• Przechowalnia 0
 • Znajdziesz nas:


  facebook

  DragonEye na Instagramie
  Współpracujemy z:
  Klub Kultury Łokietek

  Mr. Dawid - Mistrz Gry  Planszeo - gry planszowe dla każdego


  I-SZOP.pl - wyszukiwarka gier planszowych, porównywarka cen, gry planszowe, RPG, karciane, kolekcjonerskie, figurkowe i bitewne  Planszove.pl - porównywarka gier planszowych

  Zamki Burgundii: BIG BOX

  154,90 zł 143,90 zł

  Producent: Rebel
  Kod: 1669
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Niedostępny - wyślij zapytanie

  XV wiek, malownicza dolina Loary. Wpływowi książęta panujący nad okolicznymi ziemiami walczą o dominację, rozszerzając swoje włości o kolejne, przyległe tereny. Zakładają prosperujące osady, rozwijają dochodowe szlaki handlowe, a także eksploatują okoliczne złoża srebra – wszystko po to, by prześcignąć pozostałych w wyścigu o prestiż i przychylność króla. 

  W grze planszowej Zamki Burgundii, gracze wcielają się w możnych późnego średniowiecza, których celem jest poszerzanie swoich posiadłości, budowa potężnych zamków, utworzenie rzecznych szlaków handlowych i eksploatacja kopalni srebra. Każdy z graczy dysponuje własną planszą terenów, które może stopniowo zajmować, dzięki umiejętnemu wykorzystaniu dostępnych możliwości. Wyniki rzutów kośćmi będą wskazywały nam możliwe opcje, jednak to do nas należy decyzja, które z nich ostatecznie wybierzemy i na jaki kierunek rozwoju naszego księstwa się zdecydujemy. Grę zwycięża gracz, który w nagromadzi najwięcej punktów zwycięstwa, a te przydzielane są za zgromadzone pieniądze, robotników i dobra, oraz za określone płytki włości.

  Jak wygląda rozgrywka?

  W swojej turze gracz rzuca dwiema kośćmi. Następnie każdą z nich przyporządkowuje do jednej z czterech wybranych akcji:

  1. Pozyskanie płytki terenu z pola odpowiadającego liczbie oczek, które wypadły na kości. 
  2. Umieszczenie płytki terenu na obszarze odpowiadającym wartości wybranej kości. 
  3. Dostarczenie towarów o numerze odpowiadającym wartości wybranej kości. 
  4. Pozyskanie robotników, którzy pozwalają zmienić wynik na kościach.

  W ten sposób niezależnie od tego, jakie wyniki na kościach uzyskamy, zawsze możemy zrobić coś, co przyniesie nam punkty. Kluczem do zwycięstwa jest umiejętne zarządzanie posiadanymi zasobami, podejmowanie dobrych decyzji i łączenie efektów umieszczanych na planszy obszarów, które pozwalają nam zdobyć jeszcze więcej punktów.

  Zamki Burgundii: Big Box, to edycja specjalna znanej i nagradzanej gry planszowej. W nowym, specjalnie zaprojektowanym na tą okazję pudłeku odnajdziecie odświeżoną oprawę, oraz zestaw aż 11 rozszerzeń, które niebywale urozmaicą Wam rozgrywkę i pozwolą się cieszyć grą przez długie lata.

  Opis gry w serwisie Boardgamegeek.com (j. angielski)

  Koszulki pasujące na karty do gry Zamki Burgundii: Big Box:
  Standard European (18szt.)

  Wiek: od 12 lat

  Liczba graczy: od 1 do 4
  Czas rozgrywki: 60-120 minut
  Poziom skomplikowania: 6,5/10  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję
  Zobacz także:
  Klienci polecają również:
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.