• Przechowalnia 0
 • Catan (Osadnicy z Catanu) - gra planszowa

  94,90 zł

  Cena producenta: 119.90
  Producent: Galakta
  Kod: 50
  Wysyłka:24 godziny
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:szt.

  Catan oczekuje na kolonizację!

  Jako nowi osadnicy na tej dziewiczej wyspie, będziecie zakładać osady, budować drogi i rozwijać infrastrukturę rywalizując ze sobą o graniczące tereny, które przynosić będą dodatkowe surowce, takie jak drewno, kamień czy glinę. Dostęp do morza i porty zapewnią świetne warunki do wymiany handlowej, rozrastające się osady zamienią się w miasta, które zwiększą wasze dochody, dzięki rycerzom, którzy przyłączą się do waszej sprawy będziecie mogli grabić sąsiadów. Uważajcie jednak na złodzieja, który tylko czyha na wasz skrzętnie gromadzony dobytek.

  Catan, to nowa, ulepszona wersja gry planszowej Osadnicy z Catanu, która zdobyła rzesze wiernych fanów na całym świecie i sprzedała się do tej pory w milionach egzemplarzy. To świetna gra ekonomiczna, dzięki której najmłodsi poznają zasady popytu i podaży oraz opłacalność inwestowania w rozwój, a starsi będą się doskonale bawić tworząc swoje małe imperium dzięki sprytowi, przebiegłości, umiejętnościom negocjacji, oraz odrobinie szczęścia.

  Najnowsza wersja gry Catan zawiera piękne plastikowe komponenty przedstawiające osady, drogi, miasta, które doskonale komponują się z przyjemnie zilustrowaną planszą.

  Dla kogo jest gra planszowa Catan?
  Dla wszystkich, których znudziły już najprostsze gry pokroju Monopoly, ma dosyć całkowitej losowości w rozgrywce i chciałby mieć większy wpływ na swoje działania. Owszem, Catan potrafi być losowy, ale też wiele zależy tu od decyzji graczy i sprytna, przemyślana rozbudowa swojego królestwa, umiejętności negocjacji oraz ukrywania swoich intencji częściej decydują o wygranej niż udane rzuty kością. 

  Jak wygląda rozgrywka w grze Catan?
  Gracze przejmują kontrolę nad jedną z frakcji, które toczyć będą wyścig o wpływy na wyspie, której każde pole jest odpowiednio ponumerowane. Turę każdego gracza rozpoczyna rzut kośćmi - decyduje on z jakich pól pobierane są w tej chwili surowce - sprytne rozwiązanie, gdyż zgodnie z rachunkiem prawdopodobieństwa niektóre numery wypadają częściej niż inne - warto więc budować swoje osady w miejscach, w których jest większa szansa na zebranie zasobów. Drugą czynnością jaką wykonujemy podczas swojej tury to budowa i tutaj właśnie decydujemy jak nasze królestwo będzie się rozwijać - możemy stawiać wioski, rozbudowywać je w miasta, budować drogi, kupować specjalne karty, wśród których znajdują się rycerze lub budynki dające nam dodatkowe punkty. Podczas rozgrywki możemy blokować naszych przeciwników, tak aby nie mogli rozwijać się w danym kierunku, przejmować strategiczne porty, gdzie wymiana określonych surowców z bankiem kosztuje nas mniej niż zazwyczaj, a dzięki kartom rycerzy możemy przemieszać pionek złodzieja, który zabiera innym graczom zasoby. Możemy także wymieniać się z innymi graczami posiadanymi przez nas kartami zasobów. Jest to bardzo ważny element gry i przydaje się tutaj umiejętność negocjacji. Możliwości jest wiele, gracze często stają przed nie do końca oczywistymi wyborami, a rozgrywka ciągnie się aż do zdobycia przez jednego z graczy ustalonej liczby punktów. Punktujemy za wioski i miasta, które posiadamy, za dodatkowe budynki, które udało nam się zbudować oraz za najdłuższą drogę i największą armię rycerzy. 

  Opis gry w serwisie Boardgamegeek.com (j. angielski)

  UWAGA! Dodatki i rozszerzenia z drewnianymi elementami nie pasują do gry planszowej „Catan” w wersji z elementami plastikowymi!

  Pasujące koszulki na karty do gry Catan:
  Mini European (120szt.)

  Autor: Claus Teuber
  Liczba graczy: 3-4 osoby
  Wiek: od 10 lat
  Czas gry: około 45-60 minut
  Edycja: Polska

  Zawartość pudełka:
  ♦ 19 pól terenu
  ♦ 6 części ramowych
  ♦ 18 żetonów z liczbami
  ♦ 95 kart surowców
  ♦ 25 kart rozwoju
  ♦ 6 kart pomocy
  ♦ 96 pionków
  ♦ 1 złodziej
  ♦ 2 podstawki na karty
  ♦ 2 kostki
  ♦ 1 instrukcja
  ♦ 1 almanach

  Liczba recenzji: 2

  Maciej Mikołajski

  Data dodania: 26 November 2018

  W Osadników z Catanu pierwszy raz grałem na wyjeździe studenckim w 2011 albo 2012 roku. Był to niezw..

  Ocena: 5/5

  Krzysztof Madej

  Data dodania: 30 January 2018

  O Catanie powiedziano już wiele. To legenda na miarę Eurobiznesu czy Chińczyka. Proste zasady, ładne..

  Ocena: 5/5

  Napisz recenzję
  Zobacz także:
  Klienci polecają również:
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.