English
 • Przechowalnia 0
 • Strona głównaGRY PLANSZOWEKooperacyjneEldritch Horror: Przedwieczna groza

  Eldritch Horror: Przedwieczna groza

  254,90 zł
  Producent: Galakta
  Kod: 529
  Wysyłka:24 godziny
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:szt.

  Świat stoi na krawędzi katastrofy. Jest rok 1926, a pradawne istoty o niewyobrażalnej potędze budzą się powoli z długiego snu, przynosząc ludziom śmierć i szaleństwo. Dziwne kulty i przerażające stwory sieją spustoszenie na każdym kontynencie, a struktura rzeczywistości rozpada się, otwierając bramy do dziwacznych, obcych wymiarów. Tylko garstka dzielnych badaczy rozumie, co tak naprawdę się dzieje. Ci zdeterminowani, całkowicie oddani sprawie bohaterowie wykorzystują każdą dostępną umiejętność i broń, by odeprzeć straszliwych Przedwiecznych. Będą musieli zbadać najodleglejsze zakątki świata, pokonać koszmarne potwory czające się w cieniach i znaleźć informacje, które pozwolą odkryć tajemnice Przedwiecznej Grozy!

  Światowa groza, światowa przygoda

  W grze Eldritch Horror: Przedwieczna Groza gracze wezmą udział w wyścigu ze złem, które rozciąga się na cały świat. Starając się powstrzymać zbliżającą się zagładę grupa badaczy wyruszy do największych miast, odległej dziczy i wielu innych miejsc, które znajdą się na ich drodze.

  Każdy element w Eldritch Horror został zaprojektowany aby pozwolić zanurzyć się graczom w historii o przygodach i zalewającym świat przerażeniu. W miarę jak gra się rozwija, narracyjny charakter zawarty w każdej mechanice dodatkowo zwiększa napięcie.

  Podczas gdy gracze i ich badacze wspólnie zmagają się ze wszelkimi przeciwnościami aby powstrzymać nadchodzącą grozę, przerażające potwory, mroczne tajemnice i brutalne wyzwania zmuszą ich do wytężenia sił do granic możliwości, a nawet bardziej. Terror rozprzestrzenia się po świecie a gracze muszą podjąć ostatni wysiłek aby uratować ludzkość przed zagładą. Napięcie rośnie, a losy świata w tych desperackich czasach leżą w rękach badaczy. Podejmowane przez nich wybory mogą mieć niszczycielskie skutki.

  Nawet zawartość pudełka (taka jak żetony czy karty graczy) gry Eldritch Horror: Przedwieczna Groza pozwala wciągnąć się w niesamowitą historię o światowym zasięgu. Karty badaczy wyglądają jak stare, wysłużone paszporty. Żetony wyglądają jak bilety kolejowe i żeglugi oceanicznej. Plansza przypomina pożółkłą ze starości mapę świata. Każdy z elementów gry ma na celu opowiedzenie fragmentu historii o walce o ocalenie cywilizacji.

  Gracze przemierzą ruchliwe miasta takie jak San Francisco czy Londyn, gdzie staną twarzą w twarz z organizacjami przestępczymi lub na opuszczonej wyspie będą walczyć o przetrwanie z okrutnymi monstrami. Zaryzykują wyprawę do serca Afryki w poszukiwaniu starożytnego artefaktu o niezbadanej mocy. Niezależnie od tego gdzie będzie wiodła ich droga, zawsze muszą czujnie wypatrywać znaków i wskazówek, które pozwolą na osiągnięcie ostatecznego celu: rozwiązanie tajemnic otaczających przerażających Przedwiecznych, których przybycie zbliża się z każdym mijającym dniem.

  Odkryj tajemnice, uratuj świat

  Każdy z odrażających Przedwiecznych jest okryty całunem tajemnicy, każdy z nich pojawia się wraz z unikatową talią kart Tajemnic, które dodatkowo wciągną badaczy w historię. Zadania na kartach Tajemnic wraz z miejscami gdzie otwierają się bramy do innych światów, pojawiają się groźne i przydatne wskazówki podpowiedzą graczom gdzie powinni skierować swoje kroki i jakie niebezpieczeństwa ich czekają.

