• Przechowalnia 0
 • Podsumowanie tygodnia  Witajcie,
  Choć w królestwie panuje zaraza i wszystkie gospody pozamykane są na cztery spusty strasząc ciemnymi otworami okien, w wielu domostwach naszej mlekiem i miodem płynącej krainy słychać w ten siódmy dzień tygodnia śpiewy i pełne radości okrzyki ich rozemocjonowanych mieszkańców. Nosów z chałup szkoda wyściubiać choćby na kwintę, by nie zmarzły, bo mróz nie puszcza, choć niektórzy już biedne marzanny potopili zanieczyszczając starym zwyczajem rzeki i trując bogu ducha winne ryby. Lepiej w domu siedzieć, przy zapiecku na którym bulgocze gorący rosół niosący się po całej izbie wonnym zapachem. Lepiej rozłożyć planszę do ulubionej gry i zaprosić do wyśmienitej zabawy wszystkich domowników, by każdy miał trochę radości w ten smutny czas, kiedy czarna plaga po raz kolejny pędzi po gościńcu szukając dla siebie miejsca, które zmorzyć by mogła swoim zwyczajem. 
  Na kolejny lockdown, DragonEye jak zwykle poleca planszówki, żeby z domu nie wychodzić niepotrzebnie i dbać tym samym o zdrowie swoje oraz innych.

  Premiery w mijającym tygodniu:


  Brzdęk! Wesoła Kompania! - dodatek do gry planszowej
  Brzdęk! Wesoła Kompania!
  Brzdęka raczej nie trzeba Państwu przedstawiać, gdyż jest on jedną z najbardziej popularnych gier w naszym małym sklepiku i sprzedał nam się już w setkach egzemplarzy. Wesoła Kompania to już kolejny z dodatków, który wydawca zdecydował się na wprowadzenie na nasz rynek i tym razem dostajemy w nim sześć unikalnych postaci, w które możemy się wcielić podczas naszych wędrówek po starożytnych lochach wypełnionych skarbami, drogocennymi artefaktami i czyhającymi na nas niebezpieczeństwami. Polecamy zdecydowanie wszystkim chcącym urozmaicić sobie rozgrywki w ten doskonały tytuł. 

  Andor Junior - gra planszowa
  Andor Junior
  Najmłodsi wielbiciele fantasy mogą już wyruszyć na ratunek małym wilczkom, które zaginęły w starej krasnoludzkiej kopalni. Nie mogą zapomnieć jednak o tym, że swojej krainy nie pozostawia się własnemu losowi i trzeba jej zapewnić bezpieczeństwo podczas jakichkolwiek dalszych wypraw. Strażnik Mostu będzie miał niejedno zadanie dla młodej, dzielnej drużyny o wielkich sercach - wypełnijcie je wszystkie, uratujcie młode wilki i uchrońcie Andor od wszelkich niebezpieczeństw! Gra Andor Junior miała swoją premierę w mijającym tygodniu.  Nowe Przedsprzedaże:

  Stella - gra planszowa
  Stella
  Wcielicie się tutaj w poszukiwaczy gwiazd, którzy wyruszą na podniebną wędrówkę, by zebrać jak najwięcej światła dla swojego świata. Dobierać będziecie obrazy przedstawione na kartach, które kojarzą Wam się z wylosowanym hasłem, tak aby jak najlepiej pokrywały się z tym co dobierają Wasi współgracze, jednak uważać będziecie musieli by podczas rozgrywki zachłanność nie przyćmiła Wam rozumu, gdyż wtedy wasze starania spełzną na niczym i zepchnięci możecie zostać w odmęty ciemności. Czy ten nowy tytuł okaże się tak przyjemną grą w skojarzenia jak znany i lubiany Dixit? Niebawem się przekonamy, a nawet jeśli nie, to karty z tej gry można wykorzystać także podczas rozgrywek popularnego Dixita, więc na pewno się nie zmarnują. Premiera planowana na IV kwartał tego roku. 


  Zbliżające się premiery:

  Bonfire - gra planszowa
  Bonfire
  Bonfire to gra w której będziemy wysyłać nasze gnomy na misje w celu nauczenia się starożytnej sztuki rozpalania ognisk, aby pokryta mrokiem planeta, którą zamieszkują, znów mogła zajaśnieć od życiodajnej energii. Bonfire to najnowsza propozycja autorstwa Stefana Felda - twórcy takich gier jak Luna, Trajan, czy bardzo sławne Zamki Burgundii - ciężki tytuł, który zadowoli każdego fana planszówek lubującego się w mocnym główkowaniu i zbieraniu jak największej ilości punktów. 

  Gloomhaven - gra planszowa
  Gloomhaven
  Dodruk króla gier planszowych planowany jest na nadchodzący tydzień - kto jeszcze nie zdecydował się na zebranie drużyny, ten nie powinien wahać się już dłużej, ponieważ to kawał naprawdę świetnej gry, gdzie elementy przygodowe doskonale łączą się z przemyślaną, ciekawą mechaniką, podającą nam gorącą porcję pożywienia dla szarych komórek. Polecać go zbytnio nie trzeba, gdyż to już wypracowana marka sama w sobie, a uniwersum Gloomhaven rozrasta się cały czas o nowe tytuły, które niebawem pojawią się także w polskiej wersji językowej. Czekamy z niecierpliwością, a tym czasem zapraszamy ponownie do Ponurej Przystani...

  I to tyle w tym tygodniu. Trzymajcie się ciepło!

  Zespół Dragoneye  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.