• Przechowalnia 0
 • Hnefatafl: Gra Wikingow (ENG)

  149,90 zł

  Kod: 3737
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  UWAGA:

  Niedostępny - wyślij zapytanie

  Hnefatafl - Gra Wikingów zalicza się do jednej z najstarszych gier planszowych na świecie. Najbardziej popularna była w średniowieczu, w północnej Europie, w okresie z którego pochodzi mało zapisków historycznych, stąd też wiedza o niej jest znikoma i opiera się na odkryciach archeologicznych, studiach przeprowadzonych nad manuskryptami oraz przypuszczeniach jakie na ich podstawie wysnuli naukowcy. Niewątpliwe jest, że w różnym czasie, w różnych regionach do których ta gra zawitała, grało się w nią nieco odmiennie stosując rozmaite warianty. 
  Hnefatafl zyskał sobie szczególne upodobanie wśród Wikingów Skandynawii już w V wieku naszej ery i rozpowszechnił się w obszarach, które podbijali. Poprzez stulecia, gra była ulepszana i powstawały różne jej wersje, które archeologowie odkrywają w rozmaitych zakątkach Europy - od Ukrainy aż po Irlandię.
  W XI wieku popularność Hnefatal zaczęła powoli maleć, wypierana przez grę w szachy. 

  Uwaga! Gra zawiera instrukcję w języku angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim.


  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.