English
 • Przechowalnia 0
 • Strona głównaGRY PLANSZOWEStrategiczne/EkonomiczneOn Mars (edycja kickstarter - PL)
  Promocja

  On Mars (edycja kickstarter - PL)

  599,90 zł 589,90 zł

  Producent: Hobbity
  Kod: 1765
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu


  On Mars - gra planszowa

  On Mars to gra planszowa, która pozwoli Wam wcielić się w rolę szefa jednej z prywatnych kompanii eksploracji i kolonizacji przestrzeni kosmicznej. Zostaniecie pionierami w swoim fachu. Waszym celem będzie rozwinięcie największej, najbardziej zaawansowanej, samowystarczalnej i niezależnej od ziemskich korporacji, kolonii na Marsie, osiągając tym samym założenia misji wyznaczonej przez OMDE, jak również ukryty cel własnej korporacji. Aby tego dokonać, każdy będzie się starał rozwijać główną kolonię założoną w 2034 roku przez Organizację Rozwoju i Eksploracji Marsa - OMDE (Organization for Mars Development and Exploration), która będzie przedsionkiem do szerszej eksploracji czerwonego globu.

  Poprzez ściąganie na Marsa nowych osadników i odpowiednie nimi zarządzanie będziecie mogli odkrywać nowe terytoria; wydobywać zasoby ukryte pod jego powierzchnią; oraz zarządzać konstrukcją, zasilaniem i modernizacją budynków takich jak: generatory tlenu, elektrownie czy kopalnie. Celem ludzkości na nowej planecie jest mądre zarządzanie wodą, powietrzem, i innymi dobrami niezbędnymi do przeżycia, które w tych niegościnnych warunkach warte są dużo ważniejsze niż pieniądze. Czy odważycie się wziąć udział w następnym, największym projekcie kolonizacyjnym ludzkości?

  Jak wygląda rozgrywka?
  Rozgrywka w On Mars odbywa się w turach podzielonych na fazy. Wspólnie zdecydujecie, który z celów OMDE będzie realizowany w czasie gry; jaki będzie początkowy rozkład kolonistów w koloniach dostępnych na początku zabawy oraz jakie początkowe budynki wspólnotowe i materiały musi zapewnić i autoryzować Ziemia. Daje to możliwość przeprowadzenia wielu różnych wariantów układu startowego, co zachęca do ponownych prób kolonizacji obcej planety.
  Następnie otrzymacie wspólny dla wszystkich, ograniczony zestaw akcji, możliwy do wykonania w swojej turze, oraz surowce zapewnione przez Ziemię, które wybraliście w poprzednim etapie. Zgodnie z kolejnością rozgrywki będziecie mogli wykonywać po jednej akcji. Akcje dostępne dla graczy to: wznoszenie budynków; produkowanie łazików planetarnych oraz statków: pozyskiwanie, zakup oraz sprzedaż materiałów; eksploracja planety; oraz prowadzenie badań. Trzeba planować swoje działania rozważnie, gdyż budynki zużywają energię, a niektóre z budynków późniejszych faz w ogóle nie mogą zostać przez Was wzniesione przed elektrowniami. Różne akcje obarczone są innymi kosztami. Do wykonywania niektórych przydziela się pracowników (wykorzystywana jest znana z innych tytułów mechanika worker placement - rozmieszczania robotników), do wykonania innych umieszcza się karty, a jeszcze inne wymagają użycia naukowca lub specjalisty posiadającego odpowiedni tytuł inżynierii. Każda akcja dodatkowo związana jest z wykorzystaniem ograniczonych zasobów energii. Istotnym elementem jest wiec odpowiednie zarządzanie generatorami energii i elektrowniami, oraz poświęcanie akcji na ich rozbudowę. Budynki wymagają odpowiednich surowców do wzniesienia, które będziecie zmuszeni zakupić lub pozyskać z rud. Aby korzystać z budynków, trzeba będzie przydzielić do nich pracowników, zasilić je energią oraz dostarczyć do nich tlen. Będziecie też zmuszeni zapewnić swoim pracownikom wystarczające do przetrwania i działania ilości tlenu, żywności i wody, oraz schronienie przed niegościnnymi warunkami planety. Dodatkowo będziecie rozważali możliwość magazynowania tych zasobów do późniejszego wykorzystania, aby kolonie mogły się ciągle rozwijać i zwiększać swoje populacje.

  Brzmi skomplikowanie? Bo tak jest! On Mars to wielka gra, z wielką zawartością i wymagająca od graczy przemyślanego działania, planowania strategii, ciągłego przeliczania opłacalności wykonywanych akcji - na pewno nie polecamy jej początkującym lub niedzielnym graczom.

  Opis gry w serwisie Boardgamegeek.com (j. angielski)

  Koszulki pasujące do gry On Mars:

  Standard Card Game (24 szt.)
  Mini European (25 szt.)

  Liczba graczy: 1-4 osoby
  Wiek: od 14 lat
  Czas gry: około 90-180 minut
  Wydanie: polskie

  Zawartość pudełka:
  Edycja Kickstarter (j. ang) 

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję
  Zobacz także:
  Klienci polecają również:
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.