• Przechowalnia 0
 • Znajdziesz nas:


  facebook
  Współpracujemy z:
  Strażnicy Xobos, U-Boot i opóźnienia


  Strażnicy Xobos

  Nowość w naszym sklepie. Sprytna gra strategiczna, gdzie dowodzimy tytułowymi strażnikami, istotami, które na odległej planecie zostały pozostawione przez starożytną cywilizację, w celu strzeżenia znajdującej się na niej energii. Będziemy tu stawiać budynki oraz rozwijać technologie i swoje jednostki. Gra daje dużo możliwości taktycznego kombinowania na planszy i zbiera świetne opinie wśród osób, które do tej pory ją zakupiły.

   

  U-Boot

  Już niebawem na wasze stoły wpłynie U-Boot: gra planszowa. W tym symulatorze łodzi podwodnej będziecie mogli wcielić się w rolę kapitana, pierwszego oficera, głównego mechanika lub nawigatora. W każdej roli będziecie mieć inne zadania. Kapitan oczywiście będzie dowodzić jednostką i wydawać rozkazy, nawigator planował będzie kurs i menu na każdy dzień żeglugi, pierwszy oficer znowu obsługuje peryskop i szuka jednostek wroga, a mechanik odpowiedzialny będzie za prawidłowe działanie wszystkich urządzeń na U-Boocie oraz za ratowanie łodzi w kryzysowych sytuacjach. Każdy z graczy ma pod opieką kilku członków załogi, którymi musi sprawnie zarządzać, aby łódź podwodna mogła polować na jednostki wroga.

  Pierwsze zanurzenie planowane jest na 29 marca.

   

  Opóźnienia

  Eh, Ci wydawcy… trudno ich nie kochać, ponieważ dostarczają nam tyle radości i wspaniałych chwil, kiedy wydają jeden z oczekiwanych przez nas tytułów. Z drugiej strony, przełożenie premiery wyczekiwanej przez nas planszówki zdecydowanie nie należy do najprzyjemniejszych wiadomości, jakie możemy otrzymać… cóż jednak począć, kiedy drukarnia nawali, statek zatonie, lub celnicy nieprzychylnie patrzą na kolorowe pudełka z ilustracjami złowrogich wikingów, kultystów lub paladynów z ognistymi mieczami. Takie rzeczy jednak się zdarzają (dosyć często) i nie można tu chyba winić nikogo, poza złym losem i nieszczęśliwymi zbiegami okoliczności – na pewno nikt nie ma w tym interesu, abyśmy nie otrzymywali na czas gier których z utęsknieniem wypatrujemy. Poniżej piszemy o grach, które nie ukażą się tak szybko jakbyśmy tego sobie my, gracze, życzyli – małe podsumowanie odnośnie opóźnień nadchodzących w najbliższym czasie gier planszowych, karcianych i fabularnych.

   

  Na skrzydłach

  Premiera była tuż, tuż, "już była w ogródku, już witała się z gąską" i... jednak będziemy mieli kilkudniowy poślizg. Mamy nadzieję, że czas oczekiwania na ten tytuł nie wydłuży się już znacznie.

   

  Kemet

  Nadal oczekujemy wieści odnośnie dokładnej daty wydania – pierwotnie miał być dostępny pod koniec lutego, jednak premiera została przełożona na przełom marca i kwietnia.

   

  Star Wars: X-wing - Trzecia Fala

  Planowana na drugą połowę lutego premiera została przełożona na kwiecień.  Keyforge

  Premiera była planowana na marzec, została przesunięta na maj.  Dungeons & Dragons

  Tutaj sprawa jest trochę bardziej skomplikowana ponieważ planowane wydanie wszystkich podręczników na początku kwietnia nie dojdzie do skutku. Zamiast tego wydawca zdecydował się rozbić premierę na kilka partii, co na tą chwilę wygląda tak:

  kwiecień 2019:
  Podręcznik Gracza (26-28 kwietnia)

  maj 2019:
  Zestaw Startowy (druga połowa maja)
  Ekran Mistrza Podziemi (druga połowa maja)

  lipiec 2019:
  Księga Potworów

  wrzesień 2019:
  Przewodnik Mistrza Podziemi i Karty Czarów

  Podjęliśmy jednocześnie decyzję, że wszystkie zamówienia, na którykolwiek z tych tytułów, które zostały dokonane do tej pory w naszym sklepie zostaną przez nas wysłane zgodnie z powyższym kalendarzem wydań, w czterech partiach, bez naliczania dodatkowych kosztów przesyłki wynikających z rozbicia premier na cztery różne daty.

  Jak pisaliśmy, opóźnienia premier nie są wynikiem niczyjej złej woli, po prostu tak to jest w świecie planszówek, że na niektóre tytuły musimy poczekać dłużej niż ktokolwiek zakładał.

  Dostajemy także dużo pytań odnośnie premiery Everdell. Nie znamy jeszcze bliższej daty premiery, ale oczywiście będziemy uroczyście ją ogłoszać jak tylko zostanie ujawniona.

  Drugi tytuł, o który często pytacie to Nemesis. Tak! Będziemy go mieli i będzie przedsprzedaż jak tylko pojawi się oficjalna zapowiedź premiery polskiej edycji sklepowej.

  I tym miłym akcentem kończymy to wydanie naszych newsów. Jak zwykle jeśli macie jakiekolwiek pytania, uwagi lub komentarze, nie wahajcie się do nas pisać.

  Pozdrawiamy,

  Zespół DragonEye

  Akceptuję
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.