  Każda z kart Tajemnic wyznacza cele do wykonania, a każda rozwiązana przez graczy zagadka przybliży ich do zapobiegnięcia zniszczeniu całego świata. Ponieważ wskazówki są rozrzucone po całym świecie, niezależnie od tego gdzie skierują się badacze, czekają na nich nowe przygody. Być może będą musieli zbadać ogromne przestrzenie Tunguski w poszukiwaniu dziwnego meteorytu lub odkrywać co leży za bramami pomiędzy ich światem a innymi, dziwnymi, wymiarami.

  Tylko rozwiązywanie określonych zadań, zależnych od Przedwiecznego, z którym zmierzą się gracze, pozwoli na powstrzymanie zagłady.

  Zdecyduj o swoim losie

  Kiedy gracze będą starać się odkrywać tajemnice Przedwiecznych, talia Tajemnic nie będzie jedynym wyzwaniem, z którym się zmierzą. Tak naprawdę jest ona tylko jednym z nich…

  W grze Eldritch Horror: Przedwieczna Groza znajdzie się kilka elementów, które zapewnią nowe doświadczenia podczas każdej rozgrywki. Każdy z Przedwiecznych posiada przypisaną talię kart Tajemnic i kart Badawczych jak również schemat, według którego tworzy się talię Mitów. W związku z tym wybierając Przedwiecznego wybiera się nie tylko przeciwnika, ale cały charakter rozgrywki.

  Doświadczenia płynące z rozgrywki można również zmieniać poprzez wpływanie na poziom trudności talii Mitów. Mniej doświadczeni gracze mogą zdecydować się na walkę z Przedwiecznymi na niższym poziomie trudności, podczas gdy zaawansowani gracze mogą stawić czoło dodatkowym wyzwaniom. Eldritch Horror zapewni satysfakcjonującą rozgrywkę dla wszystkich graczy dzięki katom Mitów. Z trzema poziomami trudności i możliwością odrzucania łatwych lub dodawania trudnych kart Mitów, można łatwo uczynić grę łatwiejszą lub bardziej wymagającą podczas tworzenia talii Mitów.

  Co więcej, gracze mogą wybierać spośród dwunastu badaczy, gotowych do dołączenia do walki i zmierzenia się z wyzwaniami na więcej niż trzystu kartach. Dzięki wszystkim tym elementom każda gra będzie inna niż pozostałe.

  Walka z terrorem przedwiecznych trwa. Przedwieczna groza rozprzestrzeni się po świecie już niebawem...

  Gra Eldritch Horror: Przedwieczna Groza wydana została z licznymi dodatkami:
  Zaginiona Wiedza - dodatek rozszerzający podstawową grę o nowe przedmioty, spotkania i badaczy. Znacznie poprawia regrywalność i radość którą czerpać będziecie z rozgrywki tej świetnej gry. Według opinii wielu, wręcz niezbędny dodatek do podstawowej wersji gry.
  Góry Szaleństwa - duże rozszerzenie z dodatkową planszą, które zabierze Was w podróż na skutą lodem i obłędem Antarktydę, gdzie na niezbadanym lądzie wyprawa badawcza odkryła szczątki zaawansowanej cywilizacji.
  Tajemnicze Ruiny - to dodatek w którym badać będziecie tajemnicze miejsca stając twarzą w twarz z nowymi wyzwaniami które się w nich kryją i zdobywając potężne artefakty ukryte pośród starożytnych świątyń, miast i innych mrocznych miejsc.  
  Pod Piramidami - duże rozszerzenie z dodatkową planszą, która pozwoli wam spojrzeć w oczy grozie czyhającej wśród rozgrzanych piasków Egiptu i na własnej skórze odczuć działanie klątwy faraonów.
  Widma Carcosy - dodatek ten zachwyci każdego miłośnika sztuki pod tytułem "Król w Żółci", oraz pozwoli zbadać przerażającą tajemnicę kryjącą się za bluźnierczymi spektaklami wystawianymi w miastach na całym świecie.
  Krainy Snów - to kolejne duże rozszerzenie wprowadzające nową planszę. Tym razem przyjdzie odwiedzić Wam tajemniczą Krainę Snów, w której rzeczywistość miesza się z ułudą, a szaleństwo stanie się drugą naturą każdego, kto będzie miał na tyle odwagi by wkroczyć w ten przedziwny świat
  Miasta w Gruzach - wprowadzają do rozgrywki kataklizmy, które towarzyszą przebudzeniu Wielkich Przedwiecznych, powodując, że gra staje się jeszcze większym wyzwaniem a poziom rozpaczy u waszych badaczy sięgnie zenitu.
  Maski Nyarlatothepa - To ostatnie wydane rozszerzenie do gry, które wprowadza wiele nowych spotkań, przedmiotów, artefaktów oraz czarów. Znajdziecie tu także nowe mechaniki, które sprawią, że rozrywka stanie się jeszcze bardziej emocjonująca, a historie w niej opowiedziane, bardziej osobiste.

