• Przechowalnia 0
 • Moc premier


  Tak akurat wypada w tym roku, że nasze newsy trafiają do Was wraz z mikołajowymi prezentami, więc zapewne dzisiaj zejdą na dalszy plan, natomiast liczymy na to, że Mikołaj okazał się planszowym maniakiem i znaleźliście dziś pod poduszką jakiś fajny tytuł. Tak czy inaczej mamy nadzieję, że ta mała aktualizacja na temat nowości i przedsprzedaży jak zwykle okaże się przydatna. Chcielibyśmy też prosić o wyrozumiałość w nadchodzących tygodniach - na horyzoncie sporo dużych premier i pomimo tego, że w tym roku jesteśmy dużo lepiej przygotowani na ten gorący, przedświąteczny okres, niż w zeszłym, to już powoli czujemy, że mogą pojawić się jedno, lub dwudniowe poślizgi z wysyłkami... jeśli sytuacja stanie się krytyczna, będziemy o tym oczywiście informowali. 

  Premiery w mijającym tygodniu:

  Zombicide: Nie Zazna Spokoju Kto Przeklęty - dodatek do gry planszowej
  Zombicide: Nie Zazna Spokoju Kto Przeklęty
  Nowe Zombiaki w tym tygodniu opanowały stoły graczy i nie ma się co dziwić, bo ten ostatni duży dodatek do Zombicide: Czarna Plaga (lub Zielona Horda) zawiera masę duchów i prawdziwego (no dobra, nie do końca, bo jest z plastiku), ogromnego, nieożywionego smoka. Aby walczyć z tak niebezpiecznymi wrogami, dostaniemy do swych rąk balistę, która siać będzie w ich szeregach spustoszenie na niespotykaną dotąd skalę. Zestaw polecamy wszystkim, którzy czekali na wojnę totalną!

  7 Cudów Świata: Pojedynek - Agora
  7 Cudów Świata: Pojedynek - Agora
  Nowy dodatek do jednej z najlepszych gier dwuosobowych, jakie kiedykolwiek powstały. Co ciekawego znajdziecie w środku? Planszę senatu, w którym walczyć będziecie zacięcie o wpływy co da wam możliwość czerpania licznych korzyści z uchwalanych tam dekretów. Nowe mechaniki, dzięki którym przeprowadzicie podczas rozgrywki nieczyste spiski, którymi zaszkodzicie swoim przeciwnikom. Do tego wszystkiego autorzy dorzucili dwa nowe Cuda, aby urozmaicić Wam rozgrywkę.

  Dylematy Króla - gra planszowa
  Dylematy Króla
  Król potrzebuje jak najlepszych doradców i to właśnie Wy wcielicie się w nich, aby wpływać na zarządzenie jego państwem. Czy rządy będą sprawiedliwe, a lud zadowolny? Nie jest to takie łatwe jak by się wydawało, kiedy w grę wchodzi także dobro Waszych własnych rodów, o których pozycję będziecie musieli walczyć w świecie sprzecznych interesów. Polecamy przede wszystkim wytrawnym planszówkowiczom, którzy będą potrafili docenić zawiłe aspekty politycznych machinacji. 

  Mysthea - gra planszowa
  Mysthea
  Walczcie o kontrolę nad niezbadanymi, lewitującymi wyspami, na których roi się od anomalii i dziwnych stworzeń. Zgromadźcie moc, która da wam władzę nad ich poruszaniem. Zbierzcie siły, tworząc armie i twierdze, by walczyć z potężnymi potworami które je zamieszkują. Mysthea to gra w której mechaniki gier euro łączą się sprytnie z głęboką tematyką stworzonego na potrzeby tego tytułu świata, który po kosmicznym kataklizmie narodził się na nowo w odmienionej formie. Zdecydowanie dla bardziej zaawansowanych graczy.

  Calico - gra planszowa
  Calico
  Lekka pozycja dla całej rodziny, w której szyć będziemy dla naszych futrzastych pupilów kołderkę z dostępnych płytek wzorów układając je w określone kombinacje, które dadzą nam punkty. Milutka gra jak kotek na jej okładce.

  Lucky Duck Games
  Lucky Duck Games
  Tyle dobrych rzeczy pojawia się ostatnio, a wydawnictwo Lucky Duck Games dorzuca do tego jeszcze swoje pięć groszy. Kingdom Rush oraz Tang Garden już się u nas wcześniej pojawiły, ale teraz mają swoją oficjalną, polską premierę. Chociaż nadal niestety tylko w języku angielskim, to nie są to gry które wymagają wielkiej znajomości języka kiedy zna się już zasady, a te do Kingdom Rush mają ukazać się w naszej ojczystej mowie w formie pliku pdf do pobrania ze strony wydawcy. Inna sprawa to gry Urbanista, PionierzyEsy Floresy oraz Samotna Wyspa - tutaj mamy w pełni polską wersję językową a dodatkowo do każdego zakupionego u nas zestawu otrzymacie gratis minidodatki urozmaicające rozgrywkę. Polecamy, bo to proste, ale nie prostackie gry, w które można pograć ze znajomymi, rodziną i być może kogoś w ten sposób wciągniecie w świat gier planszowych.   W mijającym tygodniu mieliśmy także premierę tytułów nowego gracza na polskim rynku - Stork Games celuje w ciekawe tytuły, które najprawdopodobniej nigdy nie pojawiłyby się w polskiej dystrybucji, a byłaby to wielka szkoda, bo to na prawdę nie byle jakie gry. 

  Polynesia - gra planszowa
  Polynesia
  Pięknie wydana gra, gdzie będziemy uciekali naszym plemieniem przed gniewem wybuchającego wulkanu, zasiedlając rajskie wyspy Polinezji.

  Yukon Airways - gra planszowa
  Yukon Airways
  W Yukon Airways zasiądziemy za sterami samolotu i w przepięknej scenerii Zachodniej Kanady, przewozić będziemy pasażerów do odległych, malowniczych miejsc usprawniając w procesie swój wierny samolot i starając się zbić jak największą fortunę.

  Babylonia - gra planszowa
  Babylonia 
  Tutaj, jak sam tytuł wskazuje, przeniesiemy się do starożytnego Babilonu, aby zarządzać arystokratami, kapłanami, rzemieślnikami i chłopami w celu uzyskania jak największych zysków ze wspaniałych, opływających w dobrobyt miast. 


  Premiery w nadchodzącym tygodniu:

   Terrors of London - gra karciana
  Terrors of London
  Świetna wiadomość dla wszystkich, którzy czekali na potworności w klimacie wiktoriańskiego Londynu. Niebawem zagłębicie się pełnej horroru i przerażających monstrów rozgrywce, której celem będzie zdobycie władzy w mrocznej metropolii. Premiera 10 grudnia jest już pewna i spodziewamy się, że wszyscy otrzymacie swoje kopie właśnie w tym dniu.  

  Wampir: Maskarada - Wendeta - gra karciana
  Wampir: Maskarada - Wendeta
  Wydawnictwo Galakta lubi zaskakiwać i nie inaczej jest tym razem. Przedsprzedaż tej gry karcianej ledwie się pojawiła, a premiera nastąpi już w przyszłym tygodniu. Świat Wampira cieszy się u nas niesłabnącym zainteresowaniem, czy jest to gra fabularna, czy hardkorowa karcianka typu Eternal Struggle. Nic więc dziwnego, że skoro ktoś stworzył nową grę karcianą w tym uniwersum, to pojawi się ona na rynku polskim. Nie wiemy jak Wy, ale my nie możemy się doczekać, aby przejąć władzę w mrokach Chicagowskiej nocy. 

   Na Skrzydłach: Ptaki Oceanii - dodatek do gry planszowej
  Na Skrzydłach: Ptaki Oceanii
  W waszych rezerwatach znów zaroi się od nowych ptaków. Tym razem będą to egzotyczne gatunki, których nie spotkacie w naszym kraju na wolności, a dodatkowo, oprócz 95 nowych kart dostaniemy nowe żetony pożywienia, żetony celów, karty bonusowe i nowe, żółte jajka. Każdy ornitolog powinien być zachwycony.

  Zapowiedzi:

  Cyberpunk Red - gra fabularna
  Cyberpunk Red
  Cyberpunk jest teraz wszędzie, więc i u nas musiał się w jakiejś formie pojawić. Niestety polska premiera tej nowej gry fabularnej czeka nas dopiero za jakiś czas, ale zapewniamy, że jest na co czekać. Zrujnowany po wojnach korporacji świat, bezlitosne gangi, cyborgi, które postradały rozum, krwawe kulty i zawodowi zabójcy, na usługach tych, którzy więcej zapłacą. Brutalny świat przyszłości stanie przed wami otworem już w lecie przyszłego roku.

  I to (aż) tyle nowości na ten tydzień, ciekawi jesteśmy jakie to jeszcze niespodzianki spotkają nas przed końcem roku i bądźcie pewni, że cokolwiek nowego wydawcom przyjdzie do głowy, my napiszemy o tym w naszych newsach.

  Pozdrawiamy,

  Zespół DragonEye


  Akceptuję
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.