• Przechowalnia 0
 • Znajdziesz nas:


  facebook

  DragonEye na Instagramie
  Współpracujemy z:
  Klub Kultury Łokietek

  Mr. Dawid - Mistrz Gry  Planszeo - gry planszowe dla każdego


  I-SZOP.pl - wyszukiwarka gier planszowych, porównywarka cen, gry planszowe, RPG, karciane, kolekcjonerskie, figurkowe i bitewne  Planszove.pl - porównywarka gier planszowych

  Brass: Birmingham - Edycja Gra Roku

  249,90 zł

  Kod: 1194
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Niedostępny - wyślij zapytanie

  Masz ochotę na wzięcie udziału w nowej erze Rewolucji Przemysłowej, w realiach jednej z najlepszych gier ekonomicznych wszech czasów? Brass: Birmingham, sequel wydanego w 2007 roku Brassa, to powtórna wycieczka do epoki, w której zmysł strategicznego myślenia napędzany intuicją ekonomiczną potrafił kreślić życiorysy na miarę Friedricha Kruppa i Stanisława Wokulskiego. Czy zdołasz pójść w ślady wielkich przemysłowców z epoki 80-godzinnego tygodnia pracy? Udowodnij, że jesteś graczem z prawdziwego zdarzenia! 


  W Brass: Birmingham, będącym rozwinięciem pomysłu Martina Wallace’a przez Roxley Games, ponownie czekają na Ciebie dwie ery pełne wymagającego planowania, ciężkich decyzji do podjęcia i bezwzględnego podszczypywania przeciwników. Głównymi modyfikacjami w porównaniu do pierwszej odsłony gry są: wprowadzenie nowych rodzajów zakładów przemysłowych (browarów, manufaktur oraz wytwórni ceramiki), a także dodanie szóstej akcji – rozpoznania, które umożliwia odrzucenie z ręki 2 kart i wymienienie ich na kartę jokera przedsiębiorstw i kartę jokera miast. Te oraz kilka pomniejszych usprawnień sprawiają, że rozgrywka nabiera jeszcze większych rumieńców. Zwłaszcza, gdy chcemy sprzedać świeżo wyprodukowane dobra, a właśnie skończyło nam się piwo, które miało „upłynnić” transakcję…  Brass: Brimingham, wespół z reedycją pierwszej części - Brass: Lancashire – to tytuły, na które będą ostrzyć sobie zęby gracze poszukujący intelektualnej przygody, chcący sprawdzić się na polu batalii prowadzonych na wagony z węglem i tony żelaza, pragnący przechytrzyć oponentów chłodną logiczną kalkulacją. Są to pozycje obowiązkowe dla każdego zapaleńca gier ekonomicznych, nie wspominając o tych, którzy grali już kiedyś w Brassa. Pochłonie Was ogrom możliwości taktycznych oraz intensywna aura industrialnego kolorytu o czarno-stalowo-piwnym odcieniu. Posmaku goryczki nie stwierdzono. No chyba, że się samemu sobie nawarzyło zbyt wiele chybionego strategicznie piwa.

  Edycja Gra Roku, różni się od pierwszej edycji jedynie zmienioną okładką na której wymienione są teraz nagrody, jakie gra otrzymała.

  Pasujące koszulki:
  Standard 63,5x88 (76 szt.)

  Komponenty gry:
  ♦ 1 dwustronna plansza;
  ♦ 4 planszetki graczy;
  ♦ 4 żetony postaci;
  ♦ 56 żetonów połączeń (po 14 w każdym z kolorów graczy);
  ♦ 8 kart jokerów (4 karty miast, 4 karty przedsiębiorstw);
  ♦ 64 karty miast i przedsiębiorstw;
  ♦ 4 karty pomocy;
  ♦ 4 znaczniki punktów zwycięstwa (PZ); -30 kostek węgla;
  ♦ 15 beczek piwa;
  ♦ 4 znaczniki dochodu;
  ♦ 18 kostek żelaza;
  ♦ 77 żetonów pieniędzy
  ♦ 180 żetonów przedsiębiorstw (po 45 w każdym z kolorów graczy): 11 manufaktur; 11 przędzalni; 7 browarów; 5 wytwórni ceramiki; 4 huty żelaza; 7 kopalni węgla; 9 żetonów kupców;

  Uwaga: Na wyprasce są 3 puste, białe żetony. Nie są potrzebne do niczego.  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję
  Autorzy: Gavan Brown, Matt Tolman i Martin Wallace
  Wydanie: polskie

  Liczba graczy: 2 – 4
  Czas gry: 60 – 120 min
  Wiek: 14+
  Zobacz także:
  Klienci polecają również:
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.