English
 • Przechowalnia 0
 • Strona głównaGRY PLANSZOWEFantasyMage Knight Ultimate Edition PL

  Mage Knight Ultimate Edition PL

  349,90 zł
  Producent: Portal Games
  Kod: 1241
  Wysyłka:24 godziny
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:

  Gdy kraj cierpiał od najazdów Orków, a Draconum zaczęli wychodzić ze swoich podziemnych wylęgarni, na scenie pojawiła się trzecia siła, którą chłopi nazywali Rycerzami Magii – Mage Knights. Rycerze ci niejednokrotnie udowodnili, że są biegli zarówno w zaklęciach, jak i we władaniu orężem. Nikt nie wie, kto ich wysłał, ani dlaczego. Niektórzy ludzie wielbią ich jako Bohaterów i wyzwolicieli. Pragną dołączyć do ich armii, ponieważ wierzą, że z ich potęgą mogą przyczynić się do sprowadzenia spokoju na swoje ziemie. Większość jednak boi się ich, zamyka przed nimi wrota miast, traktuje ich jak obcych, gdyż nie zdradzają motywów swoich działań. W ciągu zaledwie kilku dni, garstka Rycerzy Magii przemierzyła prawie cały kraj. Wielkim armiom taki podbój zająłby miesiące. Jedyną wskazówką, co do ich intencji jest fakt, że zmierzają w kierunku stolicy. Dziś w nocy dotrą do jej murów…

  Właśnie ty jesteś Rycerzem Magii, który otrzymał od Rady Pustki rozkaz najechania Imperium Atlantyjskiego. Już dawno zapomniałeś, że oddałeś swą niezależność by pozyskać moce równe bogom. W zamian, Rada prosi tylko o lojalność. Zostałeś właśnie oddelegowany do wykonania misji bez kwestionowania jej intencji. Twoją nagrodą za nieustające posłuszeństwo będą sława, władza, wiedza i wielkie skarby. Cokolwiek zdobędziesz podczas swojej misji, będziesz mógł zatrzymać na własność. Tak długo jak będziesz wykonywał rozkazy Rady, będziesz mógł swobodnie decydować o współpracy lub walce z pozostałymi Rycerzami Magii.

  Być może, pewnego dnia, będziesz żałował swojej decyzji o wstąpieniu w szeregi Pustki. Teraz jednak maszerujesz w kierunku zarysu miasta widocznego na horyzoncie.

  Zasady rozgrywki w Mage Knight to nie przelewki. To złożona gra, która sprawdza się dobrze zarówno solo, jak i w trybie kooperacyjnym. Każdy z graczy steruje swoim Rycerzem Magii i jego siłami, gromadzi jednostki, zaklęcia i zasoby, aby odkrywać kolejne obszary i wypełniać cele scenariusza.

  Rozgrywka podzielona jest na rundy, podczas których każdy gracz rozgrywać będzie swoje tury. W turze możesz przemieszczać swoje siły, negocjować z ludnością, aby uzyskać więcej sojuszników, walczyć z wrogami oraz innymi graczami i podbijać miasta czy twierdze.

  Mage Knight to gra planszowa zaprojektowana przez Vlaadę Chvatila, jednego z czołowych twórców gier planszowych. Tytuł uznany przez krytyków na całym świecie właśnie pojawił się w Edycji Ultimate. Zarówno doświadczeni, jak i nowi fani gry, będą mogli w jednym pudełku znaleźć wszystkie wydane do tej pory rozszerzenia, a także nowe, wyjątkowe komponenty!

  Mage Knight Edycja Ultimate nie tylko łączy w sobie elementy RPG i budowania talii, z mechanikami tradycyjnych gier planszowych, ale również oddaje ona historię uniwersum Mage Knight, przedstawioną w grze podstawowej oraz trzech rozszerzeniach: Zaginiony Legion, Krang oraz Cienie Tezli.

  W pudełku znajdują się również obszerne, ujednolicone zasady, 5 zupełnie nowych kart oraz figurki pomalowane według nowego wzoru.
                                             
  Oto Edycja Ultimate, na którą czekali gracze!

  Recenzja gry Mage Knight na kanale Shut Up & Sit Down (j. angielski):


  Zawartość pudełka:
  ♦ 
  3 instrukcje

  ♦ plansza Sławy i Reputacji
  ♦ Plansza Dnia/Nocy
  ♦ 26 płytek Terenów
  ♦ 376 kart
  ♦ 13 figurek
  ♦ 8 kości many
  ♦ 68 znaczników many
  ♦ 77 żetonów umiejętności
  ♦ 42 żetony poziomu Bohatera
  ♦ 140 żetonów tarcz
  ♦ 15 żetonów Ruin
  ♦ żeton Volkara
  ♦ 2 żetony Przywódców Frakcji
  ♦ 24 żetony Frakcji
  ♦ znacznik Nekropolis
  ♦ znacznik Ukrytej Doliny
  ♦ 5 znaczników Cmentarzysk

   

