English
 • Przechowalnia 0
 • Roll Player (PL)

  189,90 zł

  Producent: Ogry Games
  Kod: 1106
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Dynamiczna, zmuszająca do myślenia gra z negatywną interakcją polegająca na "wyturliwaniu" niepowtarzalnych bohaterów!

  Prawdziwi bohaterowie nie pojawiają się ot tak - trzeba ich najpierw stworzyć! Rasa, klasa, charakter, umiejętności, cechy i ekwipunek, każdy szczegół może przesądzić o tym, czy nasz bohater będzie gotowy stawić czoła przeciwnościom i zdobyć sławę i bogactwo.

  Pomysł na Roll Player jest prosty - będziecie rzucać kolorowymi kośćmi tak długo, aż uda Wam się stworzyć kompletną kartę postaci bohatera. Co wcale nie znaczy, że postać ta będzie w najmniejszym stopniu przypadkowa, bo w Roll Player każdy wynik rzutu można przekuć na swoją korzyść.

  Na przykład do ustalenia cechy inteligencji barbarzyńcy - uwalniając go od nadmiaru egzystencjalnych rozmyślań sprawiamy, że jego szanse na chwałę i bogactwo zdecydowanie wzrosną. A możliwość zakupu odpowiedniego ekwipunku i dodatkowych cech sprawia, że wachlarz opcji taktycznych mamy na prawdę szeroki.

  Dzięki temu Roll Player to szybka i łatwa do przyswojenia gra, która jednak potrafi być zaskakująca przy każdym kolejnym rzucie, a żeby wygrać, trzeba będzie nie raz podrapać się po głowie.

  Na czym polega Roll Player?

  Wiemy już, że Roll Player to gra o tworzeniu postaci. Zabawę zaczniecie więc od wybrania jednej z klasycznych dla fantasy ras (Elf, Krasnolud, Niziołek i Człowiek). Następnie wylosujecie profesję Waszego bohatera (kartę Klasy), a także jej unikatową historię oraz charakter. Wszystkie te elementy będą miały znaczenie w dalszej rozgrywce, a liczba ich kombinacji wpływa wprost na wysoką regrywalność gry.

  Dalej wszystko opiera się na rzutach kostkami. Właśnie przy ich użyciu wypełnicie 18 pustych miejsc tworzących poszczególne linie 6 atrybutów - siły, zręczności, kondycji, inteligencji, mądrości i charyzmy. Kości będziecie wielokrotnie zamieniać miejscami i obracać po to, by ich końcowy układ jak najlepiej pasował do wymagań Waszego bohatera (jego rasy, profesji i historii).

  Żeby sprawę dodatkowo urozmaicić, do gry dochodzi także wątek rywalizacji. Z innymi graczami będziecie rywalizować o pierwszeństwo na rynku. Tam będziecie mogli wydać zebrane złoto na nabycie dodatkowych cech, naukę zdolności i zakup broni i pancerza. Zwycięży gracz, którego bohater na koniec gry będzie najpotężniejszy, czyli zdobędzie najwięcej gwiazdek reputacji.

  Roll Player, czyli:

  ♦ Doskonała zabawa i mnóstwo kolorowych kości (wszyscy kochają kości!).
  ♦ Klimat klasycznych gier fabularnych, zarówno na papierze, jak i ekranie.
  ♦ Regrywalność. Losowość rzutów jest pozorna, a liczba kombinacji cech i kart sprawia, że jest mnóstwo opcji, które urozmaicają kolejne rozgrywki.
  ♦ Ciekawa mechanika oparta o akcje atrybutów. To całe sedno zabawy. Będziecie musieli planować, przewidywać i uważać na to w jakim miejscu i w jakiej kolejności będziecie układać kolejne kości na Waszych kartach postaci.
  ♦ Proste zasady - do wytłumaczenia w 15 minut.

  Opis gry w serwisie BoardGameGeek.com

  Zawartość pudełka:

  ♦ zasady gry
  ♦ mieszek na kości
  ♦ 73 kości (k6)
  ♦ karty rynku
  ♦ karty inicjatywy
  ♦ karty charakteru
  ♦ 4 karty pomocy gracza
  ♦ żetony złota
  ♦ 6 kart postaci
  ♦ żetony charyzmy
  ♦ karty historii
  ♦ znaczniki śledzenia

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję

  Autor: Keith Matejka
  Wydawca: Ogry Games
  Ilustracje: John Ariosa, Luis Francisco
  Wydanie: polskie

  Liczba graczy: 1 - 4 osób
  Wiek graczy: od 10 lat
  Czas gry: ok. 90 minut

  Zobacz także:
  Klienci polecają również:
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.