• Przechowalnia 0
 • Planszowe Nowości  Nadszedł długi weekend - czas relaksu i odpoczynku. Pogoda wyjątkowo sprzyja naszemu hobby, które rozwija skrzydła i cieszy się coraz większą popularnością. Ludzie doceniają tytuły inne niż Monopoly, czy Scrabble, gracze sięgają po coraz bardziej skomplikowane i wymagające tytuły. Nic tylko się cieszyć i miejmy nadzieję, że porządna planszówka niebawem będzie stałym gościem na każdym polskim stole, żeby nikt w tak deszczowe i ponure dni nie nudził się już więcej w domu. Dużo oczywiście zależy tu od samych graczy, od tego, jak umiejętnie będą potrafili swoje hobby rozpropagować i liczymy też, że nasze wysiłki w promowaniu planszówek niejednego zainteresowały i niejeden został z nasza małą pomocą prawdziwym, szanującym się graczem. Jak zwykle co tydzień, podsumowujemy dla Was to co się wydarzyło w poprzednim tygodniu, oraz rzucimy okiem na zapowiedziane premiery, które mają nadejść w kolejnym tygodniu. 

  Premiery:

  Pod Wrogim Niebem - gra planszowa
  Pod Wrogim Niebem
  Obcy przybyli i atakują największe miasta na naszym globie. Czy uda Wam się stanąć na wysokości zadania, zostać dowódcą jakiego potrzebujemy i odeprzeć atak wrogich istot z kosmosu? Cieszymy się, że wszystkie egzemplarze wyruszyły do Was na czas, aby dotrzeć przed długim weekendem i mamy nadzieję, że ta świetna gra zrekompensuje Wam niesprzyjającą aurę.

  Kroniki Zbrodni 1900 - gra planszowa
  Kroniki Zbrodni 1900
  Kolejny rozdział cenionych Kronik Zbrodni przenosi nas do Paryża na przełomie wieków. Jako młody reporter, wraz z pomocą naszej przyjaciółki, rozwiązywali będziemy zagadki porwań, kradzieży, a nawet morderstw. To nowy samodzielny tytuł, w którym nie tylko zbierzecie dowody zbrodni, czy przesłuchacie świadków, ale rozwiążecie też łamigłówki w stylu Escape Room'ów. Ta odsłona jest drugą już, po roku 1400 grą z Serii Millenium - każda z nich jest osobnym tytułem, ale jak być może odkryjecie podczas rozgrywek, będą się subtelnie łączyły w jedną historię. Z niecierpliwością oczekujemy ostatniej części z cyklu, która zabierze nas do przyszłości roku 2400.  Stronghold: Undead - gra planszowa
  Stronghold: Undead

  Potężny Nekromanta prowadzi swoje zastępy na Twój zamek. Jego siły słabną, ale potężny artefakt, który znajduje się w Tym posiadaniu przywróci mu moc, jeśli tylko zdoła położyć na nim swoje trupio-blade ręce. Ze swych wysokich murów, kierował będziesz obroną, starając się odeprzeć wroga i opóźnić ich sforsowanie... to Twoja jedyna szansa, wytrzymać tak długo, aż złowroga magia się rozproszy, czarownik straci swe siły, a jego armia obróci się w proch. 
  Wydawnictwo Portal nieco zaskoczyło rzucając niespodziewanie na rynek ten duży tytuł. Nie było zapowiedzi, nie było przedsprzedaży, a Stronghold Undead pojawił się znienacka, niczym armia nieumarłych pod murami średniowiecznej warowni. Co wyróżnia tą grę to świetny klimat oblężenia, gdzie zaszczuci obrońcy rozpaczliwie próbują odeprzeć ataki bezlitosnego wroga, który toczy wyścig z czasem, aby przebić się przez bronione zaciekle mury. Warto też wspomnieć o asymetryczności walczących stron - każdy posiada inne środki aby osiągnąć zwycięstwo. 


  Nowe przedsprzedaże


  Diuna: Imperium - gra planszowa
  Diuna: Imperium
  Jako przywódca jednego z Wielkich Rodów, staniesz na czele armii swoich wojowników oraz szpiegów, by walczyć o wpływy i kontrolę nad Arrkais - Diuną, pustynną planetą, która jest źródłem strategicznego surowca niedostępnego nigdzie indziej we wszechświecie. Ta ekscytująca rozgrywka da Ci możliwość pokazania swojego taktycznego i strategicznego kunsztu. Będziesz zawiązywał kruche sojusze, tworzył militarną potęgę, rozbudowywał infrastrukturę próbując zdominować swych przeciwników ekonomicznie, lub snując podstępne intrygi. Wszystko to będziesz mógł osiągnąć budując swoją talię, która choć z początku wyglądać będzie dokładnie tak jak talie Twoich przeciwników, to z czasem stanie się unikalnym narzędziem do wprowadzenia w życie opracowanej przez Ciebie strategii. 
  Premiera planowana na czerwiec 2021 roku. 