  Opis gry w serwisie Boardgamegeek.com (j. angielski)

  Koszulki pasujące do gry:
  57x89 mm (189szt.)
  41x63 mm Mini American (114 szt.)

  Autorzy: Corey Konieczka i Nikki Valens
  Wydawca: 
  Galakta
  Wydanie: polskie 
   
  Liczba graczy: 1 - 8
  Wiek: od 14 lat
  Czas gry: około 120 - 240 min

  Jak we wszystkich grach z serii Horror w Arkham, w Eldritch Horror także główny nacisk położony jest na budowę odpowiedniej atmosfery poprzez wspaniałe ilustracje i klimatyczne opisy. Polecamy też pójść o krok dalej i włączyć podczas rozgrywki mroczną, pasującą do świata H.P. Lovecrafta i mitów Cthulhu muzykę. Poniżej znajduje się przykładowy utwór Grahama Plowmana, który wprowadzi was w nastrój gry:


  Film Promocyjny Eldritch Horror: Przedwieczna Groza:
  Zawartość pudełka:
  1 Plansza
  ♦ 1 Almanach
  ♦ 1 Instrukcja
  ♦ 12 Arkuszy Badaczy
  ♦ 4 Arkusze Przedwiecznych
  ♦ 51 Kart Mitów
  ♦ 16 Kart Tajemnic
  ♦ 36 Kart Spotkań Obszarowych
  ♦ 32 Karty Spotkań Badawczych
  ♦ 24 Karty Spotkań w Innych Światach
  ♦ 18 Kart Spotkań Ekspedycyjnych
  ♦ 12 Kart Spotkań Specjalnych
  ♦ 40 Kart Zasobów
  ♦ 36 Kart Stanów
  ♦ 20 Kart Zaklęć
  ♦ 14 Kart Artefaktów
  ♦ 4 Karty Schematu
  ♦ 78 Żetonów Zdrowia i Poczytalności
  ♦ 43 Żetony Potworów
  ♦ 36 Żetonów Wskazówek
  ♦ 30 Żetonów Ulepszeń
  ♦ 20 Żetonów Biletów
  ♦ 20 Żetonów Plugastwa
  ♦ 9 Żetonów Bram
  ♦ 4 Żetony Pogłosek
  ♦ 1 Żeton Aktywnej Ekspedycji
  ♦ 1 Żeton Zagłady
  ♦ 1 Żeton Omenu
  ♦ 1 Żeton Głównego Badacza
  ♦ 1 Żeton Tajemnicy
  ♦ 4 Kości
  ♦ 12 Plastikowych Podstawek   Liczba opinii: 2

