English
 • Przechowalnia 0
 • Neuroshima hex (edycja 3.0)

  88,90 zł

  Producent: Portal Games
  Kod: 491
  Wysyłka:24 godziny
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:szt.

  Neuroshima HEX 3.0 to planszowa gra strategiczna rozgrywająca się w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez mutantów i bezwględne maszyny Molocha. Każdy z graczy dowodzi jedną z armii, na którą składają się żetony jednostek, modułów i akcji, które wykłada się na heksagonalnej planszy pola bitwy.

  Każda armia składa się z 35 żetonów, na które składają się żetony jednostek oraz akcji specjalnych. Jednostki wykłada się na planszę, na dowolnym polu nie zajętym przez inny żeton. Każda z nich ma oznaczenie informujące, czy jest jednostką strzelającą czy walczącą wręcz a także inicjatywę (o wartości od 0 do 3). Na żetonie znajdują się także symbole oznaczające z jaką siłą i w jakie kierunki atakuje. Niektóre jednostki mają zdolności specjalne, np. „Sieciarz” może zablokować działanie sąsiadującej jednostki, inne mogą atakować dwukrotnie, jeszcze inne mają zamontowany pancerz itp. Symboli jest niewiele, są czytelne i bardzo łatwo się w nich połapać - nie trzeba ich nawet specjalnie znać przed rozgrywką. Przykładowe żetony można zobaczyć w galerii poniżej.
  Wśród żetonów występują żetony specjalne „Bitwa”, które można zagrać, aby rozpocząć walkę. Momenct rozstrzygania bitwy jest bardzo efektowny - wiele jednostek ginie, wykonując przed śmiercią jeszcze jeden, zabójczy atak. Dobre ustawienie jednostek i ich osłona oraz ochrona bazy są bardzo trudne, często więc posyła się jednostki w samobójcze misje, aby tylko zdjąć jeszcze jeden punkt z bazy przeciwnika.

  Nowa edycja niesie wiele zmian. Są to:
  1. Ilustracje: wszystkie żetony, plansza oraz okładka mają nowe ilustracje przygotowane specjalnie do tej edycji. Za projekt okładki odpowiada Piotr Cieśliński pracujący na co dzień nad okładkami książek dla wydawnictwa Fabryka Słów, projekt planszy przygotował Michał Oracz, a ilustracje na żetonach wykonał pracujący z nami od wielu lat Piotr Foksowicz oraz Invlove.

  2. Znaczniki obrażeń: do Neuroshimy Hex wracają znane z pierwszej edycji znaczniki obrażeń sztabów. W zestawie znajdują się cztery znaczniki. Dla rozgrywek na większą ilość graczy na planszy pozostaje licznik obrażeń tak, jak w poprzedniej edycji.

  3. Talia Hexogłówek: do Neuroshimy Hex dodaliśmy 55 kart z hexogłówkami zaprojektowanymi przez Michała Herdę, który od wielu lat zajmuje się projektowaniem podobnych łamigłówek. Dzięki tym 55 kartom możecie pobawić się w Neuroshimę nawet, gdy nie ma w okolicy przeciwnika!

  4. Grube żetony: w nowym wydaniu żetony drukowane są na grubej tekturze (1.5 mm).

  5. Nowe ikony: ikony na żetonach uległy minimalnej zmianie - mają dodany kolor oraz są wyraźniej zaznaczone na żetonach. Ponadto zmieniła się ikona wytrzymałości (dotąd zbyt podobna do ikony medyka, teraz zmieniła się w ikonę tarczki), usunięto z żetonów ikonę klepsydry, która nie wnosiła do gry istotnych informacji oraz zmieniła się ikona „Bomby” na żetonie Klauna, ponieważ po klaryfikacji reguły zbyt różni się od Bomby, czyli żetonu natychmiastowego.

  6. Poszerzona instrukcja: nowe wydanie posiada nową instrukcję, która została zaktualizowana o wyjaśnienie wszystkich problemów, jakie przez lata były zgłaszane na forach internetowych.

  7. Zmiany w regułach: nowa reguła zmniejszająca losowość dociągu, nowa reguła likwidująca pechowy dociąg oraz nowy tryb gry na 3 graczy. 

  8. Karty referencyjne: do pudełka dodano cztery karty referencyjne - dla każdej z podstawowych armii w grze.

  Zawartość pudełka:
  ♦ plansza
  ♦ 35 żetonów armii Posterunku
  ♦ 35 żetonów armii Molocha
  ♦ 35 żetonów armii Hegemonii
  ♦ 35 żetonów armii Borgo
  ♦ 8 znaczników armii
  ♦ 8 znaczników ran
  ♦ 4 liczniki obrażeń
  ♦ 55 kart z hexogłówkami
  ♦ instrukcja

  Gra została laureatem nagrody Gra Roku 2007 - Wyróżnienie Graczy - tym samym została uznana przez graczy za najlepszy tytuł wydany w naszym kraju w 2007 roku.


                                                                            

  Liczba opinii: 1

  Moon

  Data dodania: 13 October 2022

  Uwielbiam tę grę. Moim zdaniem, najwyższy punkt designerskiej ekspresji Michała Oracza. Prawdziwe przedłużenie żywota kultowej gry fabularnej. Genialnie przełożone realia postapokalipsy, pełne brutalnych starć i zagrywek. To jest konflikt. Brudny, pozbawiony zahamowań, rozgrywany ku zwycięstwu za wszelką cenę. W NS Hex emocje i decyzyjność czają się na każdym kroku. Od momentu doboru żetonów w turze, gdy musisz zdecydować, który odrzucić, a które pozostawić i dołożyć do pola walki, po taktykę na planszy. Jest tak wiele dróg, rozkmin, pomysłów i wyczuwalny ciężar tych decyzji, że momentalnie czuję się, jak na - zniszczonych wielką wojną - terytoriach Molocha. Czasem stracisz część oddziałów nie wiadomo kiedy, bo Twój przeciwnik czekał, i czekał, przez wiele tur, by w końcu utworzyć wyrwę w Twojej linii obrony. Czasem będziesz salwował się ucieczką mobilnej armii, by zejść z linii maszyn i we właściwym momencie uderzyć z całą pozostałą na froncie mocą. Może po prostu od początku zaczniesz grać twardo, wypalając ołów we wszystko co poruszy się na linii horyzontu? Decyzja należy do Ciebie. Dla każdego będzie tu coś miłego, z czym poczuje się panią lub panem rubieży : ). Ponadto bardzo dobre wykonanie, charakterystyczne armie, mnogość armii-dodatków i wciąż trwające wsparcie dla tej gry sprawiają, że bez żadnych wątpliwości powinniśmy dołączyć do jednej z frakcji i rzucić się w sam wir potyczki.

  Ocena: 4/5

  Napisz recenzję

  Właściciel sklepu internetowego nie gwarantuje, że publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go kupili.

  Autor: Michał Oracz
  Wydawca: Portal Games
  Wydanie: polskie

  Liczba graczy: 2 - 4 osoby
  Wiek graczy: od 10 lat
  Czas gry: ok. 45 - 90 minut
  Zobacz także:
  Klienci polecają również:
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.