English
 • Przechowalnia 0
 • Strona główna

  Zapowiedzi i premiery


  Witajcie,
  Weekend w tym tygodniu mija nam pod znakiem Portalconu i zapowiedzi jakie ogłosił jeden z większych polskich wydawców gier planszowych. I choć bardzo podobają nam się gry, jakie Portal zaplanował na ten rok, to żyjemy też tu i teraz, a inni wydawcy nie próżnują i atakują nas cały czas przyjemnymi nowościami. Swoją drogą miło jest popatrzeć na cały poprzedni rok i kolejne tygodnie, w których w prawie każdym ogłaszaliśmy premiery nowych gier i zapowiadaliśmy kolejne. A nieraz bywało, że pojawiało się prawdziwe ich zatrzęsienie. Mocno trzymamy kciuki aby i w tym roku dużo się działo a kolejne świetne gry trafiały na nasze stoły - nowych planszówek (oraz karcianek i bitewniaków) nigdy dość! Informację o zapowiedziach Portal Games znajdziecie na końcu podsumowania tygodnia, a tym czasem zapraszamy do poczytania, co też w ostatnich dniach wydarzyło się w naszym sklepie.


  Nowe przedsprzedaże:
  W tym tygodniu kilka pozycji dla starych planszówkowych weteranów, ale i coś szybszego dla bardziej casualowych graczy.
  Pierwsza pozycja, którą zamierzamy Was dzisiaj kusić to Too Many Bones. Pojawić się ma bowiem polska edycja tego jedynego w swoim rodzaju tytułu. Jest to gra, która łączy elementy fabularne ze strategicznymi a do tego wprowadza wybory taktyczne, które powodują, że na każdym kroku czujemy się jakbyśmy rozwiązywali sprytną łamigłówkę. Fakt, ten tytuł nie należy do najtańszych, ale jeśli myśleliście, że w grach planszowych widzieliście już wszystko, a nigdy nie graliście w Too Many Bones, to z pewnością warto choćby rzucić okiem na to co oferuje.
  Kolejne dwa tytuły to dodatki do Nemesis, książeczki, dzięki którym rozegracie kooperacyjną kampanię fabularną związaną z niefortunnym statkiem, lub wprowadzicie nowe tryby do rozgrywki rywalizacyjnej. Polecamy wszystkim poszukującym dodatkowych wyzwań i urozmaiceń.
  Mind Bug, to szybka, kieszonkowa gra karciana ze sprytnymi mechanikami. Przystępne, łatwe do przyswojenia zasady i dynamiczna rozgrywka, która przez dłuższy czas będzie zaskakiwała Was odkrywaniem nowych kombinacji zagrywanych kart, to coś, co obiecują twórcy. Zapowiada się bardzo fajnie.
  Trzecia nowość, to dodruk słynnego, nieśmiertelnego Scythe'a, który ma się ukazać już za kilkanaście tygodni, a wraz z nim dodatki Fenris Powstaje oraz, co chyba ważniejsze, Najeźdźcy z Dalekich Krain. Przedsprzedaż dodruku już wystartowała i polecamy zamawiać póki jest dostępny.
  I na koniec jak zwykle coś dla bitewniakowych maniaków. Tym razem nowe zestawy otrzyma frakcja Astra Militarum.

  Too Many Bones (edycja polska)
  Too Many Bones (edycja polska)

