• Przechowalnia 0
 • Znajdziesz nas:


  facebook

  DragonEye na Instagramie
  Współpracujemy z:

  Tekhenu: Obelisk Słońca

  179,90 zł 167,90 zł

  Producent: Portal Games
  Kod: 2843
  Wysyłka:produkt na zamówienie
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  UWAGA:

  Ilość:szt.

  Tekhenu: Obelisk Słońca - gra planszowa
  Uwaga! Przedsprzedaż

  Tekhenu: Obelisk Słońca, to ekonomiczna gra planszowa, która zabierze graczy do starożytnego Egiptu, w świat egzotycznych bogów oraz budzących podziw cudów architektury i sztuki pośród gorących piasków pustyni. W tej strategicznej potyczce dla 1 do 4 osób, gracze manipulować będą kośćmi i dobierać akcje tak, aby jak najefektywniej wznieść kompleks świątyń. Wygra najsprytniejszy, najbardziej zaradny zarządca, pod którego ręką lud będzie najszczęśliwszy.

  Plansza w Tekhenu: Obelisk Słońca podzielona jest na sześć sekcji, a każda powiązana jest z Egipskim Bogiem: Horusem, Ra, Hathor, Bastet, Thothem i Ozyrysem. W jej centrum znajduje się ogromny obelisk (Tekhenu), który rzuca cień na różne części planszy. Zależnie od tego jak obelisk rzuca swój cień w określonym momencie, obszar wokół niego podzielony jest na znajdujący się w słońcu lub w cieniu. Wraz z postępem rozgrywki, rozkład obszarów znajdujących się w słońcu i w cieniu dynamicznie się zmienia.
  Gra toczy się na przestrzeni kilku rund. W każdej z nich gracze dobierają kości i wykonują akcje odpowiadające wartościom na nich pokazanym, oraz sekcjom w których się znajdują. Kości są w pięciu kolorach i każda z nich posiada określony status zależnie od tego z której strony obelisku się znajduje i w jak oświetlonym obszarze. Niektórych kości nie możemy dobierać, inne dadzą nam możliwość wykonania akcji powiązanych z określonym bogiem. Możemy też produkować surowce, jednak musimy robić to z rozwagą, z jednej strony potrzebujemy ich by nasi ludzie nie głodowali, a z drugiej ich nadmiar zaburzy naszą równowagę działając na naszą niekorzyść.  
  Punkty zwycięstwa zdobywamy za wznoszenie budowli takich jak warsztaty, posągi, filary, za szczęście panujące wśród naszego ludu oraz za nasze możliwości produkcyjne. Zwycięzcą zostaje oczywiście gracz z największą liczbą punktów.

  Warto zwrócić uwagę, że gra posiada tryb dla pojedynczego gracza. 


  Premiera planowana jest na maj 2021. Data premiery zależna jest od wydawcy i może ulec przesunięciu. Wysyłka oraz odbiór osobisty będą realizowane w dniu premiery.

  Opis w serwisie Boardgamegeek.com (j. angielski)

  Koszulki pasujące na karty do gry:
  Mini American (88 szt.)
  Tarot (4 szt.)


  Liczba graczy: od 1 do 4

  Czas rozgrywki: od 60 do 120 minut
  Wiek: od 14 lat

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję
  Klienci polecają również:
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.