  Łukasz Majewski

  Data dodania: 06 October 2022

  Udajmy się na wyprawę, do zaginionej cywilizacji Amazonii. Szukajmy pradawnego artefaktu, otwierającego portal do pradawnych, zaginionych krain. Tam, gdzie śpią same złowieszcze istoty. Zróbmy to, tylko po to by.... ...polecić na Antarktydę. Tam, wśród ośnieżonych szczytów, majaczy dumnie miasto gigantów. Czy ktoś już je odkrył? Zapewne wielu widziało z daleka. Jednak groza tego miejsca pozwalała szybko o tym zapomnieć. Takie budowle nie mają prawa istnieć w tym znanym i uporządkowanym świecie... ....barwnego Chińskiego miasta. Kultura orientu. Te dziwne smaki, różnobarwne stroje. Aż kręci się w głowie od tej inności i przepychu. Ale nie zapominajmy po to tu przyszliśmy. Gdzieś tutaj, czai się zło. Gdzieś tutaj majaczy.... ....spowity we mgłach Londyn, wygrywający swe wieczorne melodie. Tropimy te plugawe istoty, by odesłać je raz na zawsze, do wymiaru ich Pana. Strach mnie oblatuje na samą myśl, przed zmierzeniem się z .... Wielkim Śpiącym, Królem w Żółci a może Yog Sothothem. Z jakim z tych Wielkich Przedwiecznych zmierzymy się tym razem, wędrując po świecie i przeżywając epickie, niezapomniane starcia. Stawką jest przecież cały świat. Gorąco polecam. Bo takiej przygody nie zaznacie w pierwszej lepszej grze planszowej.

  Ocena: 5/5

  sla

  Data dodania: 25 November 2018

  Bardzo dobra gra przygodowa, w której wychodzimy z miasteczka Arkham mierzyć się z Przedwiecznymi na całym świecie. Mechanika znacznie uproszczona względem Horroru w Arkham (gra planszowa, 2 edycja) - zrezygnowano m.in. z fazy przygotowania, nie ma zasad specjalnych dla potworów latających, ale za to badacze zyskali możliwość rozwijania swoich statystyk; nie ma toru paniki, przez co nie ma możliwości żeby niektóre lokacje zostały zamknięte itp. Dzięki tym zabiegom rozgrywka jest bardziej dynamiczna, a zasady znacznie prostsze do wytłumaczenia. Rzucanie czarów wywołuje różne efekty, króre wpływają również na naszego Badacza - ten sam czar, może wywołać odmienny efekt zależnie od tego którą kartę danego czaru użyliśmy (opisane są na rewersie kart czarów). Zdecydowanie na plus jest przygotowywanie talii mitów, którą budujemy zależnie od wybranego Przedwiecznego, z trzech różnych rodzajów kart mitów, które różnią się poziomem trudności i będą różnicować rozgrywkę kiedy będziemy starali powstrzymać tego samego Przedwiecznego któryś raz z kolei. Na uwagę zasługuje również sposób pozyskiwania wskazówek poprzez karty spotkań, które znowu są różne zależnie od Przedwiecznego. Na minus trochę mała ilość Kart Spotkań, ale na to można zaradzić jednym małym dodatkiem - Zaginioną Wiedzą. Jeżeli chodzi o klimat, to kwestia indywiudalna - osobiście wolę ten z Horroru w Arkham (gra planszowa, 2 edycja), gdzie poczucie beznadziejności i ciągłego osaczenia towarzyszą nam przez cały czas. Natomiast ten w Eldritch Horror kojarzy mi się bardziej z przygodami Indiany Jonesa, gdzie odwiedzamy różne miejsca na świecie i rozwiązujemy zagadki. Podsumowując, jeśli gracz ceni bardziej przygodę i dynamikę, to zdecydowanie warto sprawdzić Eldritch Horror. Jeśli jednak wolimy grozę, lubimy kombinować i planować każdy kolejny ruch, to na te spekty zdecydowanie większy nacisk kładzie Horror w Arkham (gra planszowa, 2 edycja).

  Ocena: 5/5

  Napisz recenzję

  Właściciel sklepu internetowego nie gwarantuje, że publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go kupili.

