• Przechowalnia 0
 • Tydzień gier rodzinnych


  Za nami dosyć spokojny tydzień w którym i tak trochę się wydarzyło. Mamy dla Was parę zapowiedzi oraz informacji odnośnie premier w przyszłym tygodniu - głównie prezentować będziemy gry rodzinne, ale trafiło się też kilka poważniejszych gier. Gdyby jednak te wiadomości nie zadowoliły miłośników cięższych tytułów - wiedzcie, że w przyszłym tygodniu być może pojawi się zapowiedź czegoś, co spędzi Wam sen z powiek.   Nowe Przedsprzedaże:

  Poprzez Historię - rozszerzenie do gry planszowej Osadnicy: Narodziny Imperium
  Osadnicy: Narodziny Imperium - Poprzez Historię
  Osadnicy powracają, aby rozjaśnić mroki historii i stworzyć cywilizację z prawdziwego zdarzenia. Rozszerzenie to wprowadza tryb kampanii, w której poprowadzimy nasz lud poprzez dzieje, ku nowoczesności, opracowując wynalazki, rozwijając kulturę, ekonomię oraz budując swoją militarną potęgę. Premiera ma nastąpić już w lipcu.

  Istanbul: Big Box - gra planszowa
  Istanbul - Big Box
  Kolejna świetna gra powraca w nowym wydaniu. Jako sprytny kupiec będziesz wysyłał swoich pracowników, lawirując w zawiłym labiryncie Stambulskiego bazaru, aby jak najszybciej zgromadzić jak największą fortunę. Gra dla urodzonych kombinatorów, którzy świetnie potrafią zorganizować swoje przedsięwzięcie i zaplanować kolejne ruchy by wyprzedzić przeciwników. Big Box zawierał będzie dwa wydane do tej pory dodatki - Mokka i Bakszysz oraz Listy i Pieczęcie, które wynoszą rozgrywkę na nową płaszczyznę strategii. Premiera już w sierpniu. 

  Załoga - W Poszukiwaniu Dziewiątej Planety
  Załoga: W Poszukiwaniu Dziewiątej Planety
  Logiczna gra kooperacyjna, w której wcielimy się w role astronautów wyruszających w podróż poprzez 50 misji o stopniowanym poziomie trudności, których akcja rozgrywać się będzie w zimnej pustce przestrzeni kosmicznej. Poszukiwać będziemy tutaj teoretycznej, dziewiątej planety a kluczowym zadaniem graczy będzie sprawna komunikacja, co podczas gry okaże się zadaniem nieco utrudnionym... Polecamy, tym bardziej, że gra już została doceniona zdobywając nominacje do nagrody Golden Geek w kilku kategoriach i zdobywając tytuł najlepszej gry kooperacyjnej roku 2019 według serwisu Boardgamegeek.com.  Premiery w mijającym tygodniu:

  Fallout: Shelter - gra planszowa
  Fallout Shelter
  Nareszcie możemy oderwać się od ekranów telefonów i przenieść do świata Fallouta w dosyć nietypowym, bardziej kolorowym i lżejszym wydaniu. Zarządzać będziemy swoją kryptą, organizując jej mieszkańcom zajęcia, reagując na zagrożenia i wysyłając naszych podwładnych na radioaktywne pustkowia, rywalizując jednocześnie z innymi kandydatami o stanowisko Nadzorcy. Świetna gra, podczas której doskonale może się bawić cała rodzina. 

  Little Town - edycja polska
  Little Town - edycja polska
  Kolejny fajny, rodzinny tytuł. Tym razem planować i rozbudowywać będziemy wioskę, starając się jednocześnie pozyskiwać cenne surowce i blokować ruchy innych graczy. Niezaprzeczalną zaletą tej gry jest szybka rozgrywka - partyjkę można pyknąć w pół godziny z poczuciem rozegrania pełnoprawnej gry.


  Premiery w nadchodzącym tygodniu:

  Dugeons & Dragons: Wybrzeże Mieczy
  Dungeons & Dragons: Wybrzeże Mieczy
  Dla wszystkich którzy lubią wraz z grupą znajomych zagłębić się w mrocznych lochach i porwać  na smoki, dla wszystkich którzy nie boją się niebezpieczeństw i stają mężnie naprzeciw każdego stawianego im wyzwania zanurzając się bez pamięci w przygodzie - już niebawem, bo za kilka dni nastąpić ma premiera kolejnego podręcznika do gry fabularnej Dungeons & Dragons, która opisywać będzie krainy Wybrzeża Mieczy. Świetne źródło inspiracji do tworzenia nowych przygód oraz barwnych postaci.

  Detektyw: Drugie Dno
  Detektyw: Drugie Dno
  Pierwszy dodatek do Detektywa z Serii Sygnowanej, gdzie znani autorzy innych gier tworzą nowe sprawy do tego szeroko nagradzanego tytułu. Na początek mamy scenariusz pisany piórem Roba Daviau (autor Pandemic Legacy), a akcja przenosi nas do Bostonu, do lat 70-tych, gdzie przyjdzie nam rozwiązać sprawę zabójstwa lokalnego polityka. Po raz kolejny zagłębimy się w sieci wzajemnych powiązań oraz poszlak, które nie raz zaprowadzą nas w ślepy zaułek. Czeka na nas także kilka niespodzianek, znacząco zmieniających rozgrywkę w porównaniu do oryginału. Polecamy!

  W tym tygodniu to wszystko, ale pamiętajcie, aby wypatrywać newsów od nas w nadchodzących dniach!

  Pozdrawiamy,

  Zespół DragonEye


  Akceptuję
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.