English
 • Przechowalnia 0
 • Szarlatani z Pasikurowic
  [1463]
  Cena: 139,90 zł
  od Ł.Ż Data dodania: 30 October 2022

  Ryzyko, warzenie eliksirów, rywalizacja i ogrom zabawy, czegóż więcej chcieć od porządnej gry planszowej? Szarlatani z Pasikurowic dają nam wszystkie te cztery elementy i jeszcze wiele ponadto. Gra lekka, przyjemna i w dodatku bardzo regrywalna, a do tego wykonana starannie z dbałością o szczegóły, utrzymane w klimacie zwariowanych alchemików, którzy sami nie zawsze wiedzą, co warzą w swoim kotle. Z racji prostoty zasad, gra nadaje się dla każdego, nawet dla najmłodszych i dla osób, które zaczynają dopiero swoją przygodę z grami planszowymi. Lecąc na skróty z zasadami, każdy z graczy ma własną planszetkę, która przedstawia jego kociołek i warzący się w nim eliksir. Gra toczy się na przestrzeni 9 rund, w czasie których każdy z graczy warzy jeden eliksir, poprzez losowanie w ciemno ze swojego woreczka różnych składników. Tylko i wyłącznie od decyzji każdego z graczy zależy, kiedy kończy warzyć swój napar, jednak należy mieć na względzie, że nasz kociołek może eksplodować, jeżeli znajdzie się w nim siedem białych znaczników. Pomiędzy poszczególnymi rundami, każdy z graczy może dokupić kolejne składniki do swojego worka, aby następny eliksir był wart jeszcze więcej punktów. Tyle o zasadach, a teraz czas na moją całkowicie subiektywną opinię o grze. Na plus na pewno wykonanie oraz kolorystyka, umila ona całą rozgrywkę i sprawia, że z jeszcze większą ciekawością obserwuje się, co dzieje się w naszym kociołku, oraz czy kociołki innych graczy przypadkiem właśnie nie wyleciały przez poszycie namiotu. Dużym plusem gry jest regrywalność i różnorodność składników, co sprawia, że każda rozgrywka jest całkowicie inna od poprzedniej. Tematem spornym będzie losowość w grze, którą osoby o mniej strategicznym podejściu do gier planszowych będą cenić, a ci z fanów planszówek, którzy przyzwyczajeni są do planowania kilka ruchów do przodu, mogą być lekko sfrustrowani. Minusem samej gry, jest całkowity brak interakcji pomiędzy graczami, co w przypadku koncepcji szarlatanów, którzy zapewne podpatrywaliby innych i podkładali sobie przysłowiową świnię, wydaje się czymś oczywistym do wprowadzenia. Gra przeznaczona jest w oryginalnej wersji tylko dla czterech graczy, a więc nie można w nią grać w większym gronie. Podsumowując, grę można uznać za solidną, przyjemną i lekką w odbiorze, z wieloma elementami zarządzania ryzykiem, co przysparza wielu emocji w trakcie rozgrywki. Jednak wspomniane minusy, sprawiają, że nie można uznać jej za cud świata gier planszowych. Zdecydowanie jest to typ gry familijnej, która sprawdzi się na długie zimowe wieczory, w rodzinnym lub pozarodzinnym gronie.Ocena: 4/5

  Właściciel sklepu internetowego nie gwarantuje, że publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go kupili.

  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.