  Zobacz także:
  Klienci polecają również:
  Sklep internetowy dragoneye.pl to sklep z grami, oferuje gry planszowegry karciane dla dorosłych gry imprezowe inaczej gry dla par, gry biznesowegry fabularne oraz gry paragrafowe. Nasz sklep to też sklep z grami karcianymi w tym sklep internetowy z grami planszowymi, w ofercie dostępne są gry takie jak pokemon, warhammer, magic the gathering, Marvel, Star Wars, Władca Pierścieni, Wiedźmin, Monopoly, Scrable. Jednym z najlepszych produktów jest gra planszowa, gra planszowa dla dzieci, gry bitewne, posiadamy w naszym sklepie najlepsze gry planszowe, w tym gry strategiczne, gry edukacyjne, gry rodzinne. Jeżeli interesuje Cię zabawa gry, gry dla dzieci, to nasz sklep z grami dla dzieci, sprosta twoim wymaganiom, bo nasz gry sklep internetowy to jedyne takie miejsce dla Ciebie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do zakupów.
  Dbamy o Twoją prywatność

  Pliki cookies i pokrewne im technologie umożliwiają poprawne działanie strony i pomagają dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Możemy wykorzystywać pliki cookies własne oraz naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, również w celu dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Możesz zaakceptować wykorzystanie wszystkich tych plików lub dostosować użycie plików do swoich preferencji.

  Dbamy o Twoją prywatność

  Pliki cookies i pokrewne im technologie umożliwiają poprawne działanie strony i pomagają dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Możemy wykorzystywać pliki cookies własne oraz naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, również w celu dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Możesz zaakceptować wykorzystanie wszystkich tych plików lub dostosować użycie plików do swoich preferencji.

  Zarządzaj cookies

  Niezbędne pliki cookie
  Korzystanie przez nas z niezbędnych plików cookie jest konieczne dla prawidłowego funkcjonowania strony internetowej. Pliki te są instalowane w szczególności na potrzeby zapamiętywania sesji logowania lub wypełniania formularzy, a także w celach związanych ustawieniem opcji prywatności.
  Analityczne pliki cookie
  Analityczne pliki cookie umożliwiają sprawdzenie liczby wizyt i źródeł ruchu w naszym serwisie. Pomagają nam ustalić, które strony są bardziej, a które mniej popularne, i zrozumieć, jak użytkownicy poruszają się po stronie. Dzięki temu możemy badać statystki i poprawiać wydajność naszej witryny. Informacje zbierane przez te pliki cookie są agregowane, nie mają więc na celu ustalenia Twojej tożsamości. Jeśli nie zezwolisz na stosowanie tych plików cookie, nie będziemy wiedzieć, kiedy odwiedziłeś naszą stronę internetową.
  Funkcjonalne pliki cookie
  Funkcjonalne pliki cookie zapamiętują i dostosowują stronę do Twoich wyborów, np. preferencji językowych. Możesz ustawić przeglądarkę tak, aby blokowała lub ostrzegała o niezbędnych i funkcjonalnych plikach cookie, jednak spowoduje to, że niektóre części witryny mogą nie działać prawidłowo.
  Reklamowe pliki cookie
  Reklamowe pliki cookie pozwalają na dopasowanie wyświetlanych treści reklamowych do Twoich zainteresowań, nie tylko na naszej witrynie, ale też poza nią. Mogą być instalowane przez partnerów reklamowych za pośrednictwem naszej strony internetowej. Na podstawie informacji z tych plików cookie i aktywności w innych serwisach jest budowany Twój profil zainteresowań. Reklamowe cookies nie przechowują bezpośrednio Twoich danych osobowych, ale identyfikują Twoją przeglądarkę internetową i sprzęt. Jeśli nie zezwolisz na stosowanie tych plików cookie, dalej będziemy mogli wyświetlać Ci reklamy, jednak nie będą one dopasowane do Twoich preferencji. Zobacz jak Google używa tych danych. Możesz zrezygnować ze wszystkich spersonalizowanych reklam w ustawieniach reklam, lub z wybranych firm na stronie www.aboutads.info.
  Powered by eBiznes.pl