydeł tego samego wydawcy co genialny pierwowzór. Liczymy więc, zachęceni dobrymi opiniami płynącymi od zagranicznych graczy, że będzie to gra na miarę naszych jakże wysokich oczekiwań.
  Ziemia to druga gra w tym tygodniu, która przykuła naszą uwagę. Zawarte tu rozwiązania wydają się być niezmiernie ciekawe, a tytuł obiecuje sporą głębię rozgrywki osadzoną w ciekawej i niezbyt mocno wyeksploatowanej tematyce. Ponownie, opinie osób które grały zachęcają do choćby bliższego przyjrzenia się temu co oferować będzie Ziemia.
  Naszym kolejnym faworytem jest Encyklopedia. Klimatyczna oprawa i mocne osadzenie mechaniki gry w tematyce odkryć i dalekomorskich podróży XVIII wieku. Lubimy takie gry, tym bardziej, kiedy ich ciężkość skłania się ku bardziej zaawansowanym graczom. I tak też jest w tym przypadku, jeśli jedliście już chleb z niejednego planszówkowego pieca, to rzućcie okiem na Encyklopedię, to może być kolejny tytuł, który zagości w Waszej kolekcji.
  Fanów szybkich, karcianych pojedynków niewątpliwie ucieszy zapowiedź drugiego sezonu Dice Throne. Ale tym razem, oprócz ośmiu nowych wojowników dostaniemy także do rąk pudełko z trybem przygodowym, gdzie zamiast stawać naprzeciw siebie i bić się do upadłego, połączymy siły by rozegrać kampanię tłukąc po drodze rozmaitej maści potwory i zdobywając skarby oraz ulepszenia do swojej talii. Dla fanów to pozycja obowiązkowa. Dla wszystkich innych, którzy w Dice Throne z różnych względów jeszcze nie grali... No cóż, warto spróbować, to bardzo szybka, bardzo sprytna i dosyć losowa gra, ale mamy tu poczucie mocnego panowania nad tą losowością. Polecamy!
  Wreszcie pojawiło się też coś do karcianego Horroru w Arkham. Nowy scenariusz to samodzielny jednostrzał, który oczywiście możemy włączyć do jakiejkolwiek kampanii, ale jednak jest to zamknięta fabularnie przygoda. Tym razem przeniesiemy się do opływającego bogactwami Monte Carlo, by zaplanować skok na pewne podejrzane kasyno...
  I na koniec świetna wiadomość dla tych, którzy oczekują dodruku gry Star Wars: Rebelia oraz dodatku Imperium u Władzy, do naszego sklepu powinny one powrócić już w kwietniu, a swoje kopie możecie zarezerwować już dzisiaj.

  Wojna o Pierścień: Gra Karciana
  Wojna o Pierścień: Gra Karciana

  Ziemia - gra planszowa
  Ziemia

  Encyklopedia - gra planszowa
  Encyklopedia

  Dice Throne - gra karciana
  Dice Throne

   Horror w Arkahm: Gra Karciana - Szczęście i Szaleństwo
  Horror w Arkahm: Gra Karciana - Szczęście i Szaleństwo