  Nemesis: Nieznane Historie
  Nemesis: Nieznane Historie

  Mind Bug - gra karciana
  Mind Bug

  Scythe - edycja polska
  Scythe

  Scythe: Fenris Powstaje
  Scythe: Fenris Powstaje

   Scythe: Najeźdźcy z dalekich krain
  Scythe: Najeźdźcy z dalekich krain

  Warhammer 40000: Astra Militarum
  Warhammer 40000: Astra Militarum

  Premiery w ostatnim tygodniu:
  Ostatni tydzień obrodził w ciekawe tytuły. Mamy więc świetnie wyglądające i całkiem nieźle działające Relikty Ludzkości. Jak już wspominaliśmy przy innych okazjach, to gra ekonomiczna, w której gracze wcielają się w przedstawicieli obcych ras przybywających na ziemię w celu skolekcjonowania artefaktów naszej wymarłej cywilizacji. Tematyka fajna, komponenty wyglądają świetnie, a i sama mechanika zachęca do pogłówkowania nad planszą.
  Z zaskoczenia wzięli nas Challengers: Drużyna Marzeń, szybka, dynamiczna, pojedynkowa gra karciana w stylu capture the flag. Warto rozważyć zakup czym prędzej, z uwagi na gratis w formie maty, który jeszcze dodajemy do zamówień na ten tytuł.
  Nanga Parbat to znowu lżejszy tytuł, który zaoferuje nieco główkowania, ale raczej w rodzinnym, lub mniej doświadczonym planszówkowo gronie. Jest to sprytna, mała gra, w której układamy tragarzy prowadząc na szczyt wysokogórską ekspedycję.
  I na koniec pozostawiliśmy sobie dodatek do Ciężarówką Przez Galaktykę. W nowym, kolorowym pudełku znajdziemy kilka modułowych dodatków, które będziemy mogli włączyć do rozgrywek w grze podstawowej i urozmaicić sobie tym samym kolejne rozgrywane partie.


   
  Challengers: Drużyna Marzeń - gra planszowa
  Challengers: Drużyna Marzeń

  Nanga Parbat - gra planszowa
  Nanga Parbat

   Ciężarówką Przez Galaktykę: Znowu w Drodze
  Ciężarówką Przez Galaktykę: Znowu w Drodze


  Premiery planowane na nadchodzący tydzień:
  Nie wiemy, czy ktoś z Was chciał kiedykolwiek wcielić się w Batmana w planszówce Zombicide, ale nawet jeśli nie, to teraz może zmienicie zdanie. Nadciąga bowiem pięć nowych dodatków, które wprowadzą do gry zarówno nowych wrogów jak i bohaterów z multiwersum DC. Chaos i istne szaleństwo będą rządzić na stole już w przyszłym tygodniu.
  Dodruk gry Gloomhaven: Szczęki Lwa miał do Was trafić już w zeszłym tygodniu, ale okazało się, że w wyniku niezależnego od nas opóźnienia, dostawa przesunęła się o kilka dni. Spodziewamy się ją otrzymać zaraz po weekendzie i w związku z tym dopiero wtedy rozpoczniemy wysyłki. Przepraszamy za tą niedogodność i oczywiście zrobimy co w naszej mocy, aby przesyłki dotarły do Was jak najszybciej.

  Zombicide: Dark Knights Metal
  Zombicide: Dark Nights Metal  Zapowiedzi Portal Games
  Zapowiedzi wydawnictwa Portal Games na rok 2023
  Jak wspominaliśmy we wstępie, jedno z większych polskich wydawnictw ogłosiło w ten weekend swoje plany na rok 2023. Jest z czego wybierać, część z Was na pewno zna wiele z tych tytułów i tak jak my, nie może się doczekać wydania ich polskiej wersji. Oczywiście wszystkie poniższe tytuły pojawią się i u nas, a dwa z nich trafiły już nawet dzisiaj do przedsprzedaży, więc śledźcie naszą stronę, o wszystkim będziemy na bieżąco informowali.
  Lista najważniejszych, zapowiedzianych tytułów od Portal Games na rok 2023
  Assasins Creed: Brotherhood of Venice
  Aeon's End: Outcasts
  Ahoy
  Mind Bug
  Phantom Ink
  Dead by Deadlight - gra planszowa
  Stranger Things
  Niezbadana Planeta
  Zombicide: Żywi lub Nieumarli
  Brian Boru: Wielki Król Irlandii
  Age of Steam
  Woodcraft
  Too Many Bones
  Crescent Moon
  Wilki
  Trickerion
  Shards of Infinity


  Pozdrawiamy, 

  Zespół DragonEye

   
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.