• Przechowalnia 0
 • Podsumowanie tygodnia  Zbliżają się święta więc mijający tydzień nie obfitował w zalew eskcytujących newsów i elektryzujących zapowiedzi - było spokojnie, choć nie do końca, bo przecież pojawił się jeden gorąco wyczekiwany dodruk, oraz kilka ciekawych premier, w tym jedna na prawdę rewelacyjna. O wszystkim przeczytacie poniżej.

  W mijającym tygodniu pojawiły się:

  Bonfire - gra planszowa
  Bonfire

  Nowa gra od twórcy Zamków Burgundii rozeszła się w piorunującym tempie i nie pozostał nam już żaden egzemplarz. Kto by pomyślał, że tematyka gnomów rozświetlających ogniskami swoją mroczną planetę będzie cieszyła się taką popularnością? Ale nie o temat tu chodzi, a o świetną mechanikę oraz pełną kombinowania i wysiłku intelektualnego rozgrywkę dającą masę frajdy wszystkim graczom lubiącym pogłówkować nad planszą bez zbędnej losowości. Premiera była, zamówione przez Was w przedsprzedaży egzemplarze wysłaliśmy i czekamy już teraz na dodruk, który być może nie jest tak odległy jak by się gnomom zdawało...

  Gloomhaven - gra planszowa - edycja polska
  Gloomhaven
  Król gier planszowych powrócił po raz kolejny w nowym dodruku, ponownie przynosząc falę zamówień rozbijającą się o twierdzę DragonEye w zwyczajowym oblężeniu, towarzyszącym pojawieniu się tego tytułu na naszych półkach. Gloomhavena nie ma co polecać - setki recenzji i opinii graczy nie mogą się mylić - to jedna z najlepszych gier jakie kiedykolwiek powstały. Łączy elementy przygodowe z pełną kombinowania rozgrywką powodując, że każdy kolejny scenariusz, który przechodzimy, stanowi osobne wyzwanie dla naszych szarych komórek dodając jednocześnie swoją cegiełkę do historii jaką tworzy kierowana przez nas drużyna. Nic tylko brać i cieszyć się przygodą oraz intrygami Ponurej Przystani - szczególnie w obliczu kolejnego lockdownu.

  Escape Room oraz Zagadki Kryminalne
  Escape Room: Ucieczka z Alcatraz oraz Zagadki Kryminalne: Upiór w Muzeum
  W tym tygodniu miały u nas premierę dwie ciekawe pozycje. Ucieczka z Alcatraz to kieszonkowy Escape Room, w którym będziemy próbowali dać nogę z najpilniej strzeżonego więzienia na świecie, a Upiór w Muzeum to niewielkich rozmiarów gra kryminalna. Oba tytuły łączą sprytne, nietypowe zagadki, sporo zabawy podczas ich rozwiązywania, oraz małe gabaryty, dzięki którym możemy zabrać je za sobą gdziekolwiek zapragniemy.

  Nadchodzące premiery:

  Puerto Rico - gra planszowa
  Puerto Rico
  Ta oto propozycja, to już trzecia edycja znanego Puerto Rico, w którym uczestniczyć będziemy w kolonizacji nowego świata. Wcielimy się tu w role plantatorów, kapitanów, budowniczych, kupców oraz burmistrzów, aby zarządzać zasobami i rozbudowywać przyczółek cywilizacji na tej rajskiej wyspie, uważając jednocześnie na naszych rywali, którzy także będą korzystali na podejmowanych przez nas działaniach. W nowej edycji tego klasyku, na Karaiby wybierzemy się już w nadchodzącym tygodniu.

  To Ja Go Tnę!
  To ja go tnę!
  Oto szybka, wręcz imprezowa gra fantasy, w której zbierać będziecie drużynę bohaterów by pokonywać potwory (i czasami też sabotować waszych przyjaciół). Wyposażycie swoich bohaterów w potężne oręże oraz magiczne artefakty aby pokonywać przeciwników, którzy staną na waszej drodze. Dostaniecie także w swe ręce karty, które będą mogły pokrzyżować plany innym graczom dążącym do tego samego celu. Zapowiada się wyśmienita zabawa!

  Mystic Vale - gra karciana
  Mystic Vale: Big Box
  Przed wiekami, pewien umierający, nikczemny król prosił o pomoc druidów z Gai. Wiedząc, że uzdrowienie go sprowadzi na świat tylko więcej cierpienia, druidzi odmówili. Rozwścieczony odmową król, swoim ostatnim tchnieniem rzucił straszliwą klątwę, która spustoszyła żyzną dotąd Dolinę Życia. Wzmocnione żądzą zemsty, zaklęcie króla rozsiało zarazę i choroby po całej krainie. Dolina Życia została niegdyś poświęcona Gai, kolebce życiodajnych duchów natury. Teraz, gdy ziemia powoli usychała, duchy te poczęły błagać o pomoc. Co gorsza, niektóre z nich uległy zepsuciu i zostały dotknięte przez zarazę. Było pewnym, że postępujące spaczenie, wkrótce pochłonie każdego ducha w dolinie i nieodwracalnie zniszczy część mocy Gai.
  Teraz nadeszła Wasza kolej do działania. Jako potężni druidzi, będziecie starali się przywrócić życie w spustoszonej klątwą dolinie...
  Nadchodzi wyczekiwana już od ponad roku premiera Mystic Vale wraz z trzema dodatkami - Doliną Magii, Doliną Dziczy oraz Burzą Many - wszystko to w jednym, wielkim pudle, które pomieści wszystkie karty oraz inne komponenty. Premiera planowana jest na 8 kwietnia!

  Nowe przedsprzedaże:

  Ostium - gra karciana
  Ostium
  Lubicie gry z motywem budowania talii, prawda? Ostium to karcianka osadzona w mrocznym świecie dark fantasy, w której tworzyć będziecie armię kreatur wyruszających na spotkanie przeciwnikowi, by zniszczyć jego magiczne bramy. Jak to w grze deckbuidlingowej bywa, nie zabraknie tu tworzenia potężnych kombinacji i podstępnych zagrywek, które zetrą waszego oponenta w proch. Warto zwrócić uwagę na możliwość rozgrywki w trzech trybach gry: trzy, dwu i jednoosobowym! Premiera planowana na drugi kwartał tego roku.

  I to wszystko w tym tygodniu. Pozdrawiamy!

  Zespół DragonEye  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.