English
 • Przechowalnia 0
 • Tajniacy

  62,90 zł

  Producent: Rebel
  Kod: 330
  Wysyłka:24 godziny
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:

  Przednia, zespołowa zabawa dedukcyjna!

  Dwie drużyny, którym przewodzi dwóch Szefów Wywiadu, próbują jak najszybciej nawiązać kontakt ze wszystkimi swoimi agentami. Problem leży w tym, że Szef Wywiadu może podawać swojej drużynie tylko jedno hasło na turę, którym powiąże ze sobą kilka widocznych dla wszystkich kryptonimów. Drużyna musi domyślić się, który z prezentowanych kryptonimów należy do agentów ich drużyny, omijając cudzych agentów. Ale uwaga! Jeden z kryptonimów należy do zabójcy...

  Hasła są wieloznaczne, skojarzenia również – owocuje to rozgrywką pełną śmiechu i emocji. Szefowie Wywiadów mogą co prawda komunikować się ze swoja drużyną, używając tylko jednego skojarzenia na turę, ale drużyna może dyskutować do woli, wspólnie decydując, które hasła pokaże swojemu Szefowi. Szef Wywiadu nie może się niczym zdradzić i przez cały czas musi zachować kamienną twarz, co nie jest takie łatwe! Zwłaszcza gdy po pierwszych prawidłowych domysłach, drużyna zaczyna zbaczać na niebezpieczne wody...

  Dlaczego pokochasz tę grę?

  Nie bez powodu Tajniacy podbili serca graczy na największych targach gier planszowych w Essen 2015!

  Dzięki zmiennym układom kart na stole (400 haseł), wielu kartom kluczy (40), które mogą być rozpatrywane na cztery sposoby, każda rozrywka jest inna i stanowi nowe wyzwanie dla wszystkich graczy. Sprawia to, że w Tajniaków można grać nieustannie przez godzinę i dłużej, bez zmęczenia czy znużenia rozgrywką.

  Dwie dostępne role - Szefa i członka drużyny - to inne zadania, inne wymagania. Obie są bardzo satysfakcjonujące.

  Łączenie losowych słów skojarzeniami, które drużyna ma odgadnąć, jest niezłą gimnastyką umysłową i zmusza do szukania haseł, które w kreatywny sposób zainspirują drużynę.

  Do gry zaprosić można większą niż zazwyczaj liczbę graczy, co sprawia, że gra świetnie sprawdza się na imprezach.

  Zawartość pudełka:
  ♦ 16 kafelków agentów w dwóch kolorach
  ♦ 1 kafelek podwójnego agenta
  ♦ 7 kafelków niewinnych obserwatorów
  ♦ 1 kafelek zabójcy
  ♦ 40 kart kluczy
  ♦ 1 instrukcja
  ♦ 1 podstawka
  ♦ 1 klepsydra
  ♦ 200 kart z 400 kryptonimami

                                                                 

             

  Liczba opinii: 4

  Łukasz Majewski

  Data dodania: 07 October 2022

  Gra, która powinna się nazywać: "Jak bardzo dobrze znasz swojego partnera/ partnerkę bądź członka rodziny". Jednak tytuł ten wydał się dla wydawcy zbyt długi, dlatego postawili na "Tajniacy". Ale po kolei. Co daje ta gra: 1. Pozwala sprawdzić, czy nadajesz się na przywódcę narodu - jesteś w stanie sprawdzić, czy współgracze z twojej drużyny, są w stanie odgadnąć hasła jakie im podajesz??? 2. Pozwala sprawdzić, czy jesteś dobrym partnerem - gdy grasz ze swoją partnerką a ona ni w ząb nie potrafi odgadnąć skojarzeń, jakie jej podajesz. Oj tutaj chyba coś nie "kliknęło". 3. Bierzesz udział w eksperymencie socjologicznym - sprawdzającym komunikację między ludźmi. 4. Pozwala osiągnąć wyżyny swej kreatywności - w sytuacji gdy myślałeś, że to Scrabble są trudne. 5. Pozwala poznać lepiej ludzi wokół nas - kto wie, może twój przyjaciel Tomek to tak naprawdę dobrze kamuflujący się psychopata. 6. Przede wszystkim pozwala się wyśmienicie bawić. Polecam.

  Ocena: 5/5

  Morświn

  Data dodania: 06 December 2018

  Fajna imprezówka, ale raczej z grupy tych spokojniejszych, nie znajdziemy tu za wiele krzyku, a raczej skupienie i taktykę. Bardzo duża zawartość pozwala nam rozegrać 16 kompletnie różnych partii, w których ani jedno słowo się nie powtórzy! (tak liczyłem to!) No i ten ciężar odpowiedzialności na ,,szefie", który musi nakierować resztę drużyny... miód!

