English
 • Przechowalnia 0
 • Nowość

  Lisboa Deluxe Edition

  609,90 zł

  Producent: Hobbity
  Kod: 5044
  Wysyłka:produkt na zamówienie
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  UWAGA:

  Ilość:szt.

  Uwaga! Przedsprzedaż!

  1 listopada 1755 roku Lizbonę dotknęło potężne trzęsienie ziemi o przypuszczalnej magnitudzie 8,5-9 stopni według dzisiejszej skali Richtera. Tuż po trzęsieniu ziemi przez miasto przeszło niszczycielskie tsunami, po czym dzieła zniszczenia dopełniły 3 kolejne dni szalejących pożarów.

  Miasto zostało prawie całkowicie zniszczone.

  Ówczesny minister spraw zagranicznych, Markiz de Pombal Sebastião José de Carvalho e Melo decyzją Króla Józefa I został obarczony misją odbudowy zniszczonego miasta. W tym celu zebrał zespół inżynierów i architektów, którzy mieli mu pomóc w tym karkołomnym dziele.
  Gracze wcielają się w rolę lizbońskich arystokratów, którzy będą korzystać ze swoich wpływów podczas rekonstrukcji miasta i rozwoju handlu w nowym mieście.

  Akcja gry toczy się na mapie reprezentującej część miasta Lizbona. Podczas odbudowy miasta należy wziąć pod uwagę plan, który zakłada, że każda ulica będzie miała swoją specjalizację. Zegarmistrzowie, złotnicy, księgarnie i biblioteki mają mieć swoje ulice, podobnie jak krawcy, sprzedawcy sukna czy też ślusarze.

  Podczas odbudowy miasta gracze będą korzystać z pomocy Królewskich Budowniczych, którzy pracując z architektami zbudują Lizbonę na nowo, a Markiz będzie zapewniał pomoc w rozwoju handlu.

  Król zapewni graczom polityczne wsparcie podczas ponownego otwarcia pięknego nowego miasta. Prawdziwy powód, dla którego angażujesz się w obudowę miasta to nie sława lub fortuna. Dla takiego arystokraty jak Ty motywacją jest zakup peruki, najbardziej pożądanego towaru handlowego tej epoki.

  Za projekt graficzny i ilustracje odpowiada irlandzki ilustrator Ian O’Toole, który już wcześniej zaprezentował swój kunszt i zdolności pracując przy The Gallerist i Vinhos Deluxe.

  Dodruk planowany jest na koniec grudnia 2022. Uwaga! Wydawca nie gwarantuje jednak dostawy przed Świętami! 

  Uwaga! Wysyłki zamówień, które zawierają ten produkt, będą realizowane po skompletowaniu całego zamówienia.

  Opis gry Lisboa w serwisie Boardgamegeek.com

  Koszulki pasujące do gry:
  Classic Card Game (106 szt.)
  Rozmiar 47x70 (70 szt.)

  Zawartość pudełka:
  - plansza główna
  - instrukcja
  - pomoc gracza
  - 4 plansze graczy
  - 60 żetonów Dóbr (15 złota, 15 ubrań, 15 ksiąg, 15 narzędzi)
  - 60 żetonów Reali (25 o wartości 1 Reala, 20 o wartości 5 Reali i 5 o wartości 10 Reali)
  - 20 kart Planów
  - 16 dwustronnych Budynków Publicznych
  - 22 duże żetony Miasta
  - 5 małych żetonów Miasta
  - 4 żetony Punktacji
  - 12 żetonów Królewskiej Łaski
  - 37 żetonów Duchowieństwa
  - 1 pionek Kardynała
  - 82 karty Polityki podzielone na 4 talie
  - 12 kart Okrętów
  - 70 kart Dekretów
  - 63 kostki Gruzu w 3 kolorach
  - 1 znacznik Skarbów
  - 4 pionki Dworzan w kolorach graczy
  - 32 pionki Urzędników w kolorach graczy
  - 32 drewniane Domy w kolorach graczy
  - 1 żeton gracza rozpoczynającego
  - 1 biały woreczek na żetony Duchowieństwa
  - 1 czarny woreczek na kostki Gruzu  Liczba recenzji: 1

  Otorek

  Data dodania: 01 October 2022

  Lisboa królowa gier euro, która jak wszystkie gry Vitala Lacerdy, choć może i ta najbardziej ocieka klimatem/tematem. Gracze postawieni są przed trudnym zadaniem odbudowy stolicy Portugalii po trzęsieniu ziemi, które dodatkowo odpaliło fale tsunami, po której rozgorzały kilkudniowe pożary. Wygrywa ten, który udowodni, że potrafi odbudować miasto w najbardziej efektywny sposób. Autor gry pochodzi z Portugalii, nad projektem gry spędził długie lata i to widać. Zasady gry po suchym przeczytaniu instrukcji nie są super intuicyjne, jednak po lekturze przypisów samego projektanta zaczynają nabierać sensu. Nie ma się jednak co oszukiwać Lisboa to głęboka i wymagająca gra, jej siła nie polega na nadmiernej komplikacji zasad, a na tym co mamy zrobić z tą "piaskownicą" żeby wygrać. Gra jest przepięknie zilustrowana przez sławnego Iana O'Tooe-a, a wydanie gry jest na najwyższym poziomie - czasami można pomyśleć, czy tekturowe żetony faktycznie musiały być aż tak grube ;) Grę polecam z całego serca, choć trzeba być gotowym, że nie jest to szybka gra rodzinna. To pełnokrwisty punktowy mózgożer, w którym musimy śledzić także ruchy przeciwników - interakcja nie jest może agresywna, ale bardzo istotna. Kwintesencja kolekcji każdego gracza u mnie prywatnie ocena 10/10.

  Ocena: 5/5

  Napisz recenzję
  Zobacz także:
  Klienci polecają również:
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.