• Przechowalnia 0
 • Podsumowanie tygodnia

  Gry planszowe, fabularne i bitewne - sierpień 2022

  Witajcie,
  Połowa wakacji już za nami i niektórzy z nas już są po urlopie wspominając beztroskie chwile spędzone w wolnym od pracy czasie, a niektórych ten luksus dopiero czeka. Są też pewnie tacy, którzy akurat czytają ten wpis wygrzewając się na leżaku, bujając na hamaku, czy spędzając czas bardziej aktywnie. Wszystkich nas, czytających to podsumowanie łączy jednak jedno - pasja, lub choćby zainteresowanie grami planszowymi, bitewnymi i karcianymi, a DragonEye nie ustaje w wysiłkach, aby poszerzać grono planszówkowych hobbystów i pilnować, aby żar naszej miłości do gier lądujących na stole nie wygasł - nawet wakacyjną porą. W tym tygodniu mamy sporo nowości, tytułów, które zamówiliście dawno temu i wreszcie doczekały się premiery lub dodruku. Mamy też bardzo dużo zapowiedzi gier, szczególnie tych ciężkich tytułów, dla prawdziwych graczy, lubiących godzinami ślęczeć nad planszą obmyślając swoje zagrania i kalkulując opłacalność kolejnych posunięć. Oby to piękne lato trwało jak najdłużej, bo doprawdy, w tym roku jest w co grać i jest jak wykorzystać czas wolny - dostatek nowości płynie do nas, póki co, nieprzerwanym strumieniem.

  Nowe przedsprzedaże
  W tym tygodniu mamy sporo tytułów dla prawdziwych koneserów planszowych bojów. Część z nich to dodruki, część z nich to w naszym sklepie nowości i większość łączy jedna osoba Vital Lacerda to twórca gier specyficzny, uwielbiany przez jednych, znienawidzony przez drugich, ale wszyscy raczej zgadzają się, że każdy kolejny tytuł tego autora to mistrzostwo zawikłania i przepalania zwojów mózgowych. Zależnie więc od tego, czy jesteś graczem niedzielnym, czy "zawodowym", powinieneś odpowiednio, albo omijać jego dzieła, albo skolekcjonować je wszystkie. Często zastanawiamy się, co trzeba mieć pod kopułą, żeby tworzyć tego typu gry, gdzie głowa potrafi rozboleć od czytania instrukcji, a sama rozgrywka powoduje liczne paraliże decyzyjne i przegrzanie szarych komórek. Nie są to więc gry dla wszystkich, aczkolwiek zachęcamy, jeśli macie taką możliwość a nie mieliście jeszcze okazji, spróbować zagrać choć w jeden z jego tytułów, może się okazać, że będzie to dla Was ten jedyny tytuł, w który będziecie chcieli grać do końca swych dni. Te pozycje to kolejno On Mars, Lisboa, Rococo, Kanban oraz Escape Plan i wszystkie mają dotrzeć do nas jeszcze w sierpniu.
  Z innych przedsprzedaży mamy dla Was nowy zestaw do Vampire: The Eternal Struggle - The Fall of London, wprowadzający mnóstwo nowych, tematycznych kart, które pozwolą dodać potężnych sojuszników do Waszych Talii. Mamy też nową grę fabularną Bluebeard's Bride, która da Wam możliwość zanurzenia się w niepowtarzalnej, mrocznej i wręcz makabrycznej atmosferze opowieści baśniowej grozy. Pojawiło się też coś dla miłośników Terraformacji Marsa oraz nowa gra z serii Kingdomino, przenosząca graczy aż do prehistorii.

  On Mars: Gra Planszowa
  On Mars: Edycja Kickstarter
  Dostawa planowana na sierpień 2022

  Lisboa - gra planszowa
  Lisboa
  Dostawa planowana na sierpień 2022
  Rococo Deluxe - gra planszowa
  Rococo
  Dostawa planowana na sierpień 2022

  Kanban EV - gra planszowa
  Kanban EV
  Dostawa planowana na sierpień 2022

  Escape Plan - gra planszowa
  Escape Plan
  Dostawa planowana na sierpień 2022

  Vampire: The Eternal Struggle - The Fall of London
  Vampire: The Eternal Struggle - The Fall of London
  Premiera planowana na IV kwartał 2022

  Bluebeard's Bride - gra fabularna
  Bluebeard's Bride (edycja polska)
  Premiera planowana na wrzesień 2022

  Terraformacja Marsa: Zestaw Dodatkowych Kart
  Terraformacja Marsa: Zestaw Dodatkowych Kart
  Premiera planowana na koniec sierpnia 2022

  Kingdomino: Prehistoria - rodzinna gra planszowa
  Kingdomino: Prehistoria
  Premiera planowana na wrzesień 2022


