• Przechowalnia 0
 • Tortuga 2199

  249,90 zł 233,90 zł

  Kod: 2146
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Niedostępny - wyślij zapytanie

  Tortuga – była kolonia górnicza, niegdyś należąca do Konfederacji Międzyplanetarnej. Zlokalizowana wewnątrz strefy neutralnej sektora Omega, wyróżnia się agresywną florą i fauną, dla której jest swoistym domem. Ceniona ze względu na bogate pokłady Helium-3, tak bardzo pożądanego pierwiastka, którego jest głównym wydobywcą. Od czasu rebelii górników rozdarta jest pomiędzy przeróżnych watażków i podzielone pomiędzy sobą klany górnicze. Zanotowano także aktywność licznych przemytników oraz prywatnych firm wojskowych. Zaleca się nieodwiedzanie przez statki Konfederacji.

  Witaj intergalaktyczny piracie. Mamy nadzieję, że podejmiesz się wyzwania! Ty i Twoi przeciwnicy próbujecie przerodzić się w najpotężniejszego i najbardziej wpływowego Kapitana Piratów, otrzymującego największe zyski, jednak przeszkodzi Wam w tym niebezpieczna planeta, Tortuga. To do Ciebie należeć będzie zjednoczenie anarchistycznych klanów i sektorów pod swoimi rządami, zanim ktoś zrobi to przed Tobą. W trakcie podróży podrasujesz nieco swą kosmiczną łajbę i zmierzysz się z przerażającymi bestiami z kosmosu by pokazać, na co Cię stać. Rzucisz się także do abordażu na statki innych kapitanów by plądrować i zaznać chwały! Wraz ze wzrostem sukcesu przedsięwzięcia, Twoje wpływy na ten bezprawny kawałek kosmosu będą rosły, dopóki jeden z graczy nie zwycięży i zostanie Władcą Piratów na Tortudze. Powodzenia i niech Wiatry Słoneczne zawsze będą z Tobą!

  Tortuga 2199 to gra oparta na mechanice deck-building, w której gracze wcielając się w kapitanów pirackich statków kosmicznych przemieszczają się po modularnej planszy. Korzystając z pięciu różnych rynków (kart) starają się zdobyć więcej wpływu od innych, żeby zyskać przychylność lokalnych szumowin i stać się władcą piratów. Ponadto każdy posiada unikatowy statek, wprowadzający subtelną asymetrię. Dróg do zwycięstwa jest kilka, a o wygranej decydują punkty wpływu. Zdobywamy je na kilka sposobów: walcząc z pozostałymi graczami, przekupując, przejmując kontrolę nad sektorami, czy polując na kryjące się na planecie kreatury. Z tym, że to dopiero początek! Powodzenia i pomyślnych wiatrów, Kapitanie!

  Uwaga! Gra zawiera odblokowane cele kampanii na wspieram.to (łącznie z mini-dodatkiem i wszystkimi statkami oraz kartami) oprócz dodatkowych podstawek na karty oraz artbooka.

  Opis gry w serwisie Boardgamegeek.com (j. angielski)

  Film promujący grę Tortuga 2199:  Autorzy: Michael Loyko, Denis Plastinin

  Wiek graczy: 12+

  Liczba graczy: 2-5

  Czas gry: 60–90 Min  Komponenty gry:

  Plastikowa wypraska

  2 instrukcje

  13 heksagonalnych kafli sektorów (1 sektor Tortugi, 6 sektorów bocznych, 6 sektorów specjalnych)

  7 miniatur kosmicznych statków

  50 kolorowych znaczników Graczy (po 10 dla jednego Gracza)

  81 żetonów:

  3 żetony Twierdzy

  3 żetony Targu

  12 żetonów Minerałów

  13 żetonów Kontroli Sektorów

  30 żetonów Wpływu (po dwadzieścia z liczbą „I” i „II”)

  12 żetonów Polowania

  8 żetonów dryfujących min

   

  184 karty:

  5 kart spis akcji

  32 karty sektora Tortugi

  10 kart sektora Laboratorium

  10 kart sektora Wiru

  10 kart sektora Fortecy

  10 kart Kopalni

  10 kart Powłoki Systemowej

  10 kart Zatoki Wraków

  10 kart Awarii Systemu

  11 kart Polowania

  6 kart Tożsamości

  7 kart Statków Kosmicznych

  8 kart Tajnej Agendy

  15 kart manewrów

  5 kart dopalaczy

  25 kart Wydobycia

   

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję
  Klienci polecają również:
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.