English
 • Przechowalnia 0
 • Strona głównaGRY PLANSZOWEKooperacyjneMikroMakro: Miejski Poker

  MikroMakro: Miejski Poker

  99,90 zł

  Kod: 4677
  Wysyłka:24 godziny
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:szt.

  Jeszcze więcej zbrodni w miasteczku zbrodni

  Witajcie w cichym, acz opanowanym przez kryminalistów miasteczku. Mroczne sekrety, podstępne kradzieże i zabójstwa są tu na porządku dziennym. Lokalna policja przestała panować nad sytuacją i dramatycznie potrzebuje waszej pomocy!

  MikroMakro: Miejski poker to kontynuacja gry MikroMakro: Na tropie zbrodni. Pierwsza część stała się międzynarodowym bestsellerem - sprzedano ponad 500 000 kopii w 31 językach.

  MikroMakro: Miejski poker można grać niezależnie od pierwszej części, ale niektóre spośród zebranych tu szesnastu śledztw nawiązują do wcześniejszych historii. Gracze ponownie odwiedzą czarno-białe miasteczko pełne niewyjaśnionych zbrodni. Nowe sprawy są trudniejsze, bardziej wyrafinowane i momentami jeszcze bardziej kryminalne. Każda sprawa oznaczona jest specjalnym symbolem, pozwalającym ocenić rodzicom, czy treść jest odpowiednia do grania z ich dziećmi.

  MikroMakro to gra kooperacyjna. Będziecie wspólnie rozwiązywać sprawy kryminalne, dociekać motywów, szukać dowodów i skazywać winowajców. Bystre oko przyda się wam nie mniej niż przenikliwy umysł. Przed wami kawał detektywistycznej roboty!

  Opis gry w serwisie Boardgamegeek.com (j. angielski)

  Koszulki pasujące do gry: 
  Standard European (120 szt.)

  Autor: Johannes Sich
  Wydawca: Lucky Duck Games
  Ilustracje: Daniel Goll, Tobias Jochinke, Johannes Sich
  Wydanie: polskie

  Liczba graczy: 1-4
  Wiek graczy: 10+
  Czas gry: 15-45 min. 

  Zawartość pudełka:

  • 1 duży plan miasta 75 x 110 cm
  • 120 kart (16 spraw kryminalnych)
  • 1 szkło powiększające
  • 1 instrukcja
  • 16 kopert na sprawy

   

  Liczba recenzji: 1

  Radosław Kałuża

  Data dodania: 05 October 2022

  MikroMakro: Miejski Poker to druga, choć niezależna, część MikroMakro: Na tropie zbrodni. Pierwsza część dzięki swej innowacyjnej mechanice już na starcie zyskała duży rozgłos i zagościła na wielu stołach lub ścianach. To nie błąd – plansza, jaką otrzymujemy w pierwszej i drugiej odsłonie gry, z powodzeniem może zostać powieszona na tablicy korkowej lub przyklejona do ściany, tak aby jej elementy były jeszcze lepiej widoczne. Wzorem poprzedniczki, Miejski Poker również oferuje 16 spraw kryminalnych, szkło powiększające oraz plansze o wymiarach 75x100 cm, warto jednak podkreślić, że niektóre zagadki mają swoje nawiązania do pierwszej części, lecz mogą zostać rozwiązane bez konieczności nabycia jej. W grze od Sich’a wcielamy się ponownie w detektywów i krok po kroku, rozwiązujemy zagadki kryminalne o różnym poziomie trudności. Działa to na takiej zasadzie, że odczytując pierwszą kartę sprawy i jej rewers, staramy się odnaleźć odpowiednie zdarzenie na planie miasta. Kolejne karty będą prowadzić nas w przyszłość lub przeszłość od tego punktu, aby ostatecznie wydedukować m.in. gdzie znajdują się złodzieje, co stało się z sombrero lub kto stoi za zagadkowym zniknięciem Lisy. Rozwiązanie poszczególnych kart zawsze znajduje się na odwrocie w formie współrzędnych i kadru z planu miasta. Należy podkreślić, że w grze mamy do czynienia ze sprawami morderstw i trudnych relacji, stąd na tytułowej karcie sprawy znajduje się specjalna ikonka, dzięki której rodzic na starcie wie, czy w danej sprawie jest scena m.in. morderstwa. Niektóre sprawy za namową autora, należy najpierw samemu rozwiązać i podjąć decyzję, czy będą one odpowiednie dla dziecka. A co zrobić z grą, kiedy wszystkie zagadki zostaną rozwikłane? Z doświadczenia wiem, że plansza idealnie nadaje się jako wielka kolorowanka, chociaż bardziej imponująco wygląda na ścianie i kusi gości do rozwiązania chociaż jednej sprawy.

  Ocena: 5/5

  Napisz recenzję
  Zobacz także:
  Klienci polecają również:
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.