English
 • Przechowalnia 0
 • Dixit: Odyseja

  104,90 zł

  Producent: Rebel
  Kod: 847
  Wysyłka:24 godziny
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:szt.

  Odyseja wyobraźni po raz drugi

  Wstrzymaj na chwilę oddech! Karty zostały odkryte. Ich wspólną cechą jest tajemnicze zdanie, lecz tylko jedna z kart jest do niego kluczem. Użyj swojego sprytu i intuicji, by nie dać się złapać w pułapkę zastawioną przez pozostałych graczy.

  Z Dixit Odyseja odkryjesz na nowo magiczny świat Dixit – najczęściej nagradzanej gry ostatnich lat. Daj ponieść się wyobraźni, odkrywając tajemnice nowych kart. Tylko uważaj, żeby nie wpaść w pułapki zastawiane przez innych graczy! Dzięki nowym wariantom, w grze może brać udział aż do 12 osób. Razem wyruszcie na poszukiwanie nowych, zaczarowanych światów.

  Na czym to polega?

  Każdy gracz w swojej turze staje się bajarzem. Wybiera spośród swoich 6 obrazków jeden i wymyśla do niego skojarzenie. Zdanie może być pojedynczym słowem, dźwiękiem, cytatem - nie ma tu ograniczeń, można nawet coś zaśpiewać! Następnie pozostali gracze wybierają spośród swoich kart taką, która ich zdaniem najlepiej pasuje do hasła bajarza i kładą zakrytą na stole. Bajarz przetasowuje wszystkie te karty, łącznie ze swoją i układa je na stole, odkrywając. Gracze (poza bajarzem) w tajemnicy głosują, która karta jest tą kartą, do której bajarz wymyślał skojarzenie. Kiedy wszyscy dokonają wyboru, rozpoczyna się przyznawanie punktów.

  Jeśli nikt nie zgadnie, która karta należała do bajarza, bo jego skojarzenie było zbyt abstrakcyjne, to nie otrzymuje on żadnych punktów, a nagradzani są pozostali gracze. Podobnie jeśli wszystkie głosy wskażą kartę bajarza – to znaczy, że skojarzenie było za proste, albo zbyt dosłowne. W innych kombinacjach przydzielane są punkty i uwaga, jeśli którykolwiek z graczy zagłosuje na zagraną przez Ciebie kartę, bo zagrałeś coś co jego zdaniem lepiej pasowało do skojarzenia to dostajesz bonusowe punkty!

  Warto więc sprytnie zagrywać karty, próbując zmylić innych graczy, jednocześnie zachowując te, do których mamy ciekawe skojarzenie i czekając z ich zagraniem do momentu, aż przyjdzie Twoja kolej.

  Pamiętaj, że jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów!


  Opis gry w serwisie BoardGameGeek.com

  Recenzja od OnTable:


  Zawartość pudełka:

  ♦ plansza
  ♦ 84 karty
  ♦ 12 tabliczek głosowania
  ♦ 24 znaczniki głosowania
  ♦ 12 drewnianych pionków królików
  ♦ instrukcja

  Liczba opinii: 2

  kerovan

  Data dodania: 31 October 2022

  Gra jest niesamowita!! Karty z ilustracjami są po prostu bajkowe i przywołują wiele skojarzeń... Genialnie jest też pomyślany system punktowania - 3pkt dla "Bajarza" i tego kto odgadł jego kartę, ale pod warunkiem, że przynajmniej jeden z pozostałych graczy dał się oszukać... Jeśli zagadka-skojarzenie "Bajarza" było zbyt łatwe, albo zbyt trudne do odgadnięcia jego karty - wtedy pozostali gracze po 2 pkt, a "Bajarz" niejako za karę - 0 pkt. I bonusowe punkty za wprowadzenie w błąd graczy swoją kartą. Genialne w swojej prostocie!! Fajna jest też plansza do gry: bardzo prosta. Figurki drewnianych królików, z których jeden należy do każdego gracza ma w sobie coś urzekającego... Szkoda tylko, że kart do gry nie jest trochę więcej, ale problem rozwiązuje dodatek do gry "Dixit 2" Polecam. Niesamowita, bajkowa i bardzo spokojna gra, która pozwala puścić wodze fantazji i wrócić nawet dorosłym do wspomnień z dzieciństwa...

  Ocena: 5/5

  Ted

  Data dodania: 08 December 2018

  Duże karty pełne świetnych ilustracji, na których każdy doszuka się czegoś innego. Tak w skrócie można podsumować Dixit odyseja. W skrócie ponieważ obrazy są tu warte więcej niż słowa. W grze każdy w swojej kolejce wymyśla hasło, które kojarzy mu się z jedną z posiadanych na ręku kartach. Pozostali szukają w swoich kartach takiej, która najlepiej pasuje do podanego hasła. Pozostaje tylko wymieszać przekazane przez wszystkich karty i zaczyna się najlepsza część - która karta należy do osoby wymyślajacej hasło, domyślanie co tak naprawdę miał na myśli. Każdy w ukryciu wybiera jedną kartę. Ale... hasło nie może być za proste ani za trudne, bo wtedy punktują wszyscy oprócz gracza który je podawał. Jeśli nie wszyscy zagłosują tak samo i ktoś trafił właściwą kartę - gracz podający hasło zdobywa punkty jak i wszyscy, którzy zagłosowali na jego kartę. Brzmi prosto i takie to właśnie jest. A dlaczego pozostałe karty powinny pasować do hasła - żeby zmylić innych graczy i dostać dodatkowe punkty. Dixit odyseja to bardzo dobra gra dla wszystkich, szczególnie że można w nią grać do 12 osób - i akurat tu im więcej tym weselej. A jeśli poznacie ilustracje na wszystkich kartach to dostępne są dodatki i kolekcja kart może się znacznie rozbudować. Jedyne ograniczenie w tej grze - to wasza wyobraźnia.

  Ocena: 5/5

  Napisz recenzję

  Właściciel sklepu internetowego nie gwarantuje, że publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go kupili.

  Autor: Jean-Louis Roubira
  Wydawca: Rebel
  Wydanie: polskie

  Liczba graczy: 3 - 12 osób
  Wiek graczy: od 8 lat
  Czas gry: ok. 30 minut
  Zobacz także:
  Klienci polecają również:
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.