• Przechowalnia 0
 • Znajdziesz nas:


  facebook

  DragonEye na Instagramie
  Współpracujemy z:
  Dixit: Odyseja
  [847]
  Cena: 94,90 zł
  od Ted Data dodania: 08 December 2018

  Duże karty pełne świetnych ilustracji, na których każdy doszuka się czegoś innego. Tak w skrócie można podsumować Dixit odyseja. W skrócie ponieważ obrazy są tu warte więcej niż słowa.

  W grze każdy w swojej kolejce wymyśla hasło, które kojarzy mu się z jedną z posiadanych na ręku kartach. Pozostali szukają w swoich kartach takiej, która najlepiej pasuje do podanego hasła. Pozostaje tylko wymieszać przekazane przez wszystkich karty i zaczyna się najlepsza część - która karta należy do osoby wymyślajacej hasło, domyślanie co tak naprawdę miał na myśli. Każdy w ukryciu wybiera jedną kartę. Ale... hasło nie może być za proste ani za trudne, bo wtedy punktują wszyscy oprócz gracza który je podawał. Jeśli nie wszyscy zagłosują tak samo i ktoś trafił właściwą kartę - gracz podający hasło zdobywa punkty jak i wszyscy, którzy zagłosowali na jego kartę. Brzmi prosto i takie to właśnie jest. A dlaczego pozostałe karty powinny pasować do hasła - żeby zmylić innych graczy i dostać dodatkowe punkty.

  Dixit odyseja to bardzo dobra gra dla wszystkich, szczególnie że można w nią grać do 12 osób - i akurat tu im więcej tym weselej. A jeśli poznacie ilustracje na wszystkich kartach to dostępne są dodatki i kolekcja kart może się znacznie rozbudować. Jedyne ograniczenie w tej grze - to wasza wyobraźnia.Ocena: 5/5

  Akceptuję
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.