  Liczba opinii: 2

  Guzik

  Data dodania: 31 October 2022

  Ogromna, wielka, złożona, ciężka, a zarazem idealna gra dla jednego gracza. Mage Knight pochłania czas, kalorie i zwoje mózgowe. Jest jak najlepszy odkurzacz pochłaniający kurz z tej smutnej, opuszczonej i ukrytej przed ciekawskimi oczyma półki wstydu niektórych z planszówkowych wyjadaczy. To gra, której ilość zasad przeraża, złożoność elementów gry, ikonografi i system walki to kwestie, które mogą odstraszyć od niej ale jednak, gdy tylko rozłoży się ją na stole, poświeci się jej chwilę uwagi, potrafi oczarować, jak zrobiłby to prawdziwy Rycerz Magii. Trudy związane ze zrozumieniem złożonej instrukcji i mechaniki są natychmiast wynagradzane satysfakcją, przyjemnością i najczystszą w swej postaci zabawą, jaką można czerpać z gier planszowych. Zdobywanie chwały, sławy, artefaktów i czarów za pokonywanie potworów i podbijanie kolejnych ziem umożliwia nam rozwój postaci – jednego z kilku dostępnych magów. Rozwój który oddczuwa się niemalże natychmiastowo. Gra wynagradza pomysłowość, spryt i umiejętności osoby, która zasiada przy stole – dość powiedziałbym dużym z uwagi na rozmiary gry - by poświecić parę godzin swojego życia, aby podbić i zdominować kilka miast, w najpopularniejszym scenariuszu dla gry solo. W grze zawarte są inne scenariusze, które mają swoje warianty solo. Z uwagi na oddanie hołdu grze, wielu jej fanów stworzyło dodatkowe autorskie scenariusze, a nawet kampanie do rozegrania w oparciu o elementy i mechanikę gry. Gra jak na swoje lata jest świetnie wykonana, grafiki nie przestarzały się, żetony są dobrej jakość, figurki już trafiają na nasz stół pomalowane, co dodaje już pewnego smaczku kliatycznego na samym początku, po rozpakowaniu gry na stół. Mage Knight ma jednak pewną wadę, złożoność tytułu i możliwości jakie oferuje sprawiają, że gra ta dla więcej niż trzech osób byłaby prawdziwym zjadaczem czasu, jednodniową sesją, na którą niewielu z nas może sobie pozwolić. Dla mnie Mage Knight to podróż, przeżycie i swego rodzaju szczyt góry gier planszowych, które można rozgrywać samodzielnie. Inna ocena niż dycha, byłaby swego rodzaju niedopowiedzeniem.

  Ocena: 5/5

  Haptismg4ming

  Data dodania: 30 October 2022

  Cóż tu można powiedzieć, co jeszcze nie zostało powiedziane. Jeżeli jesteś osobą, która gra w planszówki okazjonalnie --- to nie jest gra dla Ciebie. Ilość zasad Cię zmiażdży i przerazi, a i przyjemność z tego będzie nikła. Jeżeli zaś planszówki obce Ci nie są i nieraz nie poszedłeś do dentysty, bo kupiłeś za dużo planszówek ta gra jest dla Ciebie. Jeżeli przebijesz się przez dość złożoną instrukcję, będziesz mógł grać w jedną z lepszych gier na 1 jak i na dwie osoby i jedna z dłuższych, jeżeli masz zamiar grać w więcej osób. Sposób opracowania gry przypomina utwory polonii. Dużo nietrywialnych harmonii, i wszystkiego napakowane po same brzegi, a jednak słucha się tego wyśmienicie. Tutaj mamy podobnie. Zbiór wielu mechanik, które z pozoru (przynajmniej w czasach gdy mage knight wyszedł) nie były nigdy wrzucone naraz do jednej gry, a mimo to przyjemność z gry jest gargantuiczna. Gra warta zakupu, wyłącznie dla graczy wagi ciężkiej. Jeżeli jesteś Tysonem planszówek (czy Też Tysonem Fury) kupuj w ciemno. W innym przypadku proponowałbym coś lżejszego. Ocena 9.5/10

  Ocena: 5/5

  Napisz recenzję

  Właściciel sklepu internetowego nie gwarantuje, że publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go kupili.

  Autor: Vlaada Chvatil
  Wydawca: Portal Games
  Wydanie: polskie

  Wiek graczy: 14+
  Liczba graczy: 1-4
  Czas gry: 60-240 min.

  Zobacz także:
  Klienci polecają również:
  Sklep internetowy dragoneye.pl to sklep z grami oferuje gry planszowegry karciane dla dorosłych gry imprezowe inacze gry dla par, gry biznesowegry fabularne oraz gry paragrafowe. Nasz sklep to też sklep z grami karcianymi w tym sklep internetowy z grami planszowymi, w ofercie są gry take jak pokemon, warhammer, magic the gathering, Marvel, Star Wars, Władca Pierścieni, Wiedźmin, Monopoly, Scrable. Jedym z najlepszych produktów jest gra planszowa, gra planszowa dla dzieci, gry bitewne, posiadamy w naszym sklepie najlepsze gry planszowe, w tym gry strategiczne, gry edukacyjne, gry rodzinne. Jeżeli interuje Cię zabawa gry, gry dla dzieci, to nasz sklep z grami dla dzieci, sprosta twoim wymaganiom, bo nasz gry sklep internetowy to jedyne takie miejsce dla Ciebie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do zakupów.
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.