• Przechowalnia 0
 • Wiadomości


  Pogoda nie dopisuje, prawda? Dobrze, że nasze hobby jest od niej całkowicie niezależne. Grać można czy na zewnątrz świeci słońce, czy przelatuje akurat trąba powietrzna, tudzież inna anomalia. A my w domu, przy kominku (lub kaloryferze) możemy podbijać marsa, wybrać się w alternatywną przeszłość, lub po prostu (pomimo panującej epidemii!) do malowniczej Toskanii... nie wspominając już o Wybrzeżu Mieczy. Każdy z nas coś dla siebie odnajduje w planszówkowym świecie, a wydawcy w odróżnieniu od pogody, nie zawodzą (przeważnie ;)).  Nowe Przedsprzedaże:

  Terraformacja Marsa - Big Box
  Terraformacja Marsa - Big Box
  Dużo było insertów, domowej roboty terenów, upiększaczy... Terraformacja Marsa była bardzo popularnym materiałem dla wszystkich domorosłych artystów, którzy chcieli, aby ta świetna gra, właściwie już w tej chwili klasyk planszówek, wyglądała coraz lepiej i lepiej, a komponenty ze wszystkich wypuszczonych do tej pory dodatków dało się jakoś sensownie posegregować. I tutaj na scenę wszedł wydawca, z wielkim pudłem, które pomieści wszystkie elementy gry. Mało tego jednak, w pudle znajdzie się także ponad 90 (!) kafli terenów w trójwymiarze, które z pewnością wyniosą rozgrywkę na wyższy poziom estetyki. W końcu dostaniemy komponenty godne tego wielkiego przedsięwzięcia, jakim jest kolonizacja czerwonej planety.

  Barrage: Gra Planszowa
  Barrage
  Na to czekało wielu z Was i my także czekaliśmy. Kolejna gra, dzięki której neurony w naszych mózgach będą musiały odnaleźć nowe połączenia, aby sprostać jej wymaganiom. Świetna tematyka, genialna atmosfera i kilkadziesiąt ton, ciężkiej niczym silnik parowy rozgrywki, która spełni oczekiwania najbardziej wybrednych i wymagających graczy. Polecamy z całego serca, ale nie musicie wierzyć nam na słowo, wystarczy, że sprawdzicie sami, ponieważ premiera jest całkiem nieodległa.

  Toskania - dodatek do gry Viticulture
  Toskania
  Viticulture nie trzeba polecać, ponieważ ta gra broni się doskonale sama - piękne wykonanie, satysfakcjonująca rozgrywka, przemyślane zasady i bardzo miło kojarząca się tematyka. Każdy kto już grał, wie doskonale, że jedyne co by się tej grze przydało to właściwie trochę dodatkowych elementów, aby skomplikować rozgrywkę. To też właśnie robi dodatek Toskania, wprowadza subtelne zmiany, które urozmaicają Viticulture nie mieszając niepotrzebnie w zasadach, ale dając dodatkowe możliwości i wybory, co w efekcie daje jeszcze większą satysfakcję po rozegranej partii. Premiera już na jesieni.


  Premiery w zeszłym tygodniu:

  Zamki Burgundii - Big Box
  Zamki Burgundii - Big Box
  Niespodziewanie dotarły do nas wcześniej niż planowaliśmy, gdyż premiera miała nastąpić dopiero w przyszłym tygodniu. To nowa edycja klasyka, z poprawioną szatą graficzną i licznymi dodatkami, w której to jako francuscy arystokraci, w realiach średniowiecza, będziemy próbowali poszerzyć nasze wpływy i rozwinąć podległe nam księstwa. O Zamkach Burgundii wiele napisano, wiele powiedziano i wiele ta gra otrzymała nagród. Dla każdego szanującego się, planszówkowego hobbysty jest to chyba pozycja obowiązkowa, tym bardziej, że w wersji Big Box, pudełko na półce prezentuje się dużo lepiej od oryginału. Na tą chwilę zaskoczyło nas bardzo Wasze zainteresowanie tym tytułem i wyprzedał nam się cały (niemały) zapas, który mieliśmy w naszym sklepie - spodziewamy się dostawy uzupełniającej w nadchodzącym tygodniu.

  Detektyw: Drugie Dno
  Detektyw: Drugie Dno
  Następny dodatek do Detektywa w gustownym, czerwonym pudełeczku zawierającym nową sprawę do rozwiązania. Czy zmiany, które on wprowadza są rewolucyjne? Niekoniecznie, ale na pewno ciekawe i wpuszczają duży powiew świeżości oraz pokazują jak wielki potencjał tkwi jeszcze w tej grze. Mamy nadzieję, że seria nadal będzie się rozwijała w takim tempie i kierunku jak do tej pory.

  Dungeons & Dragons: Wybrzeże Mieczy
  Dungeons & Dragons: Wybrzeże Mieczy 
  Niezbędny podręcznik dla każdego Mistrza Gry, ale także i graczy, którzy chcieliby się bardziej wczuć w przedstawiony w Lochach i Smokach świat, by głębiej przeżywać przygody na jakie wyruszą wraz ze swoją drużyną. Czekamy na kolejne, zapowiedziane już jakiś czas temu podręczniki, które tym razem dadzą nam gotowe kampanie. 


  Dodruki:

  Marvel Champions: Gra Karciana
  Marvel Champions: The Card Game
  Powrócił w nasze skromne progi świat Marvela w formie tej szybkiej, genialnej w swych rozwiązaniach karcianki. Dajemy znać, bo wielu z Was pytało o ten tytuł ;)

  Opóźnienia:

  Brass: Birmingham
  Brass: Birmingham
  Dotarły do nas smutne wieści - premiera dodruku została przeniesiona na wrzesień tego roku. W imieniu wydawcy, bardzo przepraszamy za opóźnienie.  Inne wiadomości:
  - W zeszłym tygodniu mieliśmy premierę dodatku do gry Park Niedźwiedzi - Kolej na Grizli
  - Wydawnictwo Galakta zapowiedziało pierwszy dodatek do gry Sword & Sorcery: Tajemny Portal, przedsprzedaż w naszym sklepie ruszy jak tylko otrzymamy szczegóły odnośnie ceny.

  I to wszystko na dziś, mamy nadzieję, że kolejne tygodnie nadal będą nam przynosiły tak wspaniałe nowiny jak i ten właśnie mijający.

  Pozdrawiamy,

  Zespół DragonEye


  Akceptuję
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.