• Przechowalnia 0
 • Znajdziesz nas:


  facebook
  Współpracujemy z:

  Carcassonne

  79,90 zł

  Producent: Mindok
  Wysyłka:24 godziny
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:szt.

  Usiądź z przyjaciółmi przy stole i wspólnie zacznijcie budować z niewielkich żetonów łąki, twierdze, całe miasta i drogi, rywalizując między sobą o przejęcie kontroli nad co bardziej atrakcyjnymi lokacjami.

  Sprytne zagranie może pozbawić rywala możliwości ukończenia ogromnego miasta lub pozwoli Ci przejać kontrolę nad wielką łąką.

  Na czym to polega?
  Gracze wyciągają losowe elementy planszy i kładą na stole, układając przy sobie tak, aby stworzyć nowe zamki, rzeki, łąki. Gdy stworzysz nowy obiekt, możesz przejąć nad nim kontrolę. Im więcej żetonów znajduje się na stole, tym obiekty robią się większe, ogromne nawet, czasem się łączą. W chwili gdy dany obiekt zostaje ukończony - jak miasto lub droga - osoba kontrolująca go otrzymuje punkty, a znacznik kontroli wraca do gracza. Nalezy jednak uważać, by nagle nie odkryć, że wszystkie nasze znaczniki kontroli zostały rozstawione na planszy w nieukończonych obiektach! W takiej sytuacji nie mamy możliwości zdobywania kolejnych punktów!
  Celem gry jest zebranie jak największej liczby punktów na koniec gry, gdy skończą się żetony, które można układać na stole.

                         

  Carcassonne to jedna z prawdziwych gier familijnych - prawdziwych, czyli takich, przy których nie nudzą się dzieci, rodzice i dziadkowie, taka, z którą każde pokolenie sobie poradzi i, co najważniejszej, która spodoba się praktycznie każdemu.
  Ta gra to idealny sposób na spędzenie czasu z rodziną! Urodziny cioci, obiad świąteczny... zaczyna wiać nudą albo chcesz zrobić coś naprawdę fajnego z rodziną?! Zagrajcie w Carcassonne!

  Jako jedna z nielicznych planszówek jest świetna na 2 osoby. Spokojna, pozbawiona wrogości rywalizaja przypadnie do gustu każdej parze. Dzięki temu Carcassonne jest doskonałą grą na prezent

  Gra wykonana jest z najwyższą starannością. Żetony są bardzo grube i sztywne, bardzo dobrze wykonane. Drewniane, różnokolorowe pionki również są wysokiej jakości. Wszystko to sprawia, że rozgrywka jest bardzo przyjemna i całość jest idealna jako prezent.
   
  Teraz z nową grafiką i odświeżoną instrukcją!

  Zawiera mini rozszerzenia: Rzeka i Opat!

  Nagrody zebrane przez grę:
  Zwycięzca Gra Roku 2001 (Niemcy )
  Zwycięzca Deutscher SpielePreis 2001 (Niemcy)
  Finalista Najlepsza Gra Rodzinna według Games Magazine 2002

  Zawartość pudełka:

  ♦ instrukcja
  ♦ 72 żetony
  ♦ 1 tor punkacji
  ♦ 45 pionków w 5 kolorach

  Liczba recenzji: 1

  Tomasz Kukulski

  Data dodania: 24 January 2018

  Powiem tak, kto nie grał w Carcassonne musi to na pewno nadrobić. Klasyka gatunku, dla małych i duży..

  Ocena: 5/5

  Napisz recenzję
  Autor: Klaus-Jurgen Wrede
  Wydawca: Mindok
  Wydanie: polskie

  Liczba graczy: 2 - 5
  Wiek graczy: od 7 lat
  Czas gry: ∼ 35 min

  Klienci polecają również:
  Akceptuję
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.