  Star Wars: Rebelia
  Star Wars: Rebelia oraz Imperium u Władzy

  Premiery w mijającym tygodniu:
  No i tutaj też zatrzęsienie nowości i także są to w przytłaczającej większości tytuły, z którymi warto się chociaż zapoznać.
  Biuro Śledcze, to gra w której wyruszycie do Arkham oraz Bostonu by zbadać tajemnicze zdarzenia i niewyjaśnione zbrodnie. To gra detektywistyczna w najczystszym tego słowa znaczeniu. Będziecie więc poszukiwali poszlak oraz tropów, przesłuchacie świadków i inne osoby, które mogą okazać się pomocne w waszym śledztwie, będziecie czytali gazety, poszukując wskazówek, a na końcu popiszecie się dedukcją i lotnością Waszych umysłów, by jak najlepiej wyjaśnić co dokładnie zaszło i o co tu właściwie chodzi. Na rozwiązanie czeka pięć spraw, a część z nich będzie łączyła się w większą całość. Do waszej dyspozycji oddane zostaną gazety, zdjęcia, mapy, słowem wszystko, co może się przydać aspirującym detektywom w rozwiązaniu tajemniczych spraw. A wszystko to w klimacie ukrytej, bluźnierczej grozy, która tylko czyha, aby doprowadzić do szaleństwa wątłe, ludzkie umysły.
  Dead by Daylight pojawił się tak właściwie niespodziewanie i znikąd. Zapowiedziane na początku roku już w tym tygodniu miało swoją premierę. Okazuje się też, że jest to całkiem niezła pozycja dla wszystkich fanów krwawych horrorów, w których głównym celem jest przetrwanie i ucieczka przed demonicznym mordercą. Stajemy tu wraz z naszymi towarzyszami naprzeciw jednego gracza, który wciela się w rolę łowcy starającego się nas pochwycić i nabić na hak. My w tym czasie musimy wykonać szereg zadań, które pozwolą nam wydostać się z terenu okrutnych łowów. Jeśli takie klimaty Was pociągają, to odnajdziecie się tutaj jak ryba w wodzie, emocje macie gwarantowane jak w banku.
  Psi Park to gra lżejsza i zdecydowanie mniej przytłaczająca swoją atmosferą niż dwa wymienione wcześniej tytuły. Ta pozycja spodoba się na pewno zwolennikom rodzinnego grania, którzy uwielbiają merdające ogonami czworonogi. Fajne grafiki, piękne komponenty, lekka, relaksująca rozgrywka, tytuł w sam raz do zabawy z dzieciakami lub nieco starszym pokoleniem, któremu chcielibyśmy zaproponować coś niezbyt trudnego, ale przykuwającego uwagę swym ładnym wyglądem i sprytnymi rozwiązaniami.
  Do takich gier zaliczyć można także Akropolis, kolejną, lekką propozycję na ten tydzień. Lekką na tyle, że zagrać w nią można prawie z każdym i każdy doceni tu piękne, kolorowe elementy oraz możliwość sprytnego i wcale nie takiego oczywistego kombinowania. Gra godna polecenia nie tylko ze względu na swoją przystępną cenę.
  Powracamy na chwilę do gier dedukcyjnych, bo bocian (a raczej kaczka) w tym tygodniu przyniósł jeszcze jedną nowość, w której będziemy badali poszlaki i poszukiwali dowodów przestępstw. Trzecia część MikroMakro, podobnie jak poprzednie odsłony pozwoli nam ponownie rozłożyć wielką mapę miasta by doszukiwać się w nim szczegółów zdarzeń, które pozwolą nam na rozwiązanie licznych spraw. Podążać więc będziemy tropami rzezimieszków i wykażemy się spostrzegawczością, by dojść do celu, a naszym nieodzownym sprzymierzeńcem będzie tu logiczne myślenie i wprawne oko.
  W tym tygodniu dojechała do nas także dostawa Posiadłości Szaleństwa, gry legendy, której każdy kolejny dodruk wywołuje falę przypływu nowych, odkrywających ją graczy. To narracyjny horror, gra przygodowa osadzona głęboko i nieodzownie w mitologii stworzonej przez mistrza grozy, H.P. Lovecrafta. Klimat nad stołem tworzy towarzysząca grze aplikacja, ale także i interakcja graczy, którzy pakując się raz zarazem w kolejne tarapaty próbują rozwiązać kolejne tajemnice i ujść z całej tej kabały bez uszczerbku na ciele i umyśle, co nieraz okazuje się szalenie trudnym zadaniem. Jeśli lubicie gry w których pierwsze skrzypce gra ciekawa historia i jesteście gotowi by otworzyć drzwi grozy i obłędu, zanurzając się w niepowtarzalną atmosferę okultystycznych mitów, to Posiadłość Szaleństwa na pewno jest grą dla Was.
  I na koniec wspominamy o bitweniakach, bo tych u nas ostatnimi czasy przybywa coraz więcej. Na pewno warto zauważyć, że Song of Ice and Fire z tygodnia na tydzień staje się u nas coraz bardziej popularny, a tej popularności na pewno pomaga fakt, że regularnie, prawie co miesiąc pojawiają się do tej gry nowe dodatki. Marzec przyniósł nowe oddziały neutralne i dwa zestawy dla rodu Targaryenów, a także dodruk pancernej kawalerii Baratheonów.
  Dotarły też do nas nowości od Games Workshop. Wprawdzie tylko ich część, nie wszystkie, ale taki ostatnio urok naszego angielskiego dilera plastikowych miniaturek. Nadal borykamy się z opóźnieniami, aczkolwiek jest już lepiej, widać światełko w tunelu i sprawy mają się już ku lepszemu - to co jeszcze nie dotarło, powinno do nas dojechać w najbliższych dniach. A co do dostępności nowości, no cóż, jak zwykle wszystko się szybko wyprzedało i zostały już same resztki :(