  Premiery i dodruki w mijającym tygodniu
  Doczekaliście się! Tak, w tym tygodniu pojawiły się wreszcie dodruki rewelacyjnego Unmatched, które to szumnie zapowiadaliśmy od dłuższego czasu, a o którego Wy rozpytywaliście w licznych mailach. Doprawdy, fenomen i popularność tej gry nadal nas momentami zaskakuje, ale tak to już jest z dobrymi grami, że każdy chce je mieć, i to jak najszybciej.
  Przeglądając planszówkowe nowości nie sposób nie wspomnieć o "n-tym" już dodruku Scythe, który się u nas bardzo szybko wyprzedał. Dotarł on tym razem wraz z dodatkiem Igrając z Wiatrem, wprowadzającym podniebne statki, urozmaicające i tak już wyśmienitą rozgrywkę. Tutaj jednak mała uwaga - Igrając z Wiatrem dotarło do nas tylko w części i niestety jeszcze nie wszystkie zamówienia zostały zrealizowane. Druga część dostawy ma do nas dojechać w nadchodzącym tygodniu i będzie na tyle duża, że jeszcze możecie się w ten dodatek u nas zaopatrzyć.
  Przechodząc dalej, zahaczamy o temat gier bitewnych. Song of Ice and Fire to pozycja, która niedawno trafiła na nasz DragonEye'owy stół i szybko z niego raczej nie zejdzie. Rozgrywka wciąga i to nie tylko z powodu masy świetnie wykonanych figurek. Mamy tu bardzo proste jak na grę bitewną, ale za to bardzo sprytne, rozwiązania pozwalające nam na stosowanie przeróżnych strategii, zagrań taktycznych i kombinacji dających nam bonusy przekładające się na zwiększenie zdolności bojowych naszych oddziałów. Wszystko jest tutaj bardzo tematyczne, przemyślane i pięknie wykonane - każdy fan książkowej Pieśni Lodu i Ognia, czy serialowej Gry o Tron powinien sprawdzić ten tytuł. Oczywiście nie piszemy o nim bez powodu - w zeszłym tygodniu miała miejsce premiera dwóch nowych zestawów startowych dla rodów Starków i Lannisterów. To jak? Po której stronie konfliktu się opowiecie?
  Na koniec mamy miłą niespodziankę dla fanów gier fabularnych, szczególnie tych, którzy lubią obślizgłe, mackowate klimaty i atmosferę grozy wplecioną w zawikłane, detektywistyczne śledztwa. Premiera "Na Tropie Cthulhu" miała się odbyć dużo później, ale wydawca postanowił nam zrobić niespodziankę i oto mamy go już u siebie, a każdy kto zamówił swój egzemplarz w przedsprzedaży, już dostał go w swoje ręce.

  Unmatched: Bitwa Legend - gra planszowa
  Unmatched: Bitwa Legend

  Unmatched: Robin Hood vs WIelka Stopa
  Unmatched: Robin Hood vs WIelka Stopa

  Scythe - gra planszowa
  Scythe

  Scythe: Igrając z Wiatrem - dodatek do gry planszowej
  Scythe: Igrając z Wiatrem

  Na Tropie Cthulhu - gra fabularna
  Na Tropie Cthulhu

  A Song of Ice and Fire (edycja polska) - Zestaw Startowy Rodu Lannister
  A Song of Ice and Fire (edycja polska) - Zestaw Startowy Rodu Lannister

  A Song of Ice and Fire (edycja polska) - Zestaw Startowy Rodu Stark
  A Song of Ice and Fire (edycja polska) - Zestaw Startowy Rodu Stark

  Spodziewane w nadchodzącym tygodniu

  Gry Bitewne w naszym sklepie zyskują coraz większą popularność i coraz więcej osób wkręca się w to fantastyczne hobby jakim jest kolekcjonowanie i malowanie modeli, a później wystawianie ich na placu boju pod swoim sztandarem. Tak więc niewyobrażalne byłoby pominięcie premiery kolejnego dużego zestawu od Games Workshop, w którym znajdziecie dwie nowe armie oraz wszystkie elementy niezbędne do rozpoczęcia rozgrywek w systemie Warcry, dosyć lekkim bitewniaku, przeznaczonym bardziej dla początkujących lub casualowych graczy. 
  Oczywiście to jednak nie wszystko. W nasze skromne progi trafi w przyszłym tygodniu bardzo długo niedostępny na rynku Roll Player, który z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom ostrej rozkminy o przystępnych i łatwych do zapamiętania zasadach. Ale co wyróżnia tak na prawdę Roll Playera, to bardzo nietypowa tematyka rozgrywki. Tworzymy tu bowiem bohatera, który przemierzać ma fantastyczny świat w poszukiwaniu przygód i nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że na samej kreacji postaci wraz z jej historią i ekwipunkiem, rozgrywka właściwie się kończy. Podczas gry staramy się wypełnić unikalne dla nas cele, zdobywając przedmioty, specjalne umiejętności i manipulując statystykami w taki sposób, aby zyskać jak najwięcej punktów. Polecamy fanom fantasy i logicznych łamigłówek.

  Warcry: Heart of Ghur
  Warcry: Heart of Ghur

  Roll Player - gra planszowa
  Roll Player


  Wygląda na to, że to już wszystko w tym tygodniu. Do napisania!

  Zespół DragonEye

  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.