English
 • Przechowalnia 0
 • Strona głównaGRY PLANSZOWEEdukacyjne878 Wikingowie: Inwazja na Anglię

  878 Wikingowie: Inwazja na Anglię

  189,90 zł

  Producent: Ogry Games
  Kod: 2242
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Anno Domini 878, Anglia. Przez ostatnie 75 lat Wikingowie wielokrotnie najeżdżali wybrzeże Anglii. Nie znający strachu wojownicy z północy plądrowali klasztory, palili wioski i grabili dobytek mieszkańców, zostawiając po sobie śmierć i zgliszcza. Nadszedł jednak czas, kiedy Ci niezmordowani wojownicy, nie mający sobie równych na polu bitwy, postanowili osiąść na zdobycznych ziemiach, by uprawiać rolę na urodzajnych polach, jakich nie posiadają w swych rodzimych krainach. Anglia jest podzielona, a szlachta toczy ze sobą nieustanne spory. Czy w sytuacji takiego zagrożenia są w stanie zjednoczyć się pod wspólnym dowództwem i odeprzeć najazdy pogańskich hord z odległych lądów? A może chrześcijańskie królestwa upadną, jedno po drugim, nie potrafiąc znaleźć wspólnego języka?

  878 Wikingowie - Inwazja na Anglię, to asymetryczna, historyczna gra wojenna z mechaniką kontroli terytorium dla od dwóch do czterech graczy. Gracze wcielą się w role średniowiecznej angielskiej szlachty, oraz chłopstwa broniących swych ziem, a także w Normanów, którzy owe ziemie najeżdżają. Wojna toczyć się może w trybie jeden na jednego lub w dwuosobowych drużynach, kontrolując historycznie sprzymierzone ze sobą frakcje. Prowadzący Wikingów mają do dyspozycji frakcje Normanów i Berserkerów, Anglicy wystawiają do boją królewską drużynę i szlachecki zaciąg, Huskarli i Tenów, wspieranych także przez lokalnych mieszkańców, Fyrd. Anglicy rozpoczynają grę kontrolując całe terytorium 4 królestw i co rundę otrzymują wsparcie wojskowe z zaciągu prowadzonego w największych miastach - warowniach. Tylko utrzymanie warowni zapewni im posiłki w postaci dodatkowych jednostek. Wikingowie otrzymują wsparcie raz na rundę, gdy nowy wódz wikingów przypłynie by zaatakować wybrzeże kolejną armią pogan.
  Gracze zagrywają karty i muszą to robić z dużym rozsądkiem i rozwagą, aby przegrupowywać swoje pozycje, zdobywać nowe hrabstwa i angażować wroga w walkę. Podczas bitew każda frakcja rzuca zestawem swoich kości walki, a Wodzowie Wikingów po wygranej bitwie mogą kontynuować swój ruch, co pozwala im przesuwać się jeszcze bardziej w głąb terytorium Anglii.

  Gra poza bardzo ciekawą rozgrywką i grafikami, które wprowadzą graczy w średniowieczny świat wikińskich podbojów, posiada niewątpliwie duże walory edukacyjne.

  878 Wikingowie - Inwazja na Anglię to zdobywca tytułu najlepszej gry wojennej Golden Geek 2017, nominowany także do nagrody najlepszej gry dla 2 graczy!

  Koszulki pasujące na karty do gry 878 Wikingowie:
  Standard American (100szt.)

  Zawartość gry:
  - plansza o wymiarach 545x750mm
  - 76 kart Frakcji i 16 kart Fyrdu
  - 7 znaczników Wodzów
  - 7 kart Inwazji Wikingów i karta Wsparcia Anglików
  - 12 kości Walki i 4 kości Inicjatywy i bawełniany mieszek
  - 130 figurek: 40 Tenów, 20 Huskarli, 40 Normanów i 20 Berserkerów i 10 Fyrdu
  - 2 mapy taktyczne
  - żetony Podboju Wikingów
  - drewniany znacznik Rundy
  - Zasady Gry

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję
  Zobacz także:
  Klienci polecają również:
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.