  Biuro Śledcze: Śledztwa w Arkham i Inne Tajemnice
  Biuro Śledcze: Śledztwa w Arkham i Inne Tajemnice

  Dead by Daylight - gra planszowa
  Dead by Daylight

  Psi Park - gra planszowa
  Psi Park

   Akropolis - gra planszowa
  Akropolis

   MikroMakro: Wszystko Albo Nic
  MikroMakro: Wszystko Albo Nic

  Posiadłość Szaleństwa - gra planszowa - edycja polska
  Posiadłość Szaleństwa

   Song of Ice & Fire: Najemnicy z Lys
  Song of Ice & Fire: Najemnicy z Lys

  Song of Ice & Fire: Pikinierzy Nieskalanych
  Song of Ice & Fire: Pikinierzy Nieskalanych

   Song of Ice & Fire: Mosiężne Bestie
  Song of Ice & Fire: Mosiężne Bestie

  Song of Ice & Fire: Czempioni Królewskiego Jelenia
  Song of Ice & Fire: Czempioni Królewskiego Jelenia

  Warhammer 40000 - nowości

  Warhammer 40k: nowości

  Planszowe Gram Prix 2023
  Planszowe Gram Prix 2023 już za nami i należą się Wam od nas duże podziękowania. Po raz kolejny pokazaliście nam, że to co robimy ma sens i jesteśmy na właściwych torach. Takie docenienie daje motywację do dalszych starań oraz działań poprawiających pracę naszego sklepu. Naprawdę wiele to dla nas znaczy i obiecujemy, że nigdy nie zawiedziemy zaufania jakie w nas pokładacie, paczki nadal będą pakowane pancernie, wysyłki będą wychodzić najszybciej jak to tylko możliwe, a przedsprzedaże i premiery będą nadal pojawiały się regularnie tak szybko jak tylko pozwolą nam na to wydawcy. Jeszcze raz dziękujemy, jesteście wielcy!

  I tym, jakże pozytywnym akcentem kończymy podsumowanie tego tygodnia.
  Pozdrawiamy, 

  Zespół DragonEye

   
  Sklep internetowy dragoneye.pl to sklep z grami oferuje gry planszowegry karciane dla dorosłych gry imprezowe inacze gry dla par, gry biznesowegry fabularne oraz gry paragrafowe. Nasz sklep to też sklep z grami karcianymi w tym sklep internetowy z grami planszowymi, w ofercie są gry take jak pokemon, warhammer, magic the gathering, Marvel, Star Wars, Władca Pierścieni, Wiedźmin, Monopoly, Scrable. Jedym z najlepszych produktów jest gra planszowa, gra planszowa dla dzieci, gry bitewne, posiadamy w naszym sklepie najlepsze gry planszowe, w tym gry strategiczne, gry edukacyjne, gry rodzinne. Jeżeli interuje Cię zabawa gry, gry dla dzieci, to nasz sklep z grami dla dzieci, sprosta twoim wymaganiom, bo nasz gry sklep internetowy to jedyne takie miejsce dla Ciebie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do zakupów.
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.