  Ocena: 5/5

  Adamina Misiewcz

  Data dodania: 23 November 2018

  Tajniacy gra, obok której nie sposób przejść obojętnie, gra, która według mnie powinna stać się klasykiem. Jej atuty to przede wszystkim grywalność, humor, ciekawa koncepcja. Gracze dzielą się na dwie drużyny, wybierają lidera i starają się odgadnąć hasła, które lider im podaje ta drużyna, która odgadnie je szybciej, wybywa. Gra prosta szybka i zabawna, gdy my usiłujemy przekazać jednym słowem, hasło a osoby z drużyny nie rozumieją, o co chodzi. Świetna gra polecam nie tylko na rodzinne imprezy, ale i spotkania ze znajomymi.

  Ocena: 5/5

  Hanna Kossowska

  Data dodania: 30 January 2018

  Znacie to uczucie, że znacie kogoś bardzo długo, myślicie, iż znacie tę osobę na wylot i wydaje wam się, że potraficie się ze sobą komunikować bez słów…? „Tajniacy Wam udowodnią, że jesteście w grubym błędzie! Ta gra jest dowodem dla socjologów, że komunikacja między ludźmi pozostawia wiele do życzenia! Tajniacy, to drużynowa gra, polegająca na skojarzeniach. Zasady są banalne! W każdej rundzie dwóch agentów - jeden z drużyny niebieskiej, drugi z drużyny czerwonej. Na przemian zadają członkom swoich drużyn zagadkę - słowo, kojarzące się z wyrazami, pod którymi kryją się Wasi agenci i liczbę, która znaczy ilu agentów ma na myśli. „Towarzysze broni” muszą odgadnąć wszystkich agentów, zanim zrobi to przeciwnik. W tle czai się morderca, którego wskazanie natychmiast kończy grę – wtedy przegrywa ta drużyna, która go wskazała. Na przykład „Róża, trzy” oznacza, że członkowie Twojej drużyny mogą odgadnąć trzech Waszych agentów, kojarzących się ze słowem „róża”. Grając w „Tajniaków” można poczuć się niczym poeta-geniusz wyprzedzający swoją epokę, tworzący wspaniałe skróty myślowe… których nikt poza nim nie rozumie. Pewnie nie raz się nasłuchasz, jakim to dziwnym (wegług znajomych) tokiem idą Twoje skojarzenia i, że żaden „normalny” człowiek by czegoś takiego nie wymyślił . Jeśli na co dzień uważasz, że jesteś indywidualistą, wizjonerem z nietuzinkowymi pomysłami i bujną wyobraźnią, to przy tej grze, te cechy dadzą Ci w kość. Ale to tylko jedna strona medalu. Podczas gry zdarzą się i takie chwile, gdy chwytając się ostatniej deski ratunku – stawiamy wszystko na jedną kartę, widząc, że przeciwnicy za chwilę wygrają, układamy hasło, które jest skomplikowane – a trzech agentów do odgadnięcia. Już jesteście niemal pewni porażki, ale Wasz kompan odgaduje pierwszego „tajniaka”. Ziarenko nadziei rośnie. Chwila narady, dyskusja grupowa – strzał… drugi tajniak trafiony! Entuzjazm po chwili gaśnie, bo wiesz, że teraz już szczęście się wyczerpało i nie ma szans, żeby trafili ostatniego. A jednak trafiają! Wygraliście partię, która skazana był na niepowodzenie. Wrogowie rozwścieczeni – ta partia miała być ich, pewnie oszukiwaliście! Jest to z pewnością jedna z lepszych gier towarzyskich w jakie grałam. Nic dziwnego, że „Tajniacy” zdobyli tyle nagród i nominacji. (np. Najlepsza gra imprezowa wg. BoardGameGeek). Cena tajniaków w stosunku do zabawy i regrywalności jaką ta gra daje jest bardzo dobra. Na moim stole gości bardzo często - niemal zawsze, gdy zbierze się większe grono przyjaciół. Grze towarzyszy bardzo dużo śmiechu, a jeśli zawodnicy znają się dość długo, to niektóre skojarzenia mogą nawiązywać do sytuacji z przeszłości. Ocena : 9/10 Recenzowała: Hanna Kossowska

  Ocena: 5/5

  Napisz recenzję

  Właściciel sklepu internetowego nie gwarantuje, że publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go kupili.

  Autor: Vlaada Chvátil
  Wydawca: Rebel
  Wydanie: polskie

  Liczba graczy: 2 - 8+
  Wiek graczy: od 14 lat
  Czas gry: 15 min
  Zobacz także:
  Klienci polecają również:
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.