  Horror w Arkham: Gra Karciana - W Głąb Wiru
  Horror w Arkham: Gra Karciana - W Głąb Wiru
  To już ostatni rozdział historii, która rozpoczęła się w miasteczku Innsmouth. Z cyklem żegnamy się, mając nadzieję, że kolejne pojawią się w większym nakładzie, oferującym możliwość zakupu dodatków bez ciągłego odświeżania strony Waszego ulubionego sklepu po ogłoszeniu wydawcy o rozpoczęciu przedsprzedaży. W Głąb Wiru wyprzedało się w rekordowym tempie - w niewiele ponad dwie godziny rozszedł się zapas, który jeszcze na początku tego cyklu starczał nam na kilkanaście dni sprzedaży. Z jednej strony bardzo to cieszy, bo widać, że kultystów w naszych szeregach przybywa, ale z drugiej ubolewamy, że nie wszyscy zdążyli zakupić swoje egzemplarze na czas. Dobra wiadomość jest taka, że pod koniec przyszłego tygodnia zjawić się powinien u nas jeszcze dodatkowy zapas tego ostatniego już zestawu mitów dla cyklu Zmowa nad Innsmouth.

  Viticulture - Goście z Wrosowisk oraz Goście z Doliny Renu
  Viticulture - Goście z Wrosowisk oraz Goście z Doliny Renu
  Dodatki do cenionego Viticulture to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników prowadzenia własnej winnicy. Jak nazwy wskazują, zawierają one dodatkowe zestawy kart gości zimowych oraz letnich, które dadzą wam dodatkowe bonusy, oraz możliwości rozwoju, czy zdobycia punktów zwycięstwa. Polecamy, bo wprowadzają do rozgrywek powiew świeżości i zapewniają większą regrywalność. 

  MikroMakro: Na Tropie Zbrodni
  MikroMakro: Na Tropie Zbrodni
  A to ciekawa, a rzec by można nawet, że innowacyjna gra, w której otrzymamy wielką mapę miasta, w której popełnione zostają przestępstwa, a my, jako wytrawni detektywi poszukiwać będziemy poszlak i dowodów na rozwiązanie sprawy. Rozgrywka polega głównie na spostrzegawczości i wyszukiwaniu poszczególnych tropów w gąszczu ulic i budynków, ale znajdą tu coś dla siebie także miłośnicy dedukcji i sprytnych rozwiązań. 


  Premiery w nadchodzącym tygodniu:

  Obcy - Zestaw Startowy
  Obcy - Zestaw Startowy
  Co by dużo nie mówić, to jeden z najbardziej popularnych rpg'ów ostatnich miesięcy w naszym sklepie, stający na równi z D&D oraz Zewem Cthulhu. Nie ma się co dziwić, bo Alien to świetna marka, wspaniały, mroczny świat o ciężkim klimacie, który aż się prosi, by eksplorować go głębiej i odkryć tajemnice, które skrywają korporacje i odległe, niezamieszkane (czy na pewno?) światy. Zestaw o którym mówimy to nie tylko świetna propozycja dla początkujących, ale i wyśmienite uzupełnienie Podręcznika Głównego, którego premiera miała miejsce już jakiś czas temu. Przypominamy, że w zestawie znajdziecie podręcznik startowy, filmowy scenariusz dla 3-5 graczy, gotowe postacie bohaterów, duuużą mapę znanego kosmosu, znaczniki ułatwiające taktyczne przedstawienie sytuacji podczas walk i bitew gwiezdnych, oraz dwa zestawy kości (podstawowe oraz stresu). Premiera już w nadchodzącym tygodniu!

  Cthulhu: Death May Die - Kampania 2
  Cthulhu: Death May Die - Kampania 2
  Cthulhu znów nadchodzi! Już w zbliżającym się tygodniu badacze znowu uzbroją się po zęby i wyruszą na spotkanie złych sił próbujących zapanować nad światem. Wokół będzie szaleć obłęd, kultystów strawi ogień i kilogramy bezlitosnego ołowiu, a bluźniercze byty nie z tego świata zostaną odegnane z powrotem do swych dominiów. Przygotujcie się na nowe scenariusze, silniejszych wrogów i jeszcze większe wyzwania, w których przetrwaniu pomogą Wam nowi badacze.

  Na koniec jeszcze mała aktualizacja na temat dużych tytułów Vitala Lacerdy, na które tak wielu z Was oczekuje. Mamy je wszystkie już w magazynie, ale ponieważ część z nich posiada pakiety spolszczające, na które nadal oczekujemy, wysyłka nieco się opóźniła - wydawca obiecał dosłać je na początku nadchodzącego tygodnia. Tak więc...

  Tytuły, które już są dostępne:

  The Gallerist - gra planszowa (j. angielski)
  The Gallerist

  Vinhos - gra planszowa (j. angielski)
  Vinhos

  Wysyłki w nadchodzącym tygodniu:

  On Mars - gra planszowa
  On Mars

  Kanban
  Kanban


  I to już wszystko na ten tydzień. Liczymy, że dłuższy weekend pozwoli Wam ograć trochę nowych, lub tych zalegających na pułkach tytułów.

  Pozdrawiamy,

  Zespół DragonEye

  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.