• Przechowalnia 0
 • Znajdziesz nas:


  facebook

  DragonEye na Instagramie
  Współpracujemy z:
  Klub Kultury Łokietek

  Mr. Dawid - Mistrz Gry  Planszeo - gry planszowe dla każdego


  I-SZOP.pl - wyszukiwarka gier planszowych, porównywarka cen, gry planszowe, RPG, karciane, kolekcjonerskie, figurkowe i bitewne  Planszove.pl - porównywarka gier planszowych

  Dobble

  40,90 zł

  Producent: Rebel
  Kod: 284
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Niedostępny - wyślij zapytanie

  Gra, która rozkręci każdą imprezę!

  Ten, ten, no... Jing Jang!
  Spójrz na pierwszą kartę, którą trzymasz w ręku oraz na tę, która leży na środku stołu. Znajdź na nich wspólny symbol, nazwij go i szybko pozbądź się swojej karty. Teraz następna!
  Ale tu nie ma żadnego wspólnego symbolu!
  Na pewno jest! Ja mam marchewkę!!
  Ej, ale nie mam, serio!!!
  Musi być! Kostka lodu u mnie!!
  Eeeeej!!
  O patrz, tu jest. Pająk. A u mnie dinozaur! Ha!

                                          
  Ale na czym to polega?
  W Dobble można grać na klika sposobów. W zasadach można znaleźć pięć mini-gier. Najpopularniejszą jest wersja, w której wszystkie karty rozdaje się graczom, a jedną z kart kładzie na środku stołu. Na dany sygnał gracze patrzą na pierwszą kartę z góry, którą trzymają w ręku i szukają wspólnego symbolu z kartą, która leży na stole. Symbol nazywają głośno i szybko kładą swoją kartę na stole, przykrywając starą kartę. Teraz każdy z graczy musi znaleźć wspólny symbol z nową kartą! Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się kart.

  Aby utrudnić zabawę symbole na kartach bywają odwrócone i miewają inne rozmiary. Same karty są okrągłe i pełne kolorowych ilustracji roślin, postaci i przedmiotów, a każda z nich jest unikalna i łączy się z innymi kartami jednym i tylko jednym symbolem.

  Dlaczego musisz mieć tę grę?
  Żadna inna gra nie rozrusza towarzystwa tak jak Dobble. Żadna nie jest tak prosta i nie daje tyle zabawy w ciągu tych kilku minut! Rozgrywka jest bardzo szybka, emocjonująca, przy stole dużo się dzieje, każdy krzyczy starając się jakoś nazwać pasujące obrazki i być przy tym szybszym od innych graczy.


  Żadna inna gra nie jest tak mała, że można wziąć ją wszędzie i nie ma tak trwałego, metalowego pudełka, które wytrzyma wiele.

  Tylko Dobble ma takie wygodne i praktyczne karty. Okrągłe, mocne kartoniki świetnie się sprawdzają w czasie zabawy.

  Świetnie sprawdza się jako przerywnik pomiędzy poważniejszymi tytułami, a do tego porządnie rozgrzewa i solidnie poprawia humor. Polecana dla osób w każdym wieku.

  Zawartość pudełka:
  ♦ 55 okrągłych kart
  ♦ puszka
  ♦ instrukcja

  Liczba recenzji: 1

  Dominika Wylezińska

  Data dodania: 31 January 2018

  Świetna gra dla całej rodziny, zwłaszcza dla młodszych dzieci, które potrafią zaskoczyć w niej spostrzegawczością. Można w nią grać w kilka wariantów, na chwile jak i na dłużej. Idealna na wyjazdy :)

  Ocena: 4/5

  Napisz recenzję
  Autor: Denis Blanchot, Guillaume Gille-Naves, Igor Polouchine
  Wydawca: Rebel

  Liczba graczy: 2 - 8 
  Wiek graczy: od 6 lat
  Czas gry: 15 min
  Zobacz także:
  Klienci